Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları günümüzde hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Düzenli geliri olsun veya olmasın hemen hemen herkesin cüzdanında en az bir tane kredi kartı bulunmaktadır. Ancak kredi kartı alabilmek için belgelenebilir bir gelir sahibi olmak şarttır.

Ancak bankalar başlattığı kampanyalarla çalışmayan kadınlara kredi kartı alabilme imkanı vermektedir.  Bu kapsamda herhangi bir gelir belgesi olmadan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar kredi kartı kullanmak isteyen ev hanımlarına kolaylık sağlamaktadır.

Kredi kartı almak isteyen ev hanımları için en pratik yöntem ise ek kart olmaktadır. Ek kart başka bir kart üzerine çıkartılan kredi kartıdır. Limiti ana kredi kartına bağlıdır ve başvuru sırasında gelir belgesi veya banka kredi kotu dikkate alınmaz. Günümüzde ev hanımları en çok bu yöntemle kredi kartı sahibi olabilmektedir.

Çalışanların kredi kartı alması kolay olurken ev hanımlarına her banka kredi vermemektedir. Bunun için çok iyi araştırma yapıp en uygun kredi kartına başvurulmalıdır. Çok fazla kredi kartı başvurusu yapmak kredi notunun düşmesine neden olur. Ev hanımlarına kredi veren bankaları aşağıda listeledik:

  • CEPTETEB
  • ING Bank
  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Garanti BBVA
  • Deniz Bank

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi verirken en çok dikkat ettiği nokta geri ödeme garantisidir ve gelir belgesi olmadan kredi vermesi zor olmaktadır. Bu nedenle çalışmayan ev hanımlarının şahsen başvurarak kredi çekmesi olanaksızdır. Ancak bazı bankalar çeşitli şartlar dahilinde ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Denizbank, Şekerbank, Enpara, Akbank ve ptt şubeleri ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında gösterilebilir.

Ekonomik koşullar nedeniyle birçok insan gibi düzenli geliri bulunmayan ev hanımları da maddi sıkını içinde olabilmektedir. Aynı zamanda neredeyse tüm iş sektörlerinde erkeklere ağırlık verilmektedir ve kadın istihdamı oldukça azdır.

Kadınları iş hayatına dönmeye teşvik etmek amacıyla devlet destekli krediler ve hibe destekleri ev hanımlarının hayatını kolaylaştırmakta ve iş hayatına daha kolay adım atmasını sağlamaktadır.

Birçok banka artan nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla gelir belgesi olmadan ev hanımlarına kredi çekebilme imkanı vermektedir.  ancak bunun için bazı şartlar vardır:

  • Başvuran kişinin kredi notu yüksek olmalı. Kredi notunu yükseltmek için bankalarda hesap açtırıp düzenli nakit akışı yapmalı ve kredi kartı ödemeleri düzenli yapılmalıdır.
  • Ev hanımlarının düzenli bir maaşı yoktur ve bankaya sunabileceği bir maaş bordrosu da yoktur. Ancak bunun yerine geçebilecek herhangi bir gelir bilgisi bankaya beyan edilebilir. Eğer başvuran kişinin kira geliri, emekli maaşı, mevduat geliri gibi ek gelirleri varsa kredi alması kolay olacaktır.
  • Düzenli maaşı olmayan, kira geliri gibi ek geliri olmayanlar üzerine kayıtlı bir malı ipotek göstererek de bankalara kredi talebinde bulunabilir.
  • Bu saydığımız ek gelirlerden hiç birine sahip olmayan ev hanımları, banka sicili düzgün olan, kredi notu yüksek olan ve geliri yüksek olan herhangi birini kefil göstererek kredi talebinde bulunabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti

Bankaların getirmiş olduğu düzenlemelerle artık düzenli geliri olmayan ev hanımları da kredi kartı alabilmektedir. Kredi kartı kullanımının gittikçe arttığı günümüzde sadece düzenli geliri olanlar değil, çalışmayan ev hanımları ve öğrencilerde kredi kartı sahibi olabilmektedir, ev hanımlarına kredi kartı limiti genellikle düşük olurken bu limit bankaya göre 500- 1500 TL arasında değişebilmektedir.

Aynı zamanda ev hanımlarına kredi kartı limiti düzenli kira getirisi olması, herhangi bir gayrimenkul sahibi olunması ve güvenilir birinin kefil olması durumlarında arttırılabilmektedir.

Originally posted 2021-04-13 21:12:20.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir