PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022

Ülkemizde son yıllarda kredi kullanımı ciddi oranda artış göstermiştir. Kredi faizleri ise kredi kullanmak isteyenleri oldukça zorlamaktadır. Ancak bankaların zaman zaman uyguladığı kampanyalar ile müşteriler faizsiz kredi kullanma şansını yakalamaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar 2022 konulu bu yazımızda ülkemizde bulunan faizsiz kredi veren bankalardan ve faizsiz kredi kullanma imkanlarından bahsedeceğiz.

Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmet veren faizsiz bankalar, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına kar payı ile faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Düşük kar oranlarıyla devlet desteğini de alarak vatandaşlara hizmet veren faizsiz bankalar uygun ödeme planlarıyla müşterilerine birçok imkan sunmaktadır.

Faizsiz kredi imkanı ile müşteriler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredileri kullanabilmektedir. Ülkemizde faizsiz kredi veren bankalar Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk bankalarıdır. her bankanın kendi politikalarına göre belirlediği ödeme talimatları ve başvuru şartlarına göre bu kredilerden yararlanılabilir.

Faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyenler banka şubelerine giderek ya da internet bankacılığından başvurularını gerçekleştirebilirler.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

kredifaiz Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022

Girişimcileri desteklemek amacıyla hizmet veren KOSGEB, sermayesi olmayan ancak iş yerİ açmak isteyen girişimsilere faizsiz kredi desteği vermektedir.  KOSGEB’den Faizsiz kredi nasıl alınır sorusunun cevabı ise vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

KOSGEB, gerekli şartları sağlayan girişimcilere sıfır faizli kredi veya hibe desteği vermektedir. Uygun şartları sağlayan girişimciler kredilerini anlaşmalı bankalardan alabilirler. Faizsiz kredinin faizini ve hibe desteğini KOSGEB bankalara öder.

Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için girişimcilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu koşullar bankalar ve ilgili kurumlar tarafından belirlenmiştir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Başvuran kişinin başla bir işletmeden gelirinin olmaması
 • KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerine katılarak sertifikayı almaya hak kazanmak
 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmak
 • İşletmenin KOSGEB’in desten kapsamında olması
 • Daha önce aynı sektörle ilgili KOSGEB desteklerinden yararlanmamış olmak
 • İş ile ilgili iş planını hazırlamak ve kurula sunmak.

PTT Faizsiz Kredi

PTT Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022

Emeklilerin maddi sorunlarını aşmak amacıyla BDDK tarafından alınan kararlar sonucunda PTT aracılığıyla emekliler için faizsiz kredi imkanı sunulmuştur. Yapılan düzenleme ile emekliler 60 aya varan vade seçenekleriyle faizsiz krediden yararlanabilmektedir. PTT faizsiz kredi ile zor durumda olan emeklilere çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Ancak bu krediden faydalanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir.

 • Emekli maaşını PTT şubelerinden alıyor olmak gerekir.
 • En az 2 otomatik ödeme talimatı vermek gerekir.
 • Kredi kartı ve bireysel emeklilik sistemine dahil olmak.

Kredi hakkında bilinmesi gerekenler ise şöyledir:

 • Krediden yararlanmak için üst yaş limiti 82 dir.
 • Geri ödemeler en fazla kişinin maaşının yarısı olacak şekilde alınır.
 • Krediyi alacak emekli bizzat kendi başvurmalıdır.

2022 Faizsiz Konut Kredisi Ne Kadar

Ev almak isteyen birçok insan faizlerin yüksek olmasından şikayetçi. Bankaların faiz oranları hızla yükselirken TOKİ belli şartlar sağlaması halinde vatandaşlara faizsiz konut kredisi imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası tarafında verilen TOKİ faizsiz konut kredisinden, emekli sandığı tarafından maaşa bağlanan şehit aileri, terör malulleri ve aileleri yararlanabilmektedir. Faizsiz konut kredisi almaya hak kazananlar 2022 faizsiz konut kredisi ne kadar sorusuna cevap aramaktadır.

Gereken şartları taşıyan kişilerin alabileceği faizsiz konut kredisi miktarı her yıl güncellenmektedir ve bu yıl için 154 bin TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıda saydığımız şartlar dahilinde olanlar hak sahibi olduğunu belirten belge ile Ziraat Bankalarına başvurarak faizsiz konut kredisi talebinde bulunabilirler.

EN KOLAY KREDİ VEREN BANKA HANGİSİDİR?

Bazı bankalar daha kolay yoldan, bazı bankalar ise daha zor yoldan kredi verir. Bankaların kolay kredi vermesinin tabiki bazı sebepleri vardır. Birincisi bankanın kredi çekerken uyguladığı politikadır. Eğer banka ihtiyaç için çekilen kredi ya da diğer kredi türlerinde çok fazla müşteriye erişmek istiyorsa kredi kampanyaları ile indirimli faiz oranlarını müşterisine sunuyor. Buna dayanarak da kimlere kredi çıkar denildiğinde zaman akla gelen ilk iki maddede çeşitli rahatlıklar sağlıyor. Kredi notu ve sigorta kriterlerinde kredi çekmeyi isteyenler faydasına hamleler yapılıyor.Kolay kredi veren bankalara geldiğimizde ise bunların içerisinde QNB Finansbank, Garanti Bankası, AKBANK, Yapı Kredi bankası gibi bankalar da çoğu zaman bu listenin içerisine giriyor.

HSBCI, ING BANK, ODEA, Fibabanka, Bank Pozitif gibi bankalar da bazen kolay kredi verecek kampanyalar oluşturuyor. Bunu öğrenmek için bankaların sıkı takipçisi olmak gerekmektedir. Bir önceki yıla göre bankada kredi verme kolaylığı değişebilmektedir. Bu sebepten her yıl bankaların kredi fonlarını takip etmek incelemek gerekir. İnsanların kredi konusunda unuttukları bir şey vardır. Bu şudur ki banka size kolay kredi verse de zor bir şekilde kredi verse de bunu sizden geri veriyor olmasıdır. Yani şöyledir ki geri öderken ki planı hiçbir bankada değişmemektedir. Şu sonucu doğurur ki o krediyi ödeyecek olan yine sizsiniz. Kredi çekerken bütün bankaların detaylarını araştırıp faiz oranlarına bakıp kendinize göre değerlendirme yaparak kredi çekmeniz gerekir.

Yapı Kredi Hemen Şubesiz Kredi: Yapı Kredi’nin verdiği Anında Şubeye gerek olmadan verdiği Kredi hizmeti sayesinde internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirerek şubeye gitmeye ve evrak toplayıp beyan etmeye gerek olmadan hızlıca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ve kredinizi bu sayede hemen çekebilirsiniz.

İş Bankası Hemen Kredi: İş Bankası’nın sunduğu anında kredi imkanı iş cep aracılığıyla veya internet üzerinden bankacılık ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Evrak doldurma gereksinimi olmadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sunulan bu kredi imkanı ile 25 bine yaklaşık kredi çekebilirsiniz.

ING e-Kredi Yani Online Kredi: ING e-Kredi olanağı ile ING müşterisi değilseniz bile şubeye gitmenize gerek olmadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceksiniz. Krediniz onaylandığında istediğiniz miktarda ki kredi anında hesabınıza yatırılır.

Akbank Anında Kredi: Akbank Direkt Kredi bankaya gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden bankacılık imkanları sunarak kredi almanıza yardımcı olan bir diğer bankadır. Akbank Direkt Kredi ile 20 bin TL’ye varan kağıtsız ve şubesiz, imzasız kredi çekmenize olanak sağlıyor.

Neden bazı bankalar kolay kredi veriyor?

Mesela bir bankanın herhangi bir müşteriye kredi vermek için ilk şartı 1200 kredi notu ve en az 6 ay sigortalı bir işte çalışması olsun. Banka yeni politikayla birlikte puan şartını 1000’e kredi almak için sigortalı olma şartını da 2 aya kadar azaltabiliyor olsun. Hatta bu rakamları daha da minimuma çekecek olsun. Böyle dönemlerde de bankanın kolay kredi verdiğini söylemek mümkündür.  Bazı bankalar bu kolay kredi vermeyi dönem dönem yaparken bazıları tüm banka politikasını kolay kredi vermek üzerine kurabiliyorlar.

Yukarıda belirttiğimiz gibi kolay kredi veren bankalar diye 3-4 bankanın adını sıralamak hiçbir zaman sizi net sonuca götürmez. Çünkü bu oranlar yıldan yıla değişim gösterir. Aynı zamanda bankaların politikaları da farklılık gösterebilir.

Bankalar şöyle bir yola başvurur. Eğer size kolay kredi veriliyorsa faizi diğer bankalara oranla daha fazla olacaktır. Bu da demek olur ki sizin aslında daha uygun oranlarla alacağınız krediyi daha fazla bir oranla almış olacağınızdır. En başta bankalara kredi çekmek başvurmadan kredi notunuzu öğrenmenizde fayda vardır. Eğer ki kredi notunuz yüksekse sizi artık bankanın kolay kredi vermesi ilgilendirmeyecektir. Eğer kredi notunuz düşük ve sizin de hemen bir kredi çekmeye ihtiyacınız yoksa kredi notunuzu yükseltmeye bakmanız gerekir. Bunun yöntemi de kredi borçlarınızı aksatmadan düzenli bir şekilde olarak ödemek ve gereksiz kredi başvurusu yapmamaktan kaçınmaktan geçmektedir. Kredi notlarınızı düzelttikten sonra hemen hemen her bankadan kredi almak sizin açınızdan daha kolay hale gelecektir. Faize vereceğiniz fazla ödenekte cebinize kalacaktır.

Yoruma kapalı.