PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Evde Reçel Yaparak Para Kazanma

Evde Reçel Yaparak Para Kazanma

Evde reçel yaparak para kazanmak; harcanan maliyetin 3 veya 4 katı kadar bir ücret kazanılabilecek bir yöntemdir. Evde reçel yaparak para kazanmak için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Hangi şehirde olunursa olunsun herhangi bir mevsimde herhangi bir meyve ile yapılabilecek bir üründür. İçerisinde katkı maddesi olmayan ve insanların daha fazla tercih ettikleri reçeller yapmaya özen gösterilmesi gereklidir.

Evde reçel yaparak para kazanma yolları

En Çok Satışı Olan Reçeller Hangileridir?

En çok tercih edilen reçeller aşağıda sıralanmıştır:

 • Vişne reçeli satışı rahatlıkla yapılabilecek reçellerdendir.
 • Çilek reçeli en çok satılan reçellerden biridir.
 • En çok tercih edilen reçellerden biri de ayva reçelidir.
 • En çok satışı yapılan reçeller arasında gül reçeli bulunmaktadır.
 • Kayısı reçeli en çok tercih edilen reçeller arasındadır.
 • Böğürtlen reçeli çok satılan reçellerden biridir.

Evde reçel yaparak para kazanma yolları

Çok tercih edilen reçellerin yanı sıra, çok tercih edilmemesine rağmen belirli bir müşterisi olan reçellerin satışından da ciddi paralar kazanabilmek mümkündür. Bu tarz reçellere örnek vermek gerekir ise; kızılcık marmeladı örneklerden biridir.

Evde Reçel Yaparak Nerelerde Satış Yapılabilmektedir?

Reçel satışının yapılabileceği mekanlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Gıda satışı yapılan bütün dükkanlarda, marketlerde evde yapılan reçelin satışı yapılabilmektedir.
 • Yöresel ürünlerin satıldığı yerlerde ev yapımı ürünler de oldukça fazla satılmaktadır ve dolayısı ile reçel satışı da yapılabilmektedir.
 • Dönem dönem yöresel fuarlar açılmaktadır. Bu fuarlarda reçel satılabilmektedir.
 • İnternetten reçel satışı yapılabilmektedir.
 • Çevrede bulunan kişiler ve arkadaşlar aracılığı ile satış yapılabilmektedir.

Evde Yapılan Reçelin İnternetten Satılabilmesi İçin Neler Yapılmalıdır?

İnternetten reçel satışı için yapılabilecekler aşağıdaki gibidir:

 • Satış yapılacak olan bir sosyal ağ seçilmelidir. Facebook veya Instagram profili oluşturulmalıdır. Satış için ayrı bir profil oluşturmak istemeyenlerin satış gruplarına katılarak evde reçel yaparak para kazanmaları mümkündür.
 • Yöresel ürün satışlarının yapıldığı sayfalara çalışma teklifinde bulunarak bu sayfalar ile ortaklık kurulabilmektedir.
 • İnternet üzerinden satış yapmaya müsaade eden sitelere yapılan reçellerin eklenerek satılabilmesi mümkündür.
 • İnternet aracılığı ile organik ve yöresel gıda satışı yapan firmalar ile iletişime geçilebilmektedir.

jam photo

Reçel Satışında Müşteri Portföyünü Geliştirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Müşteri portföyünü genişletebilmek için yapılabilecekler şunlardır:

 • Yöresel ürün satışı yapan dükkanlara veya kermeslere giderek reçellerden bir numune bırakılabilmektedir. Bu sayede ilgili kermes veya dükkan aracılığı ile reçel satışını bir düzene oturtabilmek mümkün olmaktadır.
 • Semt pazarlarında bir stant kurarak veya kiralayarak daha fazla müşteriye ulaşabilmek mümkün olmaktadır.
 • Kahvaltı veren kafeler ile iş ortaklığı yapılarak müşteri portföyü genişletilebilmektedir.
 • Reklam bütçesi ayırarak bu bütçe ile verilen reklamlarla beraber bilinirlik arttırılabilmektedir. Gazetelere, dergilere ve internet sitelerine reklam verilebilmektedir.
 • Kartvizit veya broşür hazırlatılabilmektedir. Bunlar çeşitli yerlerde dağıtıldığında daha fazla kişiye ulaşılmaktadır ve sonrasında da daha fazla sipariş alınabilmektedir.

Evde reçel yaparak para kazanma yolları

Evde Reçel Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde reçel yaparak elde edilecek tutar; bir kiloluk reçel için 20 TL ile 25 TL arasında olmaktadır. Ancak içinde bulunulan mevsimin meyvesi ile yapılan bir reçel ise bu fiyata satılabilmektedir.

Evde reçel yaparak para kazanmak isteyenlerin mevsim meyvesi olmayan bir meyve ile reçel yapması durumunda ise; 20 TL ile 25 TL arasındaki tutar 500 gram ile 600 gram arasında bir reçele ödenmektedir.

Çok tercih edilmemesine rağmen genellikle belirli sebeplerden dolayı insanlar tarafından tercih edilen reçeller de diğer reçellere göre daha pahalı olmaktadır.

jam photo

Evden Yapılabilecek Farklı İşler

Evden yapılabilecek pek çok iş bulunuyor. Evde reçel yaparak para kazanmanın yanı sıra kullanıcılar daha pek çok farklı yol ile gelir elde etmeye çalışabilir. Bu yollardan birisi evde paketleme işi ile uğraşmak. Evden paketleme işi yapmak için gerekli olan şey bir firma ile anlaşmak. Bazı firmalar evden çalışmak için paketleme işi ile uğraşacak kişiler arıyor. Ücretlendirme genel olarak paket sayısına göre belirleniyor. Kişi ne kadar çok paketleme yaparsa o kadar ücret alıyor. Evde oturanlar için bu güzel bir iş fırsatı olabilir.

Evden çalışmak için yapılabilecek daha pek çok iş bulunuyor. Bir diğer işten bahsetmek gerekirse örgü yapmak açıklanabilir. Evde örgü yaparak internet üzerinden ilan yöntemiyle satışa verilebilir. Özellikle ev hanımlarının yapmış olduğu örgüler, el emeği göz nuru olduğu için iyi bir fiyata satılabiliyor. Her hafta birkaç örgü örüp satmak hem maliyeti çıkarır hem de bir miktar gelir elde etmeye imkan tanır. Bu işi büyütmek adına bir web sitesi dahi kurulabilir. Bu sayede hızlı bir şekilde popüler olunabilir.

Evden gelir elde etmek adına yapılabilecek bir diğer şey internet üzerinden para kazanmaya çalışmak. İnternet üzerinden para kazanmak adına yapılabilecek pek çok şey mevcut. Bunlardan birisi yazarlık olurken diğeri video kurgu, bir diğeri ise grafik tasarım olmakta. Bu gibi pek çok imkan ile internet üzerinden gelir elde etmek mümkün hale geliyor. Kısacası kişi kendi tecrübesine göre en uygun serbest meslek işini seçebilir.

Yoruma kapalı.