PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

İşyeri Büyütme Kredisi 2022 Devlet Destekli

İşyeri Büyütme Kredisi 2022 Devlet Destekli

Sıfırdan işyeri açmak sermaye bakımından pek çok kişiyi zorlamakta olan bir eylemdir. Bu nedenle birçok banka ve devlet kurumu, yeni işyerlerinin açılabilmesi ve var olan işyerlerinin büyüyebilmesi için destek veriyor.

Önemli şeylerden biri de küçük esnafın büyük firmalar ile rekabet düzeyini sağlayabilmesidir. İş yeri açmak ya da iş yerinizi büyütmek için pek çok banka ve devlet kurumunun sunduğu işyeri büyütme ve işyeri açma kredisini alabilirsiniz. Peki İşyeri büyütme kredisi nasıl alınır? İşyeri büyütme ve açma kredisi veren bankalar hangileridir?

İşyeri Büyütme Kredisi Nasıl Alınır?

ik İşyeri Büyütme Kredisi 2022 Devlet Destekli

Sıfırdan işyeri kurmak oldukça zor bir iştir. Bu nedenle pek çok banka yeni işyerleri açılabilmesi ve var olan işyerlerinin büyütülmesi, geliştirilmesi için kredi imkanı sağlıyor. İşyeri büyütme kredisi vermekte olan kurumlardan şu şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz:

 • Kredi almak istediğiniz bankaya iş yerinizin gelir gider tablosunu sunmanız gerekir.
 • Bundan sonra her kurumda olduğu gibi müşteri analizi yapılacaktır.
 • Kredi almak istediğiniz kurum, talep ettiğiniz miktarı geri ödeyyebilip ödeyemeyeceğinizi hesapladıktan sonra başvurunuzu değerlendirme işlemine alır.
 • Talep ettiğiniz tutarı ödeyebileceğinizi gördükten sonra sizden kefil talep etmeyeceklerdir.
 • Bu işlemden sonra en uygun faizli kredi imkanını sunan bankayı bularak o bankaya yönelebilirsiniz.
 • Bankalar dışında devlet destekli olarak da işyeri büyütme kredisi sunulmaktadır.
 • Devlet destekli kredilerden alarak işlerinizi büyütebilirsiniz.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

İşyeri açma destek kredisi almak istiyorsanız işyeri açma kredisi vermekte olan aşağıdaki şubelere başvuruda bulunabilirsiniz:

 • HSBC
 • Akbank
 • Ziraat
 • QNB Finansbank
 • Halk Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Denizbank

İşyeri açma dışında işyeri, dükkan ve ofis alma işlemlerinde de destek olan bankalar bulunuyor. İş yeri alımlarında destek sağlayan bu bankalar, almak istediğiniz taşınmazın ekspertsiz olan değerinin yüzde 80 oranında kredi veriyor. Bu bankalar arasından özellikle Garanti Bankası yüzde 100 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca kredi almak için kefile de ihtiyaç duyulmuyor.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankaların İsteyecekleri Belgeler Hangileridir ?

İş yeri kurmak için kredi vermiş olduğunuz bankalar sizden pek çok belge talep ediyor. İş yeri açma kredisi veren bankalar şu belgeleri istemektedir:

 • Bankalar gerekli gördükleri zaman kişiden kefil getirmesini ya da teminat vermesini talep edebilir.
 • Başvurunuzun kabul edilmesi için öncelikle hbanka, hakkınızda tahkikat başlatır.
 • Bankalr kredi başvurunda bulunmuş olan kişinin kredi notunun ne kadar yüksek olduğuna, bankada vadeli ya da vadesiz birikim hesapları bulunup bulunmadığına ve kişinin gelir sunup sunamadığına dikkat eder.
 • Kişinin işletmesine ait olan bilançoyu ve gelir tablonuzu sunmanızı talep ederek verilecek kredi limitiniz hesaplanacaktır.

İşyeri Kurmak İsteyenlere Destek Veren Kurumlar Hangileridir?

iskurmak İşyeri Büyütme Kredisi 2022 Devlet Destekli

İşyeri kurmak isteyenler, pek çok yerden destek alabilir. Yeni işyeri destek kredisi vermekte olan kurumlar şunlardır:

 • KOSGEB
 • Mikro kredi sağlayan kuruluşlar
 • Tarımsal destekler için İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri
 • Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kaymakamlık Destekleri

Tarımsal İşletmeleri Büyütmek İçin Kredi İmkanları

Tarımsal işletme destekleri sayesinde işletmenizi hızlı ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Tarımsal işletmenizi büyütmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Tarımsal işletmenizi büyütmek için İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri’ne başvurabilirsiniz. Ayrıca Ziraat bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından faiz indirimli olarak verilen kredilerden faydalanabilirsiniz.

Alınan kredilerde 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanıklılık Derneği tarafından iş kurmak isteyenlere 15 bin TL’ye kadar kredi verilmeltedir. İş kurmak isteyenler verilmekte olan bu desteklerden yararlanarak kredi başvurusunda bulunabilir.

Kredi ile İş Büyütmenin Sunduğu Faydalar

Kredi ile iş büyütmek pek çok konuda avantaj sağlıyor. Bundan dolayı kullanıcılar iş büyütmek adına çeşitli yollar arıyor. Bu işin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için kredi çeken ve en iyi planı ortaya koyup verimli bir şekilde bu zorlukları aşmaya çalışan girişimci, pek çok ayrıcalık elde etmiş oluyor. Bunlardan birisi kişinin kendisini geliştirmesi olmakta. Bir vatandaş eğer ilk defa girişimcilik yapıyor ise çeşitli sorunlar ile karşılaşabilir. Yeni yapılan işlerde bilgi birikimi sahibi olunmadığı için kişi girişim yaptıkça tecrübe kazanır. Zamanla daha tecrübeli hale gelen girişimci, sonrasında daha az hata yapmaya başlar.

Kredi ile iş büyütmenin sunmuş olduğu bir diğer ayrıcalık kişinin kendine olan güveninin artmasını sağlaması olarak yer alıyor. Bir kişi kredi aldıktan sonra kendine daha çok güvenerek o işi güzel bir şekilde yapmaya çalışır. Bu durum kişinin yaptığı işe daha çok önem göstereceği anlamına gelir. Bunun yanı sıra iş büyütmek için kredi çekmek sorumluluk yükünü arttıracağı için o işte ekstra bir güç sarf etmek anlamına da gelmekte. Bu durumda kişinin daha çok hırs yapmasını sağlayabiliyor. Kredi ile birlikte iş büyütmenin sunmuş olduğu avantajlardan birisi de hızlı bir şekilde işe sahip olmak. Sermaye sahibi olmayan vatandaşlar kredi sayesinde hemen iş kurabiliyor.

Yoruma kapalı.