PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Uygulama Üzerinden Para Kazanma, Türkiye de Para Kazandıran Uygulamalar

2022 yılında Türkiye'de en çok para kazandıran uygulamalar ve en popüler dolar kazandıran uygulamalar listesi bu yazımızda.

En çok para kazandıran uygulamalar başlıklı yazımızda para kazandıran mobil uygulamaları sıralı tam liste olarak sizlere sunacağız. Bu yazımızda anket doldur para kazan, makale yazarak para kazan, adım at para kazan, görev yaparak para kazanma, reklam izleyerek para kazanma, tiktok para kazanma gibi birçok farklı yöntem yer alıyor. Yazımızı dikkatle okuyun ve siz de para kazandıran uygulamalar dünyasına adım atarak para kazanmaya başlayın.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin en önemli değişimlerinden biri, bizi para kazandıran uygulamalar ile tanıştırması oldu. Herkesin cebinde bir akıllı telefon var ve telefonlar bizim bazen asistanımız, bazen bilgi kaynağımız oluyor. Ancak telefonları, günde birkaç saat, belki daha fazla sosyal ağlar ve zamanımızı tüketen diğer uygulamalar için kullanıyoruz. Bunun yerine, telefonunuz üzerinden gelir elde etmeyi hiç düşündünüz mü?

Uygulama Üzerinden Para Kazanma, Türkiye de Para Kazandıran Uygulamalar

Mobil uygulamaların tüm dünyada meydana getirdikleri devrim, para kazama ve gelir elde etme yöntem ve metotları üzerinde de etkili oldu. Para kazandıran mobil uygulamalar sayesinde, belirli görev veya adımları atarak gerçek para kazanmanız mümkün. Temelde, mobil uygulamalar üzerinden para kazanmanın pek çok farklı yolu bulunuyor.

Buna karşın sizler için hazırladığımız listedeki uygulamaları yüklemeniz ve zaman zaman kullanmanız, ciddi paralar kazanmanızı sağlayabilirler.

Para kazandıran uygulamalar 2022 Yılı sıralı tam liste konu başlığı altında sizlere öncelikle mobil uygulama dünyasındaki ekosistemden, bu ekosistemde nasıl varlığınızı sürdürerek gelir elde edebileceğinizden ve son olarak para kazandıran mobil uygulamalar 2022 yılı listesini yayınlayacağız. Sözü daha fazla uzatmadan başlayalım.

Para Kazandıran Uygulamalar
Para Kazandıran Uygulamalar

 

Mobil Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır? Mobil Uygulama Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Para kazandıran uygulamalar Türkiye gibi ülkeler için son derece önemli ve dikkat çeken konular arasında geliyor. Tıpkı dijital oyunlardan para kazanma işleminde olduğu gibi, dilerseniz mobil uygulamaların geliştirme, pazarlama, dil destekleri konusunda geliştiricilere yardım etmeniz mümkün. Bugün, mobil uygulama yorumları yazarak, iOS veya Google Play gibi platformlarda uygulamanın tanınma ve kullanılma oranlarını arttırarak dahi para kazanabilirsiniz.

Elbette mobil uygulama geliştirmek, bu yöntem listesinin en zor yollarından birisi. Java, React Native, C# gibi programlama dillerine hakimseniz ve yeterli sabra sahipseniz, mobil uygulamalarınızı piyasaya sürebilirsiniz. “Uygulama Zenginleri” adlı kitabı, konunun meraklılarına ayrıca tavsiye ederiz.

Para kazandıran mobil uygulamalar, nispeten çok daha kısa ve rahat bir yoldan gelir elde etmenize olanak veriyor. Bu süreçte, uygulamayı indirmeniz ve uygulamadaki görevleri gerçekleştirmeniz çoğu zaman yeterli oluyor.

Mobil iletişim olanaklarının ciddi anlamda gelişmiş olması, sadece adım atarak dahi bazı mobil uygulamalardan gerçek para veya çeşitli promosyonlar elde etmenizi sağlıyor.

Mobil oyunlar, mobil uygulamalar üzerinden para kazanmanın bir başka alternatifi konumunda. Sizler için para kazandıran mobil oyunlardan ve bu mobil oyunlar üzerinden nasıl para kazanabileceğinizden diğer içeriklerimizde söz ettik.

Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar
Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

Uygulamadan Para Nasıl Kazanılır?

Dijital uygulamalar üzerinden para kazanmanın belki de en kârlı yöntemlerinden birisi de, uygulama alım satımı yapmaktır. Bir mobil uygulama, app fikriniz varsa freelance olarak çalışan kişilerle kendi uygulamanızı satışa koyabilir veya kendiniz etkili bir mobil uygulama tasarlayabilirsiniz.

Reskin gibi özellikle mobil dijital oyunlarda uygulanan yöntemler, keskin bir pazarlama becerisi ile sizlere ciddi maddi getiri sunabilir. Para kazandıran mobil uygulamalar, sizlere daha az zahmetli alternatifler sunarlar. Ancak bu yöntemlerden elde ettiğiniz gelirlerin ciddi rakamlara ulaşması için biraz sabırlı olmanız gerekebilir.

Peki uygulama geliştiriciler, nasıl bu işten kârlı çıkıyorlar?
Google başta olmak üzere çeşitli firmalar için, bilgi ciddi bir güç çarpanıdır. Tatminkâr ücret teklif eden bir anketi doldurmanız, bunu uzun süre ve sabırla yapmanız sonrasında ciddi bir geliri beraberinde getirebilir. İnternetten para kazanma yolları ile para kazandıran uygulamalar yöntem ve metotları, ciddi anlamda benzeşir. Bugün sadece akıllı telefondan değil, internet bağlantılı bir bilgisayar üzerinden de reklam tıklaması veya reklam izleme karşılığında maddi gelir elde edebilirsiniz.

Para kazandıran mobil uygulamalar çoğu zaman sizden belli görevler isterler. Bu görevlerin çoğu, son derece basittir. Belli sayıda adım atmanız karşılığında NFT veren uygulamalar, hoş geldin bonusu sağlayan uygulama örnekleri, mobil anketler veya izle – kazan prensibi ile çalışan iOS ve Android Uygulamaları, sizlere para kazandırabilirler. Çoğu uygulama geliştiricisi için, uygulamanın telefonunuz veya tabletinize yüklenmesi ve günlük olarak belli oranda kullanılması yeterlidir.

Tavsiye konu: İnternetten para kazanma yolları çok çeşitlidir. internetten para kazanma

Mobil uygulama geliştirenler, sizlere çeşitli şekillerde reklam göstererek (buna mobil oyunlar da dahil) Google üzerinden gelir elde ederler. Bu detay önemli, çünkü para kazandıran uygulamaların çoğunda reklam izlemeniz, bazen reklamları oylamanız gerekli olabiliyor. Yani dijital reklam, internetten para kazanmanın, para kazandıran önemli bir parçası konumunda. Peki, içinde bulunduğumuz 2022 Yılında para kazandıran mobil uygulamalar hangileridir? Gelin, şimdi bunun cevabını vermeye çalışalım.

En çok para kazandıran en popüler uygulamalar
En çok para kazandıran en popüler uygulamalar

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar – 2022

Dijital oyunlardan veya uygulamalardan para kazanmak, kimi zaman ek bazı adımlar gerektirebilir. Uygulamaların çoğu, sizlere uygulama ile aynı isme sahip coin veya token veriyorlar. Bu coin veya token’ları biriktirip bozdurarak gerçek para kazanmanız mümkün oluyor. Özetle, birkaç ek adım atmanız gerekse de, sonuç olarak gerçek para kazanma şansınız oluyor. Farklı mobil uygulamalar, farklı şekillerle sizlerden faklı şeyler talep ederek ek gelir elde etmenize yardımcı oluyorlar. İşte, bütçenize katkı sağlayabilecek mobil uygulamalar.

Yandex Toloka (iOS / Android)

YandexToloka, basit bir görev sonrasında sizlere maddi gelir sunmayı vaad eden ve para kazandıran mobil uygulamalar listemizin ilk sırasında yer alıyor. Mobil uygulamayı ücretsiz olarak indirdikten sonra tek yapmanız gereken sizlere sunulan internet sitelerini incelemek ve beğendiğinizi seçmek. Her işlem, size 0.02 dolar gibi bir nakit para olarak geri dönüyor.

Uygulamadan faydalanabilmek için tek sahip olmanız gereken şey internet bağlantılı bir akıllı telefon veya tablet. 2014 Yılında kullanıcılara sunulan uygulama, aynı zamanda Yandex Arama Motoru’nun kendisini tercih edenlere çok daha sağlıklı sorgu sonuçları ile dönmesine de yardımcı oluyor. Eğer web dünyası hakkında bilgili olduğunuza inanıyorsanız ve Yandex’e bir şans vermek isterseniz, denemeye değer.

Google Ödüllü Anketler (iOS / Android)

Para kazandıran uygulama modellerinden faydalanan elbette sadece Yandex değil. Google da benzeri bir model sunarak, hem kullanıcılarla yakınlaşmayı hem de onları memnun etmeyi hedefliyor. Google Ödüllü anketlerle, sadece anket sorularına dürüstçe cevap vermeniz yeterli. Çoğu zaman sorular çok zor veya sizleri çok zorlayan sorular olmuyorlar.

Süreç sonunda, Google Play hesabınıza 10 TL yükleniyor. Dilerseniz biriken bu paraları çeşitli forum sitelerinde ya da ilan sitelerinde daha az ücretlerle nakit paraya çevirmeniz mümkün. Dilerseniz, Google Play Hesabınıza yüklenen pararaları diğer uygulama veya oyunlar için de elbette kullanabilirsiniz, seçim sizin.

SweatCoin (iOS ve Android İçin Ücretsiz)

Para kazandıran uygulamalar sizlere çok ilginç kazanç fırsatları sunuyor. SweatCoin, sadece yürüyerek para kazanabileceğiniz bir mobil uygulama örneği. Sadece uygulama marketlerindeki yerini aldıktan hemen sonra son derece popüler olan mobil uygulama, attığınız adımların 1000’lik olarak değerlendirerek “sweatcoin” sunuyor. Böylece, hem sağlıklı bir yaşam için otoritelerce önerilen yürüme egzersizini yapıyorsunuz, hem de piyasa değeri azımsanmayacak kadar sweatcoin kazanıyorsunuz.

Sweatcoin Ne Kadar Kazandırıyor?

Sweatcoin ile ciddi rakamlar kazanmanız mümkün. Her 1000 adım bir sweatcoin’e denk geliyor ve 1 Sweatcoin ortalama olarak 35 TL’ye denk geliyor. 20.000 adım atmanız halinde sadece bu mobil uygulama üzerinden 1000$ kazanmanız mümkün. Sweatcoin, aynı ada sahip dijital para birimi üzerinden çalışan ir uygulamadır.

Uzun yürüyüşlerle aranız iyi ise önce sweatcoin kazanabilir, sonrasında bunların gerçek nakit paraya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Bir sweatcoin bugün 0.000009421 dolar değerinde. Uygulamayı ücretsiz olarak indirmeniz mümkün. İkna olduysanız, yerinizden şimdi kalkmanın tam vakti! Dolar kazandıran mobil uygulamalar arayanlar için tasarlanmış bu harika uygulamanın aynı zamanda pek çok benzeri / versiyonu da bulunuyor.

Runtopia ve Evidation (iOS ve Android İçin Ücretsiz)

Runtopia ve Evidation, benzer iki para kazandıran mobil uygulama örneği. İki mobil uygulama, tıpkı Sweatcoin uygulamasına benzer şekilde çalışarak, sizler koştukça veya egzersiz yaptıkça sizlere nakit para kazanma olanağı sunuyor. Mobil uygulama marketleri için benzer şekilde yürü – kazan veya koş – kazan prensibine dayanan pek çok uygulama bulunuyor. Runtopia ve Evidation, bu türdeki mobil uygulamaların önemli örneklerinden bir tanesi.

Gaincrystal (Android)

Gaincrystal, YandexToloko ve benzeri bir yol izleyerek sizden çeşitli siteleri mobil telefonunuz üzerinden incelemenizi, 60 saniye kadar incelemenizi ve site içinde gezinmenizi istiyor. Süreç sonunda, 1 adet “Gain Crystal” kazanıyorsunuz ve bu tam olarak 0,56$ değerinde. Sonrasında elde ettiğiniz kristalleri bozdurarak ciddi kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Yazımızın başında, para kazandıran mobil uygulama örneklerinin genellikle belli bir görev sonrasında sizlere gerçek para vaad ettiğinden söz etmiştik. Bu görev kimi zaman belli sayıda adım atmanızı, kimi zaman egzersiz yapmanızı kimi zaman da değerlendirme yapmanızı gerektirebiliyor. Evde, hiç hareket etmeden GainCrystal üzerinden para kazanmanız mümkün. İngilizce biliyorsanız ve yeterince sabırlıysanız 2000 CR’lik bir meblayı, 14 – 15 günlük bir süreç sonrasında hesabınıza transfer edebilirsiniz.

Postbee (Android)

Postbee, herkesin bir tür influencer olmasına imkân veriyor. Facebook, Instagram, Tiktok gibi çeşitli platformlar üzerinden benzeri bir süreç sonrasında gelir elde edebilirsiniz. Buna karşın, bu tip bir içerik üretimi veya influencer olma süreci aynı zamanda video içerikleri düzenlemek veya tasarlamak gibi çeşitli ek unsurları beraberinde getirebilir. Postbee, tüm bunları ortadan kaldırarak, sizleri influencer olmaya davet ediyor.

Markaların çeşitli ürünlerini inceleyip, yorum yazarak para kazanma işlemi mümkün oluyor. Bunun için Postbee’yi Android İşletim Sistemi yüklü telefonunuza yüklemek mümkün. Değerlendirmeniz editörler tarafından değerlendirildikten sonra, ödemeniz belirttiğiniz hesaba geçiyor. Reklam ve pazarlama dünyası içindeyseniz ve zevkinize güveniyorsanız, Postbee sizler için kullanması aynı zamanda keyifli bir para kazandıran mobil uygulama olabilir.

Para Kazandıran Diğer Mobil Uygulamalar

Para kazandıran mobil uygulamalar ve mobil oyunlar arasındaki sınır, son derece zayıf. Bu nedenle çeşitli oyunlar da sizlere gerçek para kazandırabilir. Bilgi yarışması veya çeşitli kelime oyunları, sizlere ciddi anlamda para kazandırabilirler. Ancak uygulama marketlerindeki çoğu aynı türdeki uygulamanın ne kadar güvenilir olup olmadığı da ayrı bir tartışma konusu… Yine de Para Vadisi, Gerçek Para gibi yerli ve yabancı uygulamaları deneyebilirsiniz.

Seçim sizin. Mobil oyunlarda para kazanma döngüsü nispeten daha anlaşılabilir; bu oyunları oynadıkça çeşitli reklamlara maruz kalıyorsunuz ve bu reklam gösterimlerinden elde edilen geliri, promosyon olarak kullanıcılara veriliyor. Peki, para kazandıran mobil uygulamaların hepsi bu mu? Tüm yöntemler bunlar mı?

Temel olarak para kazandırma, nakit gelir elde etme, gerçek para kazandırma gibi etkileri mümkün olmasa da pek çok uygulama sizlere en azından para harcatmayarak bütçenize destek olabilir. Dolap veya Letgo, ikinci el alışveriş için idealdir; banka uygulamaları bir ücret ödemeden para transferi veya birikim yapmanıza olanak sağlayabilir. Prensipte bu uygulama modellerinin de “para kazandırdıkları” söylenebilir.

Bu arada sizlere şunu da hatırlatalım ki, eğer başkalarının yaptığı uygulamaları kullanarak değil de kendi yaptığınız uygulamaları kullandırarak para kazanmak isterseniz (tabii İngilizce ve uygulama yapma bilgisi gerekiyor) şuradaki makaleye göz atabilirsiniz:

https://developer.android.com/podcasts/apps-games-insights/winning-as-a-subscription-business

 

Dolar kazandıran uygulamalar
Dolar kazandıran uygulamalar

İçerik Üreterek ve Dijital Varlıklarınızı Mobil Üzerinden Yöneterek Gelir Elde Edin

Para kazandıran mobil uygulamalar konusu oldukça geniş. Yukarıda sizler için hiçbir sermaye kullanmadan para kazanabileceğiniz uygulamalardan söz ettik. Yatırımlarınızı dijital paralar için kullanabilirsiniz. BinanceTR veya dijital varlık borsa uygulamaları sizler için kullanışlı olabilir. Tüm bunlara ek olarak Tiktok, Facebook, Instagram gibi popüler uygulamalarla da ciddi para kazanmanız hatta dolar kazanmanız mümkün. Peki, nasıl?

Yabancı menşeli firmalar genellikle ödemeleri dolar üzerinden yaparlar. Dolayısıyla yabancı menşeli uygulamalardan dolar kazanırsınız. Bu şekilde dolar kazanmış olursunuz.

İçerik üretimi, günümüzde sosyal medya mecraları için son derece önemli. Influencer Marketing, temel olarak dijital pazarlama dünyasının en etkili yöntemleri arasında yer alıyor. Sadece bir mobil telefon ve ücretsiz video kurgulama yazılımları ile TikTok veya Instagram, Facebook uygulamaları üzerinden de para kazanmanız mümkün. Ancak Influencer’lık son derece önemli bir konu ve bu yolda ilerlemek ciddi bir sabır gerektirebiliyor. Discord Editörlüğü veya Twitch gibi platformlar için içerik üretimi veya editörlük için de aynı şeyler söylenebilir. Seçim sizin. Sabrınıza ve mobil uygulamalarla geçirdiğiniz vakitlere güveniyorsanız, hemen şimdi para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.almancax.com/para-kazandiran-uygulamalar.html

Kaynak: https://support.google.com/adsense/answer/6242051?hl=tr

Kaynak: https://play.google.com/intl/tr_ALL/console/about/guides/monetize/

Kaynak: https://cantanrikulu.com/reklam-izleyerek-para-kazanma-yollari-reklam-izle-para-kazan/

Kaynak: Para kazandıran uygulamalar

Yoruma kapalı.