Evde Boncuk İşi İle Para Kazanma

Evde Boncuk İşiyle Para Kazanma

Evde boncuk işi ile para kazanma, genellikle ek iş arayan ev hanımlarının tercih ettiği bir meslektir. Evde boncuk işiyle para kazananlar bir üretici firma ile çalışabilecekleri gibi dizdikleri boncuklar ile elde ettikleri aksesuarları satışa çıkartarak kendileri de bu işten para kazanabilmektedirler. Çeşitli blogları ve dergileri inceleyerek insanların ilgilerini çekebilecek boncuk dizilimleri ile ilgili fikir sahibi olabilmektedirler. 50 çift küpe yaparak her çifti ortalama 5 TL’ye bir dükkana sattıktan sonra yıllar içerisinde bu işten iyi paralar kazanmaya başlayan kadınların da örnek olarak gösterilebileceği bir iş koludur.

Evde Boncuk İşi Nedir?

Boncuk işi; evde boncuk dizmek ve evde boncuk paketlemek olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Halhal, bilezik kolye, tespih ve elbise gibi üzerinde boncuk bulunan aksesuarlar üzerinde yapılan bir iştir. Bu işi yapabilmek için özel bir yeteneğe sahip olmaya gerek yoktur.

Evde Boncuk İşi İçin Nasıl Firma Bulunur?

Boncuk işi için firma bulmak oldukça kolaydır. İnternet üzerinden ilan verdikleri için iş ilanlarının listelendiği web siteleri aracılığı ile iş birliği yapılacak olan üretici firmalara ulaşılabilmektedir. Ayrıca bulunulan şehirdeki üretici firmalar bulunarak, bu firmalara giderek de boncuk işi alabilmek mümkündür. Özellikle boncuk paketleme işi yapılmak isteniyor ise bulunulan şehrin organize sanayi bölgesine giderek bu işin yapılabileceği bir yer bulunabilmektedir. Tuhafiye gibi iş yerleri ile de görüşmek alternatif olmaktadır.

Kimler Evde Boncuk İşi Yapabilmektedirler?

Boncuk işi yapabilecek olanlarda aranan ortak kriterler; işi hızlı bir şekilde yapabiliyor olmaları ve yaptıkları işlerin aynı standartta olmasıdır. Dolayısı ile bu işi herkes yapabilmektedir. Özellikle ev hanımları ek gelir kaynağı olarak tercih etmektedir. Bazen komşular kendi aralarında anlaşarak veya aynı ev içerisinde yaşayanlar kendi aralarında anlaşarak bir üretici firmadan boncuk işi alabilmektedir. Alınan toplu işi toplu bir şekilde yetiştirip ücreti bölüşmektedirler. Boncuk işleri sipariş üzerine verildiği için en çok dikkat edilen de siparişlerin zamanında teslim ediliyor olmasıdır.

Evde Boncuk İşi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Boncuk işinde önemli noktalar aşağıda belirtilmiştir:

  • Öncelikle işin özenli bir şekilde yapılıyor olması ve ortaya çıkan işten siparişi verenlerin memnun kalması gereklidir.
  • Müşteri kaybının yaşanmaması için zamanında teslimat yapılmasına önem verilmektedir.
  • Aynı müşteriden alınan siparişlerin aynı standart üzerinden yapılması gereklidir.
  • Yeni bir sipariş alınabilmesi için öncelikle elde olan siparişlerin bitirilmesi gereklidir. Bir sipariş bitmeden yeni bir sipariş alınmaması tavsiye edilmektedir. Son teslim tarihinden önce eğer siparişler hazırlanmış olursa, bu durumla ilgili gerekli bilgi üretici firmaya verilmelidir.
  • Evde boncuk işiyle para kazananlar, yaptıkları işin ücretini sipariş teslimi ile beraber almaktadırlar. Dolayısı ile üretici firma eğer teslimatlarda ödemeleri aksatıyor ise boncuk işi alınan firma değiştirilmelidir.
  • Firmaların siparişin hazırlanması için verdiği malzemelerin zarar görmemesi ve kaybolmaması gereklidir. Bunların zarar görmesi veya kaybolması durumunda ise alınacak ücretten kesinti yapılmaktadır. Malzemeler oldukça küçük olduğu için bu durum kaybolmalarını kolaylaştırmaktadır ve dolayısı ile ekstra dikkat edilmelidir.

Evde Boncuk İşinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Boncuk işinden kazanılan para; boncuk dizme veya paketleme işine göre değişiklik göstermektedir. Evde boncuk işiyle para kazananlar eğer boncuk diziyor iseler; aylık ortalama 500 TL ile 1.000 TL arası bir ücret kazanabilmektedirler. Boncuk paketleme işi yapanlar ise paketledikleri her paket için 1 TL kazanmaktadırlar. Bir ay içerisinde 1.000 paket ile 1.000 TL kazanabilmeleri ise mümkündür.

Originally posted 2021-04-11 09:01:44.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir