PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları günümüzde hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Düzenli geliri olsun veya olmasın hemen hemen herkesin cüzdanında en az bir tane kredi kartı bulunmaktadır. Ancak kredi kartı alabilmek için belgelenebilir bir gelir sahibi olmak şarttır.

Ancak bankalar başlattığı kampanyalarla çalışmayan kadınlara kredi kartı alabilme imkanı vermektedir.  Bu kapsamda herhangi bir gelir belgesi olmadan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar kredi kartı kullanmak isteyen ev hanımlarına kolaylık sağlamaktadır.

Kredi kartı almak isteyen ev hanımları için en pratik yöntem ise ek kart olmaktadır. Ek kart başka bir kart üzerine çıkartılan kredi kartıdır. Limiti ana kredi kartına bağlıdır ve başvuru sırasında gelir belgesi veya banka kredi kotu dikkate alınmaz. Günümüzde ev hanımları en çok bu yöntemle kredi kartı sahibi olabilmektedir.

Çalışanların kredi kartı alması kolay olurken ev hanımlarına her banka kredi vermemektedir. Bunun için çok iyi araştırma yapıp en uygun kredi kartına başvurulmalıdır. Çok fazla kredi kartı başvurusu yapmak kredi notunun düşmesine neden olur. Ev hanımlarına kredi veren bankaları aşağıda listeledik:

  • CEPTETEB
  • ING Bank
  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Garanti BBVA
  • Deniz Bank

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ev2 Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların kredi verirken en çok dikkat ettiği nokta geri ödeme garantisidir ve gelir belgesi olmadan kredi vermesi zor olmaktadır. Bu nedenle çalışmayan ev hanımlarının şahsen başvurarak kredi çekmesi olanaksızdır. Ancak bazı bankalar çeşitli şartlar dahilinde ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Denizbank, Şekerbank, Enpara, Akbank ve ptt şubeleri ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında gösterilebilir.

Ekonomik koşullar nedeniyle birçok insan gibi düzenli geliri bulunmayan ev hanımları da maddi sıkını içinde olabilmektedir. Aynı zamanda neredeyse tüm iş sektörlerinde erkeklere ağırlık verilmektedir ve kadın istihdamı oldukça azdır.

Kadınları iş hayatına dönmeye teşvik etmek amacıyla devlet destekli krediler ve hibe destekleri ev hanımlarının hayatını kolaylaştırmakta ve iş hayatına daha kolay adım atmasını sağlamaktadır.

Birçok banka artan nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla gelir belgesi olmadan ev hanımlarına kredi çekebilme imkanı vermektedir.  ancak bunun için bazı şartlar vardır:

  • Başvuran kişinin kredi notu yüksek olmalı. Kredi notunu yükseltmek için bankalarda hesap açtırıp düzenli nakit akışı yapmalı ve kredi kartı ödemeleri düzenli yapılmalıdır.
  • Ev hanımlarının düzenli bir maaşı yoktur ve bankaya sunabileceği bir maaş bordrosu da yoktur. Ancak bunun yerine geçebilecek herhangi bir gelir bilgisi bankaya beyan edilebilir. Eğer başvuran kişinin kira geliri, emekli maaşı, mevduat geliri gibi ek gelirleri varsa kredi alması kolay olacaktır.
  • Düzenli maaşı olmayan, kira geliri gibi ek geliri olmayanlar üzerine kayıtlı bir malı ipotek göstererek de bankalara kredi talebinde bulunabilir.
  • Bu saydığımız ek gelirlerden hiç birine sahip olmayan ev hanımları, banka sicili düzgün olan, kredi notu yüksek olan ve geliri yüksek olan herhangi birini kefil göstererek kredi talebinde bulunabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti

Bankaların getirmiş olduğu düzenlemelerle artık düzenli geliri olmayan ev hanımları da kredi kartı alabilmektedir. Kredi kartı kullanımının gittikçe arttığı günümüzde sadece düzenli geliri olanlar değil, çalışmayan ev hanımları ve öğrencilerde kredi kartı sahibi olabilmektedir, ev hanımlarına kredi kartı limiti genellikle düşük olurken bu limit bankaya göre 500- 1500 TL arasında değişebilmektedir.

Aynı zamanda ev hanımlarına kredi kartı limiti düzenli kira getirisi olması, herhangi bir gayrimenkul sahibi olunması ve güvenilir birinin kefil olması durumlarında arttırılabilmektedir.

Bu Fırsatın Ev Hanımlarına Sunduğu Ayrıcalıklar

Ev hanımlarına kredi veren pek çok banka bulunuyor. Ev hanımları aldıkları kredi ile birlikte pek çok fayda elde etmiş oluyor. Bu avantajlardan birisi ev hanımının çalışma zorunluluğunun bulunmuyor oluşu. Bankalar genel olarak kredi imkanını çalışan bireylere sunuyor. Ev hanımlarına sunulan kredi imkanı sayesinde banka müşterileri çalışmadığı halde bu kredide yararlanabiliyor. Tabii bu kredinin miktarı çalışmayan bir kadın için oldukça düşük olsa da kullanıcıların işine yarayabilecek türden bir kredi olabiliyor.

Ev hanımlarına sunulan kredi ile birlikte daha pek çok fayda karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de ihtiyaçların rahatlıkla karşılanabiliyor olması. Ev hanımlarının elde edeceği kredi ile birlikte kadınlar bu kart üzerinden ihtiyaçlarını giderebiliyor. Bazı ev hanımları, aldıkları para ile birlikte ihtiyaçlarını karşılamak isterken bazıları da gelir elde etmek için bir iş modeli geliştirmek isteyebilir. Düşük miktarda para ile yapılabilecek en doğru kararı vermeye çalışan ev kadınları, bu konuda güzel bir başarı sergilemeye çalışabilir.

Ev hanımlarına sunulan kredinin sağladığı bir diğer avantaj bu kredinin limitinin yükseltilebiliyor olması. Ev hanımı eğer ihtiyacı olursa daha çok kredi çekerek bu konuda bankadan destek alabiliyor. Banka, bazı şartlar doğrultusunda banka müşterisine daha fazla kredi çekme imkanı sunulabildiği için bu kadınlar adına önemli bir ayrıcalık demek.

Eğitime ve Öğretime destek veren bankalar

Bir insanın acil paraya ihtiyaç duyması için öğrenci olmasına gerek yok. Kimliğinden ve Gelir durumundan asılı olmayarak herkesin her an acil nakit paraya ihtiyacı olabilir. Acil nakite ihtiyaç duyan herkes eğer kenarda toplu parası yoksa ve ya para isteyecek zengin bir yakını yoksa bankalara müracaat ediyor. Artık bankaların çoğu gelir belgesi talep etmeden ve ya kefil istemeden işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştiriyorlar. Bunun sonucundan artık hiçbir yerde çalışmayan ev hanımları da kredilerden yaralanabiliyorlar. Eğitim hayatlarında öğrenciler de aynı ev hanımları gibi hiçbir gelir olmadan ve bunun sonucunda gelir belgesi de olmadan krediye başvurabilirler. Sadece gelir belgesi değil kefil kullanmadan da öğrenciye kredi veren bankalar var. Öğrenciler bu bankalara başvuru yaparak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Öğrencilerin ister eğitim hayatlarını isterse de normal günlük hayatlarını devam ettirmek için belirli bir finansman desteğine ihtiyacı var. Günümüzde birçok banka öğrenciler içi tertip ettiği kampanyaları hayat geçiriyorlar. Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Denizbank gibi birçok bankalar öğrenciler için hazırladıkları bu tarz kampanyaları öğrencilerin gelir durumuna bakmayarak her bir öğrencinin faydalanması için düzenlemişlerdir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları Nelerdir?

Bankalar çalışan ve düzenli geliri olan müşterilerine daha kolay kredi verse de öğrencilere de kredi kolaylıkları sağlayabiliyorlar. Gelir belgesiz kredi veren bankalar özellikle kişinin kredi notuna ve kredi notunun risk durumuna bakıyorlar. Bu yüzden kredi başvurusu yapan öğrencilerin kredi notunu yüksek olması gerekmekte. öğrenciler gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuruda bulunarak kefilsiz, belgesiz  kredi alabilmeleri için kredi notlarını risksiz grupta yer alması gerekiyor.

Birçok banka müşteri durumunu sağlıklı artırabilmek ve getirileri doğru orantılı olarak katlayabilmek için kredi notuna bakmadan dahi kredi vermektedir. Daha çok müşteri ile çalışmak isteyen bankalar bilhassa zor durumda olanlar için de uygun ve kolay kampanyalar düzenleyerek müşterileri kendilerine çekmeyi başarabiliyorlar. Son zamanlarda bankalar cep telefonundan ve mobil bankacılıktan kredi için müracaat yapanlara  onay iletisini göndererek başvuruları rahatlıkla onaylamaktadırlar. Bundan tahminen 10 yıl evvel  zor kredi veren bankalar bundan sonra kredi kullandırma mevzuatlarını daimi yenileyerek müşterilerine kolay ve  basit kredi kullandırmaktadır.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak öğrenci olsanız dahi basit kredi veren bankalara müracaatta bulunarak herzaman şansınızı deneyebilirsiniz. Bankalar yalnızca çalışanlar için kredi vermezler çalışmayan, geliri olmayan ya da geliri olup ta bunu resmi belge ile ispatlayamayan (çiftçi, tarımla uğraşan, esnaf, kira geliri olan) müşterilerinin bu zor vaziyetleri için kredi imkanlarından yararlandıracaktır. Herhangi bir kurumda çalışıyor olmak ve sabit derli toplu aylık alabilmek bankalar için çok daha cazip görünse de gelir dokümanı olmayanlar içinde kredi ürünlerinden yararlandırılmaktadır. Bu halde öğrenciler için gelir belgesiz kredi veren bankalara müracaatta bulunarak kredi ürünlerinden istifade etmek mümkündür.

Birçok banka esasen talebe müşterileri için kredi kartı verdiğinden kredi imkanlarından da yararlandıracaktır. Bu talebe kredi kartlarının limitleri 500 ile 100 lira arasında olsa dahi gayret gösteren ve ailesinden daimi para dayanağı alan öğrencilere bankalar kredi vermekten geri kalmayacaktır. Kredi vermede titiz davranan ve banka mevzuatlarına sıkı sıkıya uyan bankalar sahip olunan olsa da basit kredi veren bankalar da öğrenciler arzuladığı limitlerde kredi dayanağı alabilirler.

Ziraat Bankasından Eğitim ve Öğretime Tam Destek

Ziraat bankasından 60 ay vadeli eğitim kredisi almak için şahıslardan kefil ya da parasal güvence istenmektedir. Ayrı olarak eğitim kredisi talebelere, kursiyer velilerine, talebenin kursiyerin böyle eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine ya da derli toplu ve daimi gelir gerçekleştiren tek mesleği var ise talebeye kursiyerlere ödenebilecektir.

İşbankası:

Çoğalan eğitim gereksinimlerine nakit çözümü yayınlayan İşbankası talebelerin önemli okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin finansmanında rahatlıkla ve güvenle kullanılabilecekleri eğitim kredisi kampanyasını devam ediyor. İşbankası eğitim kredisi başvurusunda örenci kayıt dokümanı, okul ücretini gösteren belge karşılığında kredi verilmektedir. Bu yolla talebe için alınan eğitim kredisi talebenin okuluna  aktarabilirsiniz veyahut fatura karşılığı krediyi nakit bir şekilde alabilirsiniz. Faiz seviyesi %2,20 olmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası:

60 ay vadeli, dosya masrafsız düşük faizli kredi veren bankalardan biri olan YapıKredi 50 bin liraya kadar eğitim kredisi veriyor. Bunun için banka şubesine giderek ve ya internet bankacılığından yararlanarak istenen evrakları sunduktan sonra kredi alabilirsiniz.

Öğrenciler için değerli  olan acil ve basit kredi veren bankalardır. Sonuçta tek talebenin talep edeceği rakam bellidir 50 bin lira kredi talebinde bulunmayacağına göre az limitlerde düşük faiz oranları ile verilen kredi imkanlarından her vakit yararlanabileceklerdir. Evraksız ve dosya masrafsız kredileri veren bankalara müracaat yaparak öğrenciler de gelir belgesiz kredilerden yararlanabilirler. Talebelere kredi veren bankalar Ziraat bankası, İşbankası Denizbank, Odeabank, Yapı kredi bankası, Garanti bankası Vakıfbanktır.

Yoruma kapalı.