PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Dinleterek Şarkı Bulma PC Programı

Dinleterek Şarkı Bulma Programı sizlerin hoşuna giden müziğin kime ait olduğu ve ne olduğu hakkında bilgiler sunmaktadır.

Dinleterek Şarkı Bulma PC Programı kişilerin aklına takılan fakat bir türlü tam olarak hatırlayamadığı müziklerin ne olduğunu ve müziğin kime ait olduğunu sizlere sunmaktadır. Sizlerde dinlemiş olduğunuz bir müziğin tam olarak ne olduğuna ilişkin olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda dinleterek şarkı bulma programı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Dinleterek Şarkı Bulma Nedir?

Dinleterek şarkı bulma, sizlerin hoşuna giden ve bir kısmını hatırladığınız müziklerin ses yöntemi ile tümüne ulaşmanızı sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanabilmek için muhakkak bir mikrofona sahip olmanız gerektiğini söyleyelim. Ayrıca manuel olarak kelime girişi yaparak da müziğe ulaşabilmeniz mümkündür. Peki, dinleterek şarkı bulma yöntemleri nedir? Gelin, hep birlikte bakalım.

  • Sesli Müzik Bulma
  • Kelimeden Müzik Bulma
  • Sanatçıdan Müzik Bulma

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemler şarkı bulma konusunda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Sizlere bu yöntemleri deneyerek istemiş olduğunuz müziğe ulaşabilirsiniz.

Dinleterek Şarkı Bulma Yöntemleri

Dinleterek şarkı bulma yöntemleri arasında en çok tercih edilen sesli müzik bulma programları ve uygulamalarıdır. Bunun yanı sıra sanatçı albümlerinin karıştırılması ve hatırlanan kelimelerin çeşitli arama motorlarında aratılması da bir seçenektir. Hemen bunların detaylarını sizlere listeleyelim.

  • Sesli Müzik Bulma: Sesli müzik bulma uygulamaları arasında başlıca gelen Google Asistan’tır. Bilgisayarınızda bir mikrofona sahipseniz Google Asistan üzerinden dinlemiş olduğunuz şarkıyı çalabilir ya da hatırladığınız kısmı mırıldana bilirsiniz. Bunun yanı sıra Midomi isimli site üzerinden de şarkının dinletilmesini sağlayarak ya da hatırladığınız kısmı söyleyerek aradığınız müziği bulabilirsiniz.
  • Kelimeden Müzik Bulma: Kelimeden müzik bulma çokça kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Günümüzde birçok kişi aramış olduğu müziği, hatırladığı kelimeler ile birlikte arama motorları ya da müzik uygulamaları üzerinden yazarak bulmaya çalışmaktadır. Bilgisayar başında kullanabileceğiniz en güzel müzik bulma yöntemleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.
  • Sanatçıdan Müzik Bulma: Aramış olduğunuz müziği bulmanın bir diğer yöntemi ise sanatçının albümlerini karıştırmak olacaktır. Eğer müziğin kim tarafından söylendiğini tam olarak biliyorsunuz albümlerine göz atabilirsiniz. Biraz zor bir yöntem olsa da, bu da müziğe ulaşmanızı sağlayan yöntemler arasında gösterilmektedir.

Ses Dinleterek Müzik Arama PC

Ses dinleterek müzik arama PC üzerinden kullanabileceğiniz en iyi uygulama Midomi adlı web sitesidir. Midomi içerisinde barındırmış olduğu binlerce şarkı ile birlikte sesli olarak müzik arayabilirsiniz.

Midomi, videoda, radyoda, dizide ve filmde duymuş olduğunuz şarkıyı mırıldanmanız ile birlikte sizlere en hızlı şekilde dönüş yaparak aramış olduğunuz müzik olabileceğini değerlendirdiği müzikleri ortaya koymaktadır. Sizlerde Midomi üzerinden faydalanarak istemiş olduğunuz müziğe kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Müzik Bulma PC Online

Online Müzik Bulma PC üzerinden tercih edebileceğiniz Shazam ve SoundHound gibi uygulamalarda bulunmaktadır. Genellikle mobil cihazlar üzerinden kullanılan uygulamalar olsa da, günümüzde PC kullanan pek çok kişi tarafından da tercih edilen uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Shazam: Shazam 1 milyarı geçkin kullanıcıya sahiptir. Dinleterek şarkı bulma konusunda oldukça başarılı bir uygulama olan Shazam aynı zamanda içerisinde barındırmış olduğu müzikler ile ön plana çıkmaktadır.

SoundHound: 300 milyondan fazla indirmeye sahip olan SoundHound son dönemlerin en trend uygulamaları arasında yer almaktadır. SoundHound üzerinden aradığınız müziğe dair kelimeleri mırıldanarak istemiş olduğunuz müziği bulabilmeniz mümkündür.

Kelimeden Şarkı Bulma

Kelimeden şarkı bulma, müziklerin tümüne ulaşmada en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Gerek Google üzerinde gerekse Youtube üzerinde çeşitli kelimelerin aratılarak müziklere ulaşılabilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra Midomi isimli site üzerinden de kelime aratarak müziklerin tümüne ulaşabilmeniz mümkün hale gelmiştir.

Yoruma kapalı.