PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

2022 Hurda Fiyatları

2022 Hurda Fiyatları

Artık onarılamayacak halde olan eski malzemelerimiz çeşitli başka nedenlerden dolayı satın alınabilmektedir. Bu tür bir alım yapmak için 2022 hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Hurda olarak adlandırılan malzemeler aslında birer çöp niteliğinde değildir. Her biri geri dönüşüm ile yeniden kullanılabilen, bazı yerlerde değerlendirilebilen eski eşyalardır. Bu şekilde geri dönüşüm ile kazandırılan bu malzemeler çevrecilik açısından değerlendirildiğinde de oldukça faydalı bir alışveriş türü olabilir.

Ülke ekonomisi düşünüldüğünde de bu tür malzemelerin alım satımı ve bir yerlerde kullanılmaları gider kaybının çok ciddi bir miktarının önüne geçmek anlamına gelir. Bu nedenle pek çok kişi 2022 hurda fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Hurda fiyatları alınacak malzemenin cinsine ve miktarına göre farklı şekillerde belirlenmektedir. Bu nedenle kişinin almak istediği malzemeye uygun olarak spesifik fiyat listelerini gözden geçirmesi bu konuda bilgilenmesi için yeterli olacaktır.

2022 Hurda Fiyatları:

 • Ekstra Hurda Demir → 4,25 ₺
 • Demir Talaşı Hurdası → 3,78 ₺
 • DKP Hurda Demir → 4,31 ₺
 • Sınıf Hurda Demir → 3,95 ₺
 • Sınıf Hurda Demir → 3,92 ₺
 • İnşaat Demir Çubuğu Hurdası → 4,50 ₺
 • Teneke Hurda → 2,95 ₺
 • İnşaat Yıkım Hurdası → 3,93 ₺
 • Tufal Hurdası → 0,37 ₺
 • Toplama Hurda → 3,25 ₺
 • Pik Demir Talaşı Hurdası → 3,92 ₺

Anlık Hurda Fiyatları

Anlık hurda fiyatlarını takip ederek karlı bir alım gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem ülkemizin ekonomisine katkı sağlamış hem de kendi bütçenizin dışına çıkmamış olursunuz.

Ayırdığınız bütçenin altında bir alım gerçekleştirmek ister hurda satın almak için olsun ister başka bir malzemenin alımı için olsun iş hayatınızın geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Bu sayede ayırdığınız bütçenin arta kalan kısmı ile iş kolunuzu geliştirmek için farklı alımlar da gerçekleştirebilirsiniz. Ya da almak istediğiniz hurda miktarını arttırarak malzeme miktarı bakımından kar elde edebilirsiniz.

Özellikle sık sık hurda alımı yapıyorsanız, anlık hurda fiyatlarını sürekli olarak boş vakitlerinizde kontrol etmeniz akıllıca alımlar yapmanızda yardımcı olacaktır.

Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

hurdafiyat 2022 Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de hurda fiyatları nasıl belirlenir, şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun yanıtı alınacak hurdanın cinsine göre değişiklik arz etmektedir.

Hurdanın yapısında bulunan malzemelerin kullanım alanları da aynı şekilde önemlidir. Bir malzemenin kullanıldığı alanın artması onu çok istenen bir konuma getirecektir. Çok istenilen malzemeler veya alışverişlerin diğer türleri de düşünüldüğünde kesinlikle daha yüksek fiyatlı olacaktır.

Az kullanılan ve piyasası düşük olan malzemeler ise bunun tam aksine düşük fiyatlar ile alım satımı yapılan nitelikte olacaktır.

Hurda Nedir?

hurdanedir 2022 Hurda Fiyatları

Hurda hakkında farklı bakış açılarına göre bilgiler verdik. Peki, hurda nedir? Kimler bu tür alım satımlar gerçekleştirmektedir?

Hurdacılık oldukça eski mesleklerden biridir. Örnek olarak normal şartlarda bir otomobilin üretildiğini ve bir süre kullanıldığını düşünün. Birkaç yıl sonra bu otomobilin ömrü dolacaktır. Artık herhangi bir şekilde bazı parçalarının değiştirilmesinin ya da tamir edilmesinin mümkün olmadığı, aracın trafiğe çıkmasının mümkün olmadığı durumlarda da araç hurda olarak nitelendirilecektir.

Otomobil gibi farklı metal malzemeler de aynı kaderi paylaşabilirler. Bu şekilde artık kendi fonksiyonunu yerine getiremeyecek olan ürünler parçalarına ayrıştırılmaktadır.

Bu ayrıştırma sonrasında ortaya farklı cinslerde metal parçalar çıkacaktır. Bunlar bakır, çinko, kalay, pirinç, demir vb. pek çok farklı türden metaller olabilir.

Ayrıştırma işlemi sonrasında ortaya hangi metalin çıkacağı ayrıştırılan eşyada kullanılmış malzemeler ile ilgili bir durumdur.

Daha sonra anlık hurda fiyatlarını görüntüleyerek bu metallerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Bu şekilde 2022 hurda fiyatlarını en hızlı şekilde öğrenerek en mantıklı alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Alım sonrasında malzemeyi nerede kullanacağınız sizi ilgilendiren bir durumdur. Hurdanın nerede ve nasıl kullanılacağı ile ilgili herhangi bir zorunlu koşul durumu söz konusu değildir. Bu nedenle kendinizi almak istediğiniz tür konusunda ‘ben bunu nerede ve nasıl kullanacağım’ sorusuna yanıt verdikten sonra dilediğiniz metal türünü satın alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.