Pizza Pizza Çalışma Şartları ve Maaşları

Ülkemizde faaliyet gösteren restoran zincirlerinden birisi olan Pizza Pizza, insanların bu alandaki tercih ettiği önemli markalardan birisidir. 1995 yılında İzmir’de ilk şubesini açan restoran zincirinin bugün hemen her ilde şubesi bulunmaktadır. Verdiği kaliteli hizmet sayesinde insanlardan ilgi gören Pizza Pizza, bünyesinden yüzlerce personeli çalıştırmaktadır ve bu sayı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Açılan yeni şubeler, yeni pozisyonlar ve benzer nedenlerden dolayı, şirket sürekli alımlar yapmaktadır.

Pizza Pizza Çalışma Şartları

Pizza Pizza, bir fast food zinciri olarak tanımlanabilir. Buna bağlı olarak da zaman zaman şubelerde ciddi yoğunluklar görülmektedir. Bu durum, çalışanların yüksek tempolu çalışmasını gerektirmektedir. Bu tempoya ayak uydurabilecek, güler yüzlü, esnek çalışma saatleri olan kişiler, bu şirket bünyesinde çalışabilir. Burada bahsedilenler genel şartlar olup, kişilerin çalışacakları pozisyonlara göre daha farklı şartların sağlanması istenebilir.

Hizmet kalitesine ve özellikle de müşteri memnuniyetine ekstra önem veren Pizza Pizza, personellerinden anlayışlı ve güler yüzlü olmasını istemektedir. Özellikle yoğun tempoda kontrolünü kaybetmeyen ve sinirlerine hakim olan kişiler, şirketin öncelikli tercihidir.

Part time ve tam zamanlı olarak personel çalıştıran şirket, bu alandaki ihtiyacını böylece etkili bir şekilde kapatmış olmaktadır. Part time çalışacak olan kişilerin çalışma saatleri, iş başvurusu yapan kişinin boş zamanları, şubedeki yoğunluk ve diğer detaylara göre şube müdürü tarafından belirlenmektedir. Tam zamanlı çalışanlarda ise vardiya sistemi uygulanmaktadır. Bu saatler, şubenin hangi saatler arasında faaliyet gösterdiğine göre değişebilmektedir.

Tam zamanlı olarak burada görev yapacak olan kişiler haftanın 6 günü 8 saat çalışmakta ve diğer 1 gün izinli sayılmaktadır. Çalışan saat, yoğunluğa ve gelmeyen personel olmasına bağlı olarak değişebilir. Çalışanlardan bazılarının bu noktada zaman zaman şikayetleri olmakta ve temponun ağır olduğundan bahsedilmektedir. Bunların dışında yine yoğunlukta, çalışanlara farklı pozisyonlarda görev yapabilir.

Burada çalışmaya başlayarak 1 yıllık süreyi tamamlayan çalışanlara yıllık izin hakkı da verilmektedir. Bu hak 14+2 gün şeklindedir ve istenilen zaman kullanılabilir.

Pizza Pizza Maaşları

Pizza Pizza’da çalışmak isteyenlerin merak ettikleri konuların başında maaşlar gelmektedir. Pizza Pizza, işe yeni başlayan personellerine asgari ücret ödemesi yapmaktadır. Fakat bunun haricinde kişilerin çalıştıkları ekstra süreler ve pozisyonları, alınan maaşın biraz daha artmasına neden olmaktadır. Müdür ve diğer yöneticilerin aldıkları maaşlar daha yüksektir.

Pizza Pizza İş Başvurusu

Burada çalışacak olan kişiler, başvurularını internet üzerinden ya da şubelere giderek yapabilir. Şirket tarafından yayınlanan ilanlar takip edilirse, burada çalışmaya başlamak daha kolay olacaktır. İnternet üzerinden başvuru yapan kişiler, daha sonra en yakın şubeye çağrılacaktır. Burada yapılacak görüşmenin ardından kişiler işe kabul edilirse SGK hizmet dökümü, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve benzer belgeler istenecektir.

Originally posted 2021-04-22 10:28:49.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir