SİTEMİZDE MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ


2019 A101 Kasiyer ve Personel Maaşları ile Çalışma Şartları

1

A101 maaşı ne kadar, A101 çalışanları ne kadar maaş alıyor?

A101, Türkiye’nin en büyük perakende mağaza zincirlerinden birisidir ve çok sayıda kasiyer ile personel çalıştırmaktadır. Binlerce çalışanı olan mağaza zincirinde sirkülasyonda oldukça fazladır.

Sürekli olarak yeni kasiyer ve personel alım ilanları yayınlanmaktadır. 2019 yılında da yeni açılacak mağazalar ve mevcut mağazalardaki geliştirmeler ile beraber çok sayıda boş pozisyon ortaya çıkacak ve iş alım ilanları yayınlanacaktır.

Başta kasiyerlik olmak üzere A101 mağazalarında birçok farklı pozisyon ve iş bulunmaktadır. Çalışma şartları ve maaşlar ise pozisyon, çalışılan yer ve kıdeme göre değişiklikler göstermektedir.

A101 Çalışma Şartları

A101 Türkiye’nin tüm illerinde mağazaya sahip olan ender firmalardan birisidir. Günlük normal çalışma süreleri 8,5 saattir. Bu 8,5 saatin 1 saati yemek ve çay molasıdır. Asıl çalıma süresi 7,5 saat olarak belirlenmiştir. A101 çalışanları haftanın 6 günü çalışmaktadır ve haftada 1 gün izin kullanmaktadır. Çalışan 1 yılını doldurduktan sonra ise 14+2 gün yıllık izin hakkına sahip olmaktadır.

Vardiya sistemi ile çalışan mağazalarda çalışma saatlerini ve vardiya düzenini mağaza sorumlusu belirlemektedir. Mağaza sorumlusu mağazanın açık kalma saatlerini ve personel sayısını göz önünde bulundurarak bir vardiya ve çalışma düzeni belirler. Bazen fazla çalışma süreleri olabilmektedir. Böyle durumlarda A101 mağazaları denkleştirme yapmaktadır.


SİTEMİZDE MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
YAZARLIK BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

A101 Mağazasındaki Poziyonlar

Mağazada çalışanlar çeşitli pozisyonlarda çalışabilmektedir. Genel olarak baktığımızda normal bir mağaza için ana pozisyonlar mağaza müdürü, mağaza sorumlusu, mal sorumlusu, şarküteri sorumlusu, reyon sorumlusu ve kasiyer şeklindedir. Mağazaya göre bu pozisyonlar değişkenlik gösterebilmektedir.

BUNU KAÇIRMAYIN :   Pizza Pizza Çalışma Şartları ve Maaşları

A101 Vardiya Sistemi

Günlük çalışma süreleri yasal mevzuatlara ve mağazanın kurallarına göre belirlenir ve buna göre mağaza sorumlusu veya müdürü vardiya sisteminin düzeni oturtur.

Fakat genel olarak baktığımızda 3 farklı çalışma saati düzeni uygulanmaktadır. Birincisi tam vardiya olarak adlandırılan ve sabah 08.30 ile akşam 21.30 arasında çalışmadır. Bu çalışma süresi normale göre fazladır. Buradaki ekstra süre ya denkleştirme ile başka günlerden düşürülmekte ya da mesai ücreti olarak yatırılmaktadır. Bunun yanında genellikle sabah 08.30 ile akşam 17.00, öğlen 13.00 ile akşam 21.30 arası çalışma sistemi uygulanmaktadır.

2019 A101 Kasiyer ve Personel Maaşları

Genel olarak baktığımızda A101 mağazalarının alt seviyedeki personelleri için belirlediği maaş asgari ücretin %10 fazlası kadardır. Tabi ki bu mağazanın bulunduğu yere ve pozisyonlara göre farklılık gösteriyor. En düşük maaşların bu şekilde başladığını söyleyebiliriz.

A101’de çalışan kasiyerlerin 2019 yılı için alacakları maaşın 2000-2100 TL dolaylarında olması beklenmektedir. Bunun yanında mağazada müdür veya sorumlu yardımcısı olarak görev alacak personellerin maaşları 2250-2500 TL, mağaza müdürü veya sorumlusunun maaşının ise 2500-3000 TL beklenmektedir. Aynı zamanda kıdeme göre maaşlarda küçük farklılıklar olabilir. Maaş dışında envanter ve satış primi maaşlara eklenmektedir.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer sizlerde A101’de çalışmak istiyorsanız basit bir şekilde iş başvurusu yapabilirsiniz. A101’in internet sitesinde iş başvuru formu bulunmaktadır. Bu form aracılığı ile mağaza iş başvurularını almakta ve değerlendirmekte, uygun gördüğü kişiler ile görüşme gerçekleştirmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak direk olarak iş başvuru alanına ulaşabilirsiniz.

Site: www.a101.com.tr/is-basvuru-formu/

Bu bölümde sizlerden kişisel bilgiler, eğitim bilgileri ve iş deneyimleri ile alakalı kısımları doldurmanız istenmektedir. Aynı zamanda burada başvuru pozisyonları da yer almaktadır. Size uygun pozisyona başvuru yapabilirsiniz.

BUNU KAÇIRMAYIN :   2019 Market ve Mağaza Kasiyer Maaşları

1 YORUM

  1. A101 boştur, anlattıkları gibi değil, köle çalıştırıyorlar. Fazla çalışma, fazla mesai ama fazla maaş yok. O yüzden siz, siz olun bulaşmayın A101, BİM, ŞOK gibi yerlere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here