PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Sbarro Çalışma Şartları ve Maaşları

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de faaliyet gösteren Sbarro, yabancı sermayeli bir gıda perakendecisidir. Ülkemizde yaklaşık olarak 20 yıldır faaliyet göstermekte şirket, her geçen gün biraz daha büyümektedir. Bu büyüme, istihdam alanında da kendisini hissettirmekte ve çok önemli iş olanakları sunmaktadır. İş araya kişiler Sbarro çalışma şartlar ve maaşları hakkında farklı sorular sorarak bu konu hakkında bilgi almak istemektedir.

Sbarro Çalışma Şartları

Sbarro, insanlara fast food tarzındaki yiyecekleri sağlamaktadır. Bundan dolayı da zaman zaman ciddi yoğunluklar yaşanmaktadır. Çalışanların bu tür dönemlerde tempolu bir şekilde çalışması ve yüksek efor sarf etmesi gerekmektedir. Bunun dışındaki dönemlerde ise çalışma şartlarının normal olduğu ve çalışanları zorlamadığı söylenebilir.

Zaman zaman part time çalışan personel alımları da yapan Sbarro çalışanları, haftanın 6 günü çalışırken diğer gün tatil yapmaktadır. Günlük 8 saat çalışma zorunluluğu bulunmakta ve bu süreye dinleme ve çay molaları da dahil edilmiş durumdadır. Buna bağlı olarak çalışma süresinin çalışanlar için son derece uygun olduğu söylenebilir.

Personellerin 8 saat çalışmasına bağlı olarak vardiyalı sistem uygulanmaktadır. Çalışma saatleri buna göre bazı yerlerde 2, bazı yerlerde ise 3 vardiya olarak ayarlanmaktadır. Ayrıca yoğunluğa ve personel eksikliğine bağlı olarak çalışanların zaman zaman mesaiye kalması söz konusu olabilmektedir.

Sbarro’da 1 yılını dolduran personellere yıllık izin hakkı verilmektedir. Bu hak, yılda 14+2 gün şeklindedir.

Sbarro Maaşları

Sbarro, çalışanlarına pozisyonlarına göre ödeme yapmaktadır. Benzer işletmelerde olduğu gibi burada da farklı pozisyonlar vardır ve bunlar ekip üyeleri, servis uzmanları, supervisor ve vardiya müdürlüğü şeklindedir. Çalışanların pozisyonları arttıkça, aldıkları ödeme de artmaktadır.

Ekip Üyeleri: İşe yeni başlayan kişilere bu unvan verilmektedir. Bu kişiler asgari ücret almaktadır.

Servis Uzmanları: İşte 3 ayını dolduran kişilere sınav yapılır ve bu sınav hazırlanan gıdalarla ilgilidir. Toplamda 100 soru sorulur ve çalışanların en az 80 net yapmaları istenir. Bu şartı sağlayan kişiler yemek hazırlama bölümüne geçer ve maaşları da %5 oranında artar.

Supervisor: Şubede 6 ayını dolduran kişiler, yapılacak supervisor sınavına girmeye hak kazanır. Bu sınavı kazanan kişiler, şubeden sorumlu olan kişi anlamına gelen supervisor rütbesine sahip olur. Buna bağlı olarak ilgili kişinin maaşı %25 oranında artar.

Vardiya Müdürlüğü: 1 yıl çalışan kişilerin girebileceği sınav sonucunda ulaşılacak bir rütbedir. Sınavı kazanan kişiler, vardiya hazırlama işini yapmaya başlar. Maaşları ise iş asgari ücretin %80’i kadar artar.

Sbarro İş Başvurusu

Sbarro, genelde AVM içerisinde yer alan bir işletmedir. Bundan dolayı özellikle yaz sezonlarında daha fazla personel alımı yapmaktadır. Yaz başlamadan önce yapılacak başvuru ile burada hızlı bir şekilde işe başlanabilir. Başvurudan sonra SGK hizmet dökümü, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu, fotoğraf ve sabıka kaydı gibi belgeler istenmektedir.

Sbarro’da İş Pozisyonları

Sbarro’da çalışacak bir kişi pek çok pozisyonda görev alabilir. Bu pozisyonlar vasıfsız ve vasıflı olarak karşımıza çıkıyor. Pozisyonlardan birisi kuryelik olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Özellikle pandemi sürecinde online sipariş yoğun bir şekilde kullanıldı ve günümüzde de artık sıradan bir hale geldi. Bundan ötürü kullanıcılar kuryelik hizmetine büyük bir önem gösteriyor. Sbarro da bunu biliyor olmalı ki online sipariş ile evlere ve iş yerlerine hizmet sunuyor. Firmada kuryelik yaparak evlere ve iş yerlerine sipariş gönderilebilir. Bunun için ehliyet şartı aranabiliyor.

Sbarro’da çalışmak isteyen bir kişinin tercih edebileceği bir diğer pozisyon kasiyerlik olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Kasiyerlik, Sbarro şubesine gelen müşterilerin en çok önem gösterdiği bir meslek. Çünkü kasiyer sayesinde kişi siparişi alabiliyor ve sonrasında bu siparişi müşteri ile buluşturabiliyor. Kasiyer, yalnızca müşterinin siparişini almakla ilgilenmiyor aynı zamanda ödemeyi de almış oluyor. Kısacası kasiyerlik mağazanın en önemli işlevlerinden bazılarını gerçekleştirmiş oluyor.

Sbarro ile birlikte uygulanabilecek bir diğer iş alanı şube müdürü olmak. Şube müdürü, şubenin genel yönetimi ile ilgili bir alan. Şube müdürü olmak için ise bazı gereksinimler bulunuyor. Bu konu detaylı bir şekilde firma ile görüşülebilir. Şube müdürü olan bir kişi Sbarro şubesinin düzeninden sorumlu olup aynı zamanda işe alım yapmakla sorumlu kişi de oluyor.

Yoruma kapalı.