PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

2022 Hurda Kağıt ve Karton Fiyatları

Hurda alım satım işleri ile ilgilenenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi hurda fiyatlarıdır. Hurda denildiğinde akla ilk olarak demir, bakır gibi metaller gelse de kağıt, karton, plastik gibi atıklarda hurda sınıfında yer almaktadır. Bu konumuzda sizlere 2022 yılı için uygulanan kağıt ve karton hurda fiyatlarını vereceğiz.

Kağıt ve karton hurda fiyatları belirlenirken en önemli husus kağıdın niteliğidir. Yani kartona, kağıda ve kağıdın kalitesine göre belirlenmiş olan fiyatlar farklıdır. Kağıt ve karton hurdalarda fiyatlar kilogram üzerinden bildirilmiştir.

Hurdaları genellikle hurda toplayan büyük firmalar almakta ve fabrikalara göndermektedir. Ülkemizde bu işi yapan başlıca birkaç firmanın fiyat listesini alarak sizler için derledik.

Kağıt ve karton hurdası alan bazı firmaların 2022 yılı için uygulayacakları fiyat listesi aşağıdadır. Kağıdın niteliğine göre kilogram fiyatları belirtilmiştir.

2022 Hurda Kağıt ve Karton Fiyatları

Hurda fiyatının belirlenmesindeki en önemli kriter alınan hurdaların nasıl değerlendirileceğidir. Kaliteli bir şekilde geri dönüşüme kazandırılan ve değerlendirilen ürünlerin fiyatları daha yüksektir. Değerlendirme konusunda daha fazla işlem gerektiren ve işlemler sonrasında daha az kaliteli ürünler elde edilen hurdalarda ise fiyatlar biraz daha düşüktür.

Hurda Karton Kağıt Fiyatı: 0,65 TL/Kg
1. Hamur Beyaz Hurda Kağıt Fiyatı: 0,65 TL/Kg
Hurda Peçete Kağıdı Fiyatı: 1,35 TL/Kg
Değişik Renkli Hurda Kağıt Fiyatı: 0,45 TL/Kg
Hurda Kuşe Kağıdı Fiyatı: 0,53 TL/Kg
Hurda Okul Kitabı Fiyatı: 0,70 TL/Kg
Hurda A4 Fotokopi Kağıdı Fiyatı: 0,75 TL/Kg
Hurda Ofset Baskı Bozuğu Fiyatı: 0,64 TL/Kg
Hurda Karton Bardak Fiyatı: 1,50 TL/Kg
Bristol Hurda Kağıt Fiyatı: 0,70 TL/Kg
Hurda İplik Bobin Kağıdı Fiyatı: 0,50 TL/Kg

Hurda Gazete Fiyatları

Tabi ki kağıt hurda denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi gazete kağıtlarıdır. Gazete kağıtları da geri dönüşümde kullanılabilen birer hurda sayılabilir.

Gazete kağıtlarının 2022 yılı için güncel alım fiyatları aşağıda listelenmiştir. Gazete kağıtları kullanılmış ve kullanılmamış olmak üzere 2 farklı şekilde alınmaktadır.

Kullanılmış Hurda Gazete Fiyatı: 0,70 TL/Kg
Kullanılmamış Hurda Gazete Fiyatı: 0,90 TL/Kg

Bu ürünler dışında merak ettiğiniz herhangi bir kağıt ve karton niteliğinde ürün varsa bizlere yorum kısmından yazarak fiyatlarını sorabilirsiniz. Aynı zamanda kağıt ve karton hurdası alan firmaların listesini sitemizden paylaştık, arama yaparak bu firmalara ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.