PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Vakıfbank Satılık Araç İlanları

Vakıfbank Satılık Araç İlanları

Vakıfbank satılık araç ilanlarının görüntülenebilmesi için Vakıfbank’ın web sitesine girilmesi gereklidir. Vakıfbank satılık araç ilanlarına başvuruda bulunabilmek için başvuru yapılmak istenen araç için belirlenmiş olan muhammen bedelin %5’i oranında bir teminat yatırılması gereklidir.

Vakıfbank Satılık Araç İlanları Nasıl Görüntülenir?

Vakıfbank satılık araç ilanlarına ulaşabilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

 • https://www.vakifbank.com.tr adresine giriş yapılmalıdır.
 • Ana sayfanın sağ üst tarafında bulunan hakkımızda menüsüne giriş yapılmalıdır.
 • Açılan sayfadan sol taraftaki menüden satılık gayrimenkuller ve araçlar seçilmelidir.
 • Ardından satılık gayrimenkullerin ve araçların görüntülenebilmesi için iki ayrı linkin bulunduğu bir sayfa açılmaktadır. Vakıfbank’tan satılık araçları görüntülemek ve teklif vermek için tıklayınız yazan kısma tıklanmalıdır.
 • İhalesi devam eden, yeni eklenen, fiyatı düşen ve tüm araçlar olmak üzere kategoriler halinde araçlar listelenmektedir. Sayfanın sol tarafındaki hızlı arama menüsünden istenen filtrelemeleri yaparak istenen özelliklere sahip araçlar kolaylıkla bulunabilmektedir.
 • Herhangi bir araç ile ilgili ayrıntı bilgi almak istenmesi durumunda ilgili aracın olduğu kısma tıklanmalıdır.

Vakıfbank Satılık Araç İlanlarına Başvurabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vakıfbank satılık araç ilanlarına teklif verebilmek için gereken evraklar aşağıda belirtilmiştir:

 • Vakıfbank tarafından hazırlanan araç satış şartnamesinin kabul edilmesi gereklidir.
 • Araçlara teklif verebilmek için belirli tutarda teminat yatırılması gereklidir. Bu teminatın yatırıldığına dair dekont istenmektedir.
 • Kimlik belgesinin fotokopisi talep edilmektedir.
 • Başvuruyu yapan eğer tüzel kişi ise; şirket yetkilisi olduğuna dair imza sirküleri, ticaret sicil gazetesinin fotokopisi ve vergi levhası ile şubeye başvurmalıdır.

Vakıfbank Satılık Araç İlanlarına Teklif Nasıl Verilir?

Vakıfbank satılık ikinci el araçlara teklif yapabilmek için bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Öncelikle gerekli belgeler ile beraber Vakıfbank şubesine giderek başvuruda bulunulması gereklidir.
 • Vakıfbank şubesi yapılan başvuruları değerlendirerek belirli bir süre içerisinde onaylamaktadır.
 • Başvuruların onaylanması ile beraber başvuru sahibinin cep telefonu numarasına ve e-posta adresine Vakıfbank’ın satılık araçları gösterdiği sisteme girebilmek için gerekli olan şifre gönderilmektedir.
 • Şifre geldikten sonra https://vakifbankarac.intengo.com adresine giriş yapılması gereklidir.
 • Ana sayfada bulunan sisteme giriş butonuna tıklanmalıdır ve ardından T.C. kimlik numarasını ve telefona gelen şifreyi yazmak gereklidir. Tüzel kişiler T.C. kimlik numarası yerine vergi numarası yazmalıdır.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra listelenen Vakıfbank satılık araç ilanlarından birine teklif verebilmek mümkündür.

Vakıfbank E-İhale Nasıl Yapılır?

E-ihale sürecinde dikkat edilecekler şöyledir:

 • Listelenen araçlardan herhangi birine ilk teklif verildiğinde 3 günlük bir ihale süreci başlatılmaktadır.
 • Satılık araçların görüntülendiği sayfadan araca verilen son teklifin ne kadar olduğu, araç için ihale başlatılıp başlatılmadığı, aracın ihalesinin bitişine ne kadar kaldığı görülebilmektedir.
 • İhalenin bitmesine 30 dakika kalmışken ihaleye yeni bir teklif geldiğinde ihalenin bitiş süresi 30 dakika kadar uzatılmaktadır. İhalenin sonlanabilmesi için son 30 dakika içerisinde ilgili araca bir teklif yapılmamış olması gereklidir.
 • Muhammen bedelden daha düşük bir teklif verebilmek mümkün değildir.

Vakıfbank Satılık Araç İlanları İçin Yatırılan Teminatlar Hangi Durumlarda Geri Alınır?

Vakıfbank’ın teminat iadesi yaptığı durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Vakıfbank satılık araç ilanları için başvuru yapılıp teminat yatırıldıktan sonra eğer bankaya yazılı bir şekilde alımdan vazgeçildiği bildirilir ise teminat alınabilmektedir.
 • İhalede teklifi düşük kalanların yatırdıkları teminatlar geri verilmektedir.
 • Banka bir aracın ihalesini iptal eder ise o araç için teminat yatırmış olanların teminatları iade edilmektedir.

Vakıfbank’tan Araç Almanın Faydaları

Vakıfbank, finansal konuda olduğu gibi araç alım satımında da pek çok ayrıcalık ile kullanıcılarını karşılıyor. Gayrimenkul satışı da yapan Vakıfbank, araç alım satımında sunmuş olduğu faydalar ile öne çıkıyor. Bu avantajlardan birisi araçların uygun fiyata satılıyor olması. Normal şartlarda farklı bir bayiden yüksek fiyata alınabilecek pek çok model Vakıfbank’ın sunmuş olduğu hizmet sayesinde daha düşük fiyattan alınabiliyor. Kısacası buradaki hizmetten faydalanmanın en önemli avantajlarından birisi piyasa fiyatına göre daha uygun fiyata araç almanın mümkün olması. Bu sayede kişi düşük fiyat imkanından yararlanabiliyor.

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu araç alım satım hizmetinin bir diğer ayrıcalığı açık arttırma ile satışa sunuluyor olması. Kullanıcılar teklif vererek o araca sahip olabiliyor veya teklif verildiyse daha yüksek bir teklif sunarak aracı almaya çalışabiliyor. Açık arttırma sisteminin sunmuş olduğu en büyük avantajlardan birisi aracın sahibi olmak isteyen bir kişinin daha yüksek teklif sunarak araca sahip olma ihtimalini arttırıyor olması. Bu yöntem ile birlikte araç alım satım daha canlı bir şekilde gerçekleşebiliyor.

Sunulan bu hizmet ile birlikte yalnızca araç satışı yapılmıyor aynı zamanda farklı satışlara da yer verilebiliyor. Örnek vermek gerekirse kullanıcılar listeyi incelerken dolmuş hattı ihalesi ile karşılaşabilir. Bu gibi çeşitli ihalelere katılabilecek olan kişiler bu konuda da etkili bir şekilde rol oynamaya çalışabilir.

Yoruma kapalı.