Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Ülkemizde son yıllarda kredi kullanımı ciddi oranda artış göstermiştir. Kredi faizleri ise kredi kullanmak isteyenleri oldukça zorlamaktadır. Ancak bankaların zaman zaman uyguladığı kampanyalar ile müşteriler faizsiz kredi kullanma şansını yakalamaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar 2021 konulu bu yazımızda ülkemizde bulunan faizsiz kredi veren bankalardan ve faizsiz kredi kullanma imkanlarından bahsedeceğiz.

Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmet veren faizsiz bankalar, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına kar payı ile faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Düşük kar oranlarıyla devlet desteğini de alarak vatandaşlara hizmet veren faizsiz bankalar uygun ödeme planlarıyla müşterilerine birçok imkan sunmaktadır.

Faizsiz kredi imkanı ile müşteriler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredileri kullanabilmektedir. Ülkemizde faizsiz kredi veren bankalar Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk bankalarıdır. her bankanın kendi politikalarına göre belirlediği ödeme talimatları ve başvuru şartlarına göre bu kredilerden yararlanılabilir.

Faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyenler banka şubelerine giderek ya da internet bankacılığından başvurularını gerçekleştirebilirler.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

Girişimcileri desteklemek amacıyla hizmet veren KOSGEB, sermayesi olmayan ancak iş yerİ açmak isteyen girişimsilere faizsiz kredi desteği vermektedir.  KOSGEB’den Faizsiz kredi nasıl alınır sorusunun cevabı ise vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

KOSGEB, gerekli şartları sağlayan girişimcilere sıfır faizli kredi veya hibe desteği vermektedir. Uygun şartları sağlayan girişimciler kredilerini anlaşmalı bankalardan alabilirler. Faizsiz kredinin faizini ve hibe desteğini KOSGEB bankalara öder.

Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için girişimcilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu koşullar bankalar ve ilgili kurumlar tarafından belirlenmiştir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Başvuran kişinin başla bir işletmeden gelirinin olmaması
 • KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerine katılarak sertifikayı almaya hak kazanmak
 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmak
 • İşletmenin KOSGEB’in desten kapsamında olması
 • Daha önce aynı sektörle ilgili KOSGEB desteklerinden yararlanmamış olmak
 • İş ile ilgili iş planını hazırlamak ve kurula sunmak.

PTT Faizsiz Kredi

Emeklilerin maddi sorunlarını aşmak amacıyla BDDK tarafından alınan kararlar sonucunda PTT aracılığıyla emekliler için faizsiz kredi imkanı sunulmuştur. Yapılan düzenleme ile emekliler 60 aya varan vade seçenekleriyle faizsiz krediden yararlanabilmektedir. PTT faizsiz kredi ile zor durumda olan emeklilere çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Ancak bu krediden faydalanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir.

 • Emekli maaşını PTT şubelerinden alıyor olmak gerekir.
 • En az 2 otomatik ödeme talimatı vermek gerekir.
 • Kredi kartı ve bireysel emeklilik sistemine dahil olmak.

Kredi hakkında bilinmesi gerekenler ise şöyledir:

 • Krediden yararlanmak için üst yaş limiti 82 dir.
 • Geri ödemeler en fazla kişinin maaşının yarısı olacak şekilde alınır.
 • Krediyi alacak emekli bizzat kendi başvurmalıdır.

2021 Faizsiz Konut Kredisi Ne Kadar

Ev almak isteyen birçok insan faizlerin yüksek olmasından şikayetçi. Bankaların faiz oranları hızla yükselirken TOKİ belli şartlar sağlaması halinde vatandaşlara faizsiz konut kredisi imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası tarafında verilen TOKİ faizsiz konut kredisinden, emekli sandığı tarafından maaşa bağlanan şehit aileri, terör malulleri ve aileleri yararlanabilmektedir. Faizsiz konut kredisi almaya hak kazananlar 2021 faizsiz konut kredisi ne kadar sorusuna cevap aramaktadır.

Gereken şartları taşıyan kişilerin alabileceği faizsiz konut kredisi miktarı her yıl güncellenmektedir ve 2021 yılı için 154 bin TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıda saydığımız şartlar dahilinde olanlar hak sahibi olduğunu belirten belge ile Ziraat Bankalarına başvurarak faizsiz konut kredisi talebinde bulunabilirler.

Originally posted 2021-05-04 15:14:05.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir