PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Sigortası Olmayanlar Kredi Çekebilir Mi? Sigortasız Çalışana Kredi Verilir mi? İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Sigortası Olmayanlar Kredi Çekebilir Mi?
Sigortası Olmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar kendi müşterilerine çeşitli imkanlarını karşılayabilmeleri için kredi imkanı sağlamaktadırlar. Ev almak isteyenler konut, araç almak isteyenler taşıt, herhangi bir ihtiyacını karşılamak isteyenler ise ihtiyaç kredisi adı altında bankaların sağlamış oldukları kredilere başvurabilirler ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu noktada sigortası olmayanlar kredi çekebilir mi sorusu merak edilen bir sorudur.

Ülkemizde yer alan bankaların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bundan dolayı bazı bankalar rekabet politikası gereği kurallar konusunda biraz daha esnek davranabiliyorlar. Sigortası olmayanlar kredi çekebilir mi konusunda bankaların böyle bir imkanı sağladığını söyleyebiliriz.

Bazı bankalarda kredi notunuz çok düşük değilse, diğer bankalara fazla borcunuz yoksa ve bankaların kara liste olarak adlandırdığı listede yer almıyorsanız sigortası kredi çekmek imkanınız bulunmaktadır.

Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar
Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerine kredi imkanı sağlarken gelir belgesi, maaş bordrosu gibi belgeler talep edebilirler. Bu talebin sebebi verdikleri kredilerin geri ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması adınadır. Eğer geliriniz yoksa üzerinize olan herhangi bir taşınmazı da ipotek edilebilir, bu sayede kredi alma imkanınızı yükseltebilirsiniz. Sigortası olmayanlara kredi veren bankalar hangileridir günümüzde oldukça merak edilen bir konudur.

Her banka sigortasız kredi imkanı sağlamamaktadır. Odeobank, Denizbank, Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası sigortası olmayanlara kredi veren bankalar olarak gösterilebilir. Ancak sigortasız kredi alabilmek için de kredi notunuzun zayıf olmaması gerekmektedir. Sigortanız yoksa ve bankalara yüksek miktarlarda borcunuz varsa bu bankalarda kredi çekme talebinize olumlu cevap vermeyecektir.

Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Sigortası kredi çekmek mümkün olduğu gibi sigortası kredi kartı almak da mümkündür. Özellikle öğrenciler, öğrenci belgeleri ile bankalara başvurdukları zaman kredi kartı alabilirler. Bu kartların limitleri makul düzeyde tutuluyor olsa da sigortası olmayanlar kredi kartı alabilir mi sorunuzu yanıtlamaktadır. Yine aynı şekilde banka müşterileri sigortaları olmasa dahi kredi kartı alıp kullanabilirler.

Kredi kartı limitleri banka müşterilerinin kredi notu derecelendirme puanına göre belirlenecektir. Sigortası olmayanlar için taşınmaz bir mal bulunsa dahi yine bankalardan kredi kartı alabilir ve kullanabilirsiniz. Sigortası olmayanların bankaların sağlamış olduğu kredi kartı hizmetinden faydalanabilmeleri için o bankanın müşterisi olması gerekmektedir. Kredi kartı başvurularını internet üzerinden yapabileceğiniz gibi banka şubelerine giderek yüz yüze de yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgeleri bankaların müşterilerine kredi vermek için istedikleri en önemli belgelerin başında gelmektedir. Bankalar gelir belgesini bir teminat belgesi olarak görmektedirler.

Gelir belgeniz ne kadar yüksek ise, yani aylık kazanç miktarınız ne kadar fazla ise bankalardan alabileceğiniz kredinin miktarı da doğru orantılı bir şekilde artacaktır. Ancak bazı bankalarda gelir belgesiz kredi imkanı bulunmaktadır. Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası, FibaBank, İNG, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası gelir belgesiz kredi imkanı sunun bankalardır.

Sigortası olmayanlar, gelir belgesi olmayanlar dahi bu bankaların avantajlarından yararlanabilir. Ancak gelir belgesiz kredi çekilirken kredinin faiz oranları artacaktır. Gelir belgesiz krediler sadece ihtiyaç kredileri olarak tahsis edilir. Konut ya da taşıt kredisi alabilmek için gelir belgesi zorunlu tutulmaktadır.

İhtiyaç kredileri de belli bir miktarı geçmemektedir. Bankalar gelir belgesiz kredi imkanı sunarlar ancak bu kredi miktarları minimum düzeyde tutulmaktadır. Yine gelir belgesiz kredi alabilmek için kredi notu puanınız çok düşük olmamalı, bankalara yüksek miktarda borcunuz bulunmamalıdır. Aksi takdirde gelir belgesiz kredi çekme ihtimaliniz zora girecektir.

Yoruma kapalı.