PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

En Az Maliyetle Sermayesiz Kurulacak İş Fikirleri

2022 Yılı En İyi İş Fikirleri günümüzde pek çok kişinin ortak olarak araştırmış olduğu ve merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Sermayesiz iş fikirleri, kişilerin ekonomik anlamda bir atılım sağlayarak iyi bir kazanç elde etmeleri yönünde eğilim gösterdikleri işlerdir. Özellikle Covid-19 pandemi ile birlikte pek çok kişinin ekonomik anlamda bir daralma yaşadığını ve esnemelerin gelmesi ile birlikte 2022 yılında sağlamış oldukları işlerle birlikte kazanç elde etmeye çalıştıklarını görebilmekteyiz. Sizler de tercih edeceğiniz işler yönünden iyi bir kazanç elde etmek istiyor ve bu işlerin ne olduğu hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Az Maliyetli En İyi İş Fikirleri nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Sermayesiz Az Maliyetli En İyi 10 İş Fikri

En İyi İş Fikirleri rağbet gören sektörler üzerinden değerlendirilerek sizlere sunulmuştur. Bu iş fikirlerinde başarılı olmak istiyorsanız önceliğinizin daima gayret ve sabır göstermek olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Hemen en iyi 10 iş fikrini sizlerle paylaşalım.

 1. Temizlik Firması Kurmak
 2. Tavuk Çiftliği Açmak
 3. Damızlık Düve Yetiştiriciliği Yapmak
 4. Kahvaltı Dükkanı Açmak
 5. Oto Yıkama ve Aksesuar Dükkanı Açmak
 6. Organik Ürün Satış Noktası Kurmak
 7. Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak
 8. Organizasyonculuk Yapmak
 9. Bayan Kuaför ve Güzellik Merkezi Açmak
 10. Halı Yıkama Firması Kurmak

Dikkat: Yukarıda belirtmiş olduğumuz işler rağbet gören ve rekabet oranı az olan işler arasında yer almaktadır. Ancak en iyiye ulaşmak için alanınızda uzman olduğunuz ve bildiğiniz işe yönelmenizi tavsiye ederiz.

Sermayesiz Ne İş Yapılır?

Her zaman insanlar en fazla kazandıran işler hakkında bilgi alabilmek için araştırmalarda bulunmaktadır. Yapılan araştırma sonucunda en doğru seçimi yaparak yüksek kazançlar elde etmek ise hepimizin hayalidir. 2022 yılı iş fikirleri içinde en çok grafik tasarımcılığı, otomat işleri, çiçekçi, diyetisyen, e- ticaret, tavuk yetiştiriciliği, butik açma, hayvan çiftliği kurmak, cafe açmak ve bunlar gibi işler yer almaktadır. Bu işler üzerinde neler yapılabileceği hakkında sizlere kısaca bilgiler vermeye çalışalım

1- Temizlik Firması Kurmak

Temizlik firması kurmak yapılabilecek en güzel işler arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok site, alan ve daire temizliğini, temizlik firmaları üzerinden sağlamaktadır. Temizlik firmalarına olan rağbetin gün geçtikçe artmış olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bunu değerlendirerek kendinize bir temizlik firması oluşturabilir, tüm özel ve kamu dairelerine hizmet vereceğiniz gibi  site ve dairelere de temizlik hizmeti sunarak oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

2- Tavuk Çiftliği Açmak

2022’de tavuk çiftliği açarak para kazanmak ister misiniz? Bulunduğunuz nokta buna elverişli ise sizlerde hem tavuktan hem de yumurtasından para kazanabilirsiniz. Özellikle belirli fırınlar ve lokantalar ile anlaşarak günlük olarak elde etmiş olduğunuz yumurtaları satabilirsiniz. Ayrıca verimden düşen tavuklarınızı da aynı şekilde satarak yüksek kazançlar elde edebilmeniz mümkündür.

3- Damızlık Düve Yetiştiriciliği Yapmak

Damızlık ve düve yetiştiriciliği yaparak para kazanmak yılında tercih edilebilecek en güzel işler arasında yer almaktadır. Eğer yeriniz ve alanınız müsaitse sizlerde bu işe girerek oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle devlet hibelerinden faydalanılarak bu işe girişilmesi, sizlere hem maliyet anlamında hem de yüksek kazanç elde edebilmek anlamında büyük bir yarar sağlayacaktır.

4- Kahvaltı Dükkânı Açmak

2022 yılında kahvaltı dükkânı açmak yapacağını en karlı yatırımlar arasında yer alacaktır.  Günümüzde birçok kişi kahvaltı yapabileceği güzel kahvaltı salonları aramaktadır. Özellikle çalışan ailelerin bu konuya oldukça çok rağbet gösterdiğiniz söyleyebiliriz. Gerekli maliyet analizlerini sağlayarak bu işe girmenizi öneririz. Aksi halde yapabileceğiniz bir hata sizlerin batmasına neden olacaktır. Ancak işletmenizin güzel, kaliteli ve ilgi çekici olması ise sizlere büyük kazançlar sağlayacaktır.

5- Oto Yıkama ve Aksesuar Dükkânı Açmak

Oto yıkama ve aksesuar dükkânı açmak artan otomobil rakamları ile birlikte çokça rağbet gören işler arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Hem oto yıkama hem de oto aksesuar satışı yapan ve kaliteli hizmet sunan yerlerin çok az olduğunu söyleyebiliriz. Bulunduğunuz yerdeki ticaret pazarını araştırarak bu talebi karşılamanız sizlerin iyi bir iş kurarak yüksek kazançlar elde etmenize imkân sağlayacaktır.

6- Organik Ürün Satış Noktası Kurmak

Organik ürün satışı yapmak yılı için planlanan en güzel işler arasında yer almaktadır. Özellikle Covid-19 virüsü ile birlikte sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz anlamış olduk. Bunun yanı sıra GDO’lu besinlerin artması da organik besinlere olan eğilimin artmasına neden olmuştur. Organik ürünler satabileceğiniz bir dükkân kurarak bu talepleri karşılayabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

7- Hediyelik Eşya Dükkânı Açmak

Hediyelik eşya dükkânı iş fikri geçmiş yıllardan günümüze kadar oldukça rağbet gören bir sektör haline gelmiştir. Özellikle fiziken bir şube ve E- Ticaret pazarında yer almanız müşterinin firmanıza olan güvenini artıracaktır. Her yıl kutlanan birçok özel gününce milyonlarca kişinin hediye aldığını göz önünde bulundurarak bir girişim sağlamanız sizlerin bu iş ile birlikte oldukça yüksek kazanç sağlamanızı yardımcı olacaktır.

8- Organizasyonculuk Yapmak

En kazançlı işler arasında organizasyonculuk yapmanın yer aldığını söylemek mümkündür. Doğum günü, söz, nişan ve düğün başta olmak üzere birçok özel etkinlikte organizasyon firmalarından faydalanıldığını bilmekteyiz. Bu yöndeki talepleri karşılayarak çeşitli özel ve kamu kurumları ile birlikte özel firmalar ile anlaşarak güzel bir organizasyon yapabilir ve yüksek paralar kazanabilirsiniz.

9- Bayan Kuaför ve Güzellik Merkezi Açmak

Bayan kuaför ve güzellik merkezi iş fikri, sürekli karşınıza çıkan ancak taleplere yetişilemeyen nadir iş fikirleri arasında yer almaktadır. Geniş ve ferah bir iş yeri ile birlikte kaliteli bir hizmet sunmanız müşteri portföyünüzün artmasını sağlayacaktır. Vereceğiniz reklamlar ile birlikte daha kurumsal bir hale gelerek sürekli olarak müşteri kazanmanız sizlerin güzel gelirler elde edebilmenizi sağlayacaktır.

10- Halı Yıkama Firması Kurmak

Halı yıkama firması kurmak 2022 yılında değerlendirebileceğiniz en güzel iş fikirleri arasında yer almaktadır. 2021 yılında halı yıkama firmalarının sayısının %30 civarında büyüdüğünü söyleyebiliriz. Bu durum bizlere bu işte olan rağbetin göstermektedir. Arz talep ilişkisi içerisinde bulunmuş olduğunu ilde bu yönde hizmet veren firma olup olmadığı ve sunmuş olduğu hizmeti göz önünde bulundurarak bu işe giriş sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Az Sermaye İle Ne Dükkânı Açılır?

İş kurmak isteyenler genellikle hangi dükkânı açacağı konusunda çeşitli araştırmalarda bulunmaktadır. Tobacco Shop açmak, market açmak, butik ekmek fırını açmak, tuhafiye açmak, zücaciye dükkânı açmak, pilavcı açmak, tavuk dönerci açmak, dürümcü açmak gibi seçenekler çok daha fazla tercih edilmektedir. Hemen en çok rağbet gören Az Sermayeli 10 dükkân açma fikri ile ilgili derlediklerimizi sizlerle paylaşalım.

 1. Tobacco Shop
 2. Kahvaltı Salonu
 3. Butik Ekmek Fırını
 4. Dürümcü açmak
 5. Güzellik Merkezi
 6. Tuhafiye
 7. İkinci Elci
 8. Zücaciye
 9. Hırdavat
 10. Tavuk Dönerci

Bizim Önerimiz: dükkân açacaklara öneride bulunacak olursak bu kesinlikle bir “kahvaltı salonu” olacaktır. Özellikle bu yönde hizmet veren ve içerisinde kendi fırınını barındıran bir karışımın ortaya çıkarılması taze ekmek kokuları ile birlikte müşterilerinizi etkilemenizde fayda sağlayacaktır.

Az Sermayeli En Kârlı İşler Nelerdir?

Ülkemizde para kazanma bakımından pek çok sektör içinde araştırmalar yapılmaktadır. Az sermayeli yapılacak işler arasında hırdavat ürün toplamak, akbil bayiliği, profil alıp satmak, araba alım satımı, spor toto bayiliği, organik ürün satışı yapmak, el sanatları yapmak gibi iş çeşitleri istenilen karları sağlamak adına uygun olmaktadır. 2022 de yapılacak en kârlı 10 iş;

 1. SEO Ajansı
 2. Sosyal Medya Ajansı
 3. Teknoloji Ürünleri Satışı
 4. Hırdavat Dükkânı
 5. Araç Alım Satımı
 6. Organik Ürün Satışı
 7. El Sanatları
 8. Web Sitesi ile Adsense Kazancı
 9. Akbil Bayiliği
 10. Emlakçılık

Bizim Önerimiz: İçerisinde tüm yapı malzemeleri, hobi ürünleri ve işe yarar ıvır zıvır tüm malzemelerin bulunduğu “Hırdavat Dükkânı” en kazançlı işler arasında sizlere sunabileceğimiz en iyi öneri olacaktır. Özellikle merkezi ve işlek bir konum üzerinde bu iş yerini açmanız gelirlerinizin iki katına çıkmasını sağlayacaktır.

Hangi Sektör Daha Karlı?

2022 yapılacak işler arasında yer alan en karlı sektörler otomotiv başta olmak üzere pek çok sektörden oluşmaktadır. Sağlık sektörü, enerji sektörü, eğlence sektörü, finans sektörü, tarım ve çiftçilik sektörü, bilgi teknolojisi, perakende, telekom, spor, medya, savunma ve uzay sektörü gibi pek çok sektörün yüksek kazançlar getirdiğini söyleyerek hemen bunları sizlere listeleyelim.

 1. Otomotiv Sektörü
 2. Sağlık Sektörü
 3. Enerji Sektörü
 4. Eğlence Sektörü
 5. Finans Sektörü
 6. Tarım ve Çiftçilik Sektörü
 7. Bilgi Teknolojisi
 8. Perakende Sektörü
 9. Savunma ve Uzay Sanaayi
 10. Medya Sektörü

Bizim Önerimiz: Günümüzde yaşanan çip krizi ile birlikte otomobil fiyatlarının ne kadar yükseldiğini görmek mümkündür. Bu dalgalanmalar üzerine sizlere sunabileceğimiz en iyi sektör önerisi “Otomotiv Sektörü” olacaktır.

Evde Ne İş Yapsam?

Evde ne iş yapsam? Diye soranlar için freelance yazarlık, grafik tasarımcılığı, sanal asistanlık, blog yazarlığı, dijital pazarlama, e- ticaret mağazası sahibi olmak, web geliştirici, sosyal medya yöneticiliği, veri girişi, evcil hayvan bakıcılığı, fitness eğitmenliği gibi pek çok iş söyleyebiliriz. 2022’de evde yapılabilecek işler şunlardır;

 1. Freelance Yazarlık
 2. Grafik Tasarımcılığı
 3. Sanal Asistanlık
 4. Dijital Pazarlama
 5. Web Geliştirici
 6. Sosyal Medya Yöneticiliği
 7. Veri Girişi ve Yorum Yapma
 8. Evcil Hayvan Bakıcılığı
 9. Fitness Eğitmenliği
 10. Editörlük Hizmeti

Bizim Önerimiz: Evde yapılabilecek işler arasında sizlere sunabileceğimiz en iyi öneri “Dijital Pazarlama” olacaktır. E- Ticaretin milyonlarca kişiyi kapsaması ile birlikte bu pastadan pay almak isteyenlerin bu işe yöneldiğini söyleyebiliriz.  

En Az Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

2022 en az sermaye ile yapılacak işler üzerinde yüksek kazançlar elde edebilmeniz için yeteneklerinizi ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Hediye sepeti oluşturmak, yeni nesil lokmacı, küçük kafe, tişört tasarlamak, butik çay evi, hindi yetiştiriciliği gibi işler az sermaye ile yapılabileceği gibi iyi bir yönetimle beraber yüksek kazançlarda elde ettirmektedir.  Hemen 2022’de az sermaye ile yapılacak 10 iş fikrini sizlere listeleyelim.

 1. Hediye Sepeti Oluşturmak
 2. Youtube Kanalı Açmak
 3. Yeni Nesil Lokmacı
 4. İçerik Yazarlığı Yapmak
 5. Butik Çay Evi Açmak
 6. Web Sitesi Oluşturmak
 7. Al – Sat İşi Yapmak
 8. Kâr Ortaklığı Yapmak
 9. Reklam Danışmanlığı Yapmak
 10. Danışmanlık Hizmeti Vermek

Bizim Önerimiz: Eğer internet ortamına tam bir hâkimiyetiniz var ve sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanıyorsanız “Kâr Ortaklığı Yapmak” tam sizlere göre bir iş olacaktır. Çeşitli ürünler üzerinden belirli bir oranda kazanç alarak oldukça iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Az Sermaye İle E- Ticarette Ne İş Yapılır?

2022 yılı iş fikirleri içinde E- ticaretin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Oluşturacağınız bir E-Ticaret mağazası üzerinden giyim, aksesuar, gıda, kozmetik ürün, hobi ürünleri, otomobil parçası gibi pek çok ürünü pazarlayabilmeniz mümkündür. 2022 yılı E- Ticaret en çok satılan ürünler şunlardır;

 1. Telefon Aksesuarları
 2. Spor Kıyafetleri
 3. Spor Ekipmanları
 4. Baskı Tişörtler
 5. Evcil Hayvan Ürünleri
 6. Kişiye Özel Hediyelik Eşyalar
 7. Çantalar
 8. Parti Süsleri
 9. Minik Aksesuarlar
 10. Ev Aletleri

Bizim Önerimiz: Her yıl kutlanılan 100’den fazla özel günün olduğu ve milyonlarca kişinin ise bu özel günlerde hediyeleştiğini bilmekteyiz. Bu durumda “Kişiye Özel Hediyelik Eşyalar” sizlerin E- Ticaret üzerinde tercih edebileceğiniz ve bizim sizlere önerebileceğimiz en iyi iş fikridir.

Sermayesiz Kurulacak ve Yapılacak İşler

2022 yapılacak işler ile ilgili olarak tüm hususlar hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. İş seçimi yaparken dikkatli olmanız gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Özellikle kendi alanınıza uygun olarak iş seçimi yapmalısınız. Daha sonrasında ise seçeceğiniz iş üzerinde ticaret pazarı, rekabet ve maliyet analizi gibi pek çok unsuru göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu hususlara dikkat etmeniz sizlerin işinizde başarılı olmanızı sağlayarak yüksek kazançlar elde etmenizde fayda sağlayacaktır. Aksi halde bilinçsiz bir şekilde bu işlere girmeniz tabiri caizse sizin “Yere çakılarak batmanıza” neden olacaktır. Bundan dolayı iyi bir şekilde analiz ve araştırma yapmanız gerekmektedir. Sizlerde kuracağınız işler ile ilgili olarak düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.