PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Evde Sabun Yaparak Para Kazanma, Evde Sabun Yapıp Satarak Para Kazanma

Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

Evde sabun yaparak para kazanmak için birden fazla sabun modeli ile çalışılabilmektedir. Şekil ve renk olarak yelpazesi geniş olan bir üründür. Evde sabun yaparak para kazanmayı tercih edenler genelde bunu ek gelir kapısı olarak görenlerdir. Hemen herkesin evinde evde sabun yapmak için gerekli malzemelerin bir çoğu bulunmaktadır. Belki birkaç malzemeyi, örneğin kostik gibi bazı malzemeleri dışarıdan temin etmek durumunda kalabilirsiniz.

Evde sabun yaparak bunları satmak ve gelir elde etmek zevkli bir iştir. Özellikle de kendi ürettiğimiz bir mamulun beğenilerek satılması ve talep edilmesi hoş bir durumdur. Üstelik bundan gelir de elde ediliyorsa ohh mis.

Gayet kolay ve iyi pazarlandığı takdirde zevkli ve karlı bir iştir. Özellikle sosyal medyada ürünlerinizin görsellerini paylaşmanız evde yaptığınız sabunların satışı açısından oldukça faydalı olacaktır.

Üstelik ülkemizde yürürlükte bulunan kanunlara göre, evde inci, boncuk, sabun vb. yaparak satan ve gelir elde eden hanımlar gelir vergisinden muaftır. Dolayısıyla ev hanımlarının bu tarz ürünler yapıp satmaları vergi açısından da avantajlıdır.

Evde Sabun Yapabilmek İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Sabun yapımı malzemeleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Sabun yapabilmek için zeytinyağı gereklidir. Uygun fiyatlı bir zeytinyağını tercih etmekte herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Kostik yani sodyum hidroksit kullanılmaktadır.
 • Termometre gereklidir.
 • Sabunlara şekil verebilmek için siparişlere bağlı olarak kalıplar gereklidir.
 • Mikser, sabun yapımında kullanılmaktadır.
 • Çelik tencere ve kaşık sahibi olunması gereklidir.
 • Sabunları renklendirecek ve onlara aroma verecek olan çeşitli malzemeler gereklidir. Lavanta ve kekik gibi malzemeler kullanılabilmektedir.

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun yapabilmek için uygulanması gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Bir çelik tencerenin içerisine 6 bardak su koyulmalıdır.
 • Suyun içerisine sodyum hidroksit yavaş yavaş eklenmelidir. Bir taraftan da karıştırılmalıdır.
 • Tencerenin içerisinde oluşan ısının 40 dereceye kadar düşmesi beklenmelidir.
 • 3 bardak ölçüdeki zeytinyağını başka bir kap içerisinde 40 dereceye kadar ısıtmak gereklidir.
 • Ardından tencerenin içerisindeki 40 derecelik karışım ile 40 derecelik zeytinyağının birbirine karıştırılması gereklidir.
 • 10 dakika kadar mikser ile karışım karıştırılmalıdır. Karışımın herhangi bir şekilde cilt ile temas etmemesine özen gösterilmelidir.
 • 10 dakika karıştırma süresi dolduktan sonra karışımın 10 dakika bekletilmesi gereklidir. Ardından karışımın kıvamı boza kıvamına gelene kadar 2 dakika karıştırıp tekrar beklenmeli ve tekrar iki dakika karıştırılmalıdır.
 • Karışım kıvam aldıktan sonra tencerenin bir örtü ile örtülmesi ve 24 saat boyunca açılmadan bekletilmesi gereklidir.
 • Bekleme süresi dolduktan sonra daha önceden alınmış olan kalıplara dökülmelidir ve 3 gün boyunca bu kalıplarda bekletilmeleri gereklidir.
 • 3 günün sonunda sabunlar kalıplardan çıkartılmalıdır ve 3 ay süre ile hava alan bir yerde bekletilmelidir. Sabunda görülen beyazlık ise zamanla geçmektedir.

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

Sabun yapımından para kazanmak için yapılabilecekler şunlardır:

 • Yöresel pazarlarda sabun satılabilmektedir.
 • Sosyal medya hesapları üzerinden bir satıl sayfası oluşturarak müşteriler bulunabilmektedir.
 • Bu tarz ürünlerin satıldığı dükkanlar ile iş birliği yaparak belirli bir ücret karşılığında bu dükkanlara satış yapılabilmektedir.
 • Evde sabun yaparak para kazanmak için herhangi bir yere stant açılabilmektedir.

DEĞERLİ ZİYARETÇİMİZ, EVDE YAPTIĞINIZ SABUNLARI AYRICA INSTAGRAM MAĞAZANIZDA DA RAHATLIKLA SATABİLİRSİNİZ.

DAHA ÖNCE SİZLERE INSTAGRAM MAĞAZANIZDA NASIL SATIŞ YAPABİLECEĞİNİZİ ANLATMIŞTIK. EVDE YAPTIĞINIZ BİRBİRİNDEN GÜZEL SABUNLARIN EN GÜZEL ŞEKİLDE FOTOĞRAFLARINI ÇEKİN VE İNSTAGRAM MAĞAZANIZDA BU FOTOĞRAFLARI YAYINLAYIN. INSTAGRAM MAĞAZANIZDA NASIL SATIŞ YAPABİLECEĞİNİZİ ÖĞRENMEK İSTERSENİZ LÜTFEN ŞURAYA TIKLAYINIZ :

instagramdan nasıl para kazanılır

instagramda nasıl satış yapılır

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak İçin İpuçları Nelerdir?

Sabun satışında dikkat edilmesi gerekenler aşağıdadır:

 • Sağlığa ve çevreye duyarlı sabunların yapılması gereklidir. Öncelikle sabunu yapan kişinin kendisinin de çekinmeden bu sabunu kullanabiliyor olması gereklidir. Kendisinin de kullandığını müşterilerine kanıtlayabilmelidir.
 • Başlangıç bir firma kurmayı zorunlu hale getirmeyen bir iş olsa da ilerleyen zamanlarda satışı yapılan ürünlerin sertifikalı ve onaylı olması, aynı zamanda da kurumsallaşmak yapılacak olan satışlar için önemlidir.
 • Satışa başlarken ilk önce en yakındaki kişilerden başlanması gereklidir. Böylece az sayıdaki insandan çok sayıda insana ulaşmak mümkün olmaktadır.
 • Sabunları tekli olarak satmak yerine müşterileri cezbedebilecek paketlerin hazırlanması gereklidir. Ayrıca bu paketlerin gönderimlerinde kargo ücretini de müşteriye ödetmek yerine üstlenmek faydalı olabilmektedir.

Evde Sabun Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Sabun yaparak para kazanmak isteyenler bir sabundan toplamda 2 TL ile 7 TL arası bir kar elde edebilmektedirler. Evde sabun yaparak para kazanmak için öncelikle maliyet hesaplamasının yapılması gereklidir. Daha özel işlemlere tabi olan sabunlarda daha fazla ücret talep edilerek daha fazla kar elde edebilmek mümkündür.

Değerli ziyaretçimiz, evde ek iş yaparak para kazanmanın onlarca yolu vardır. Diğer para kazanma yolları için lütfen şurayı tıklayınız : Evde ek iş yaparak para kazanma yolları

Evde Farklı İşlerle Üretim Yapmak

Evde farklı işler yaparak para kazanmak mümkün oluyor. Özellikle kendi ürettiği bir şeyi satmak isteyenler için bu konu başlığı altında çeşitli tavsiyeler sunmak istiyoruz. Yapılabilecek işlerden birisi çömlekçilik olarak açıklanabilir. Evde bir miktar çamur ile çömlek üretimi yaparak çeşitli eşyalar ortaya çıkarılabilir. Bu iş biraz da beceri gerektirdiği ve evin kirlenebileceği için yapmadan önce ortamı iyi belirlemek gerekiyor. Çömlekçilik ile birlikte tencere, vazo ve sürahi gibi çeşitli ürünler ortaya konabilir ve güzel bir fiyata satılabilir. Bu sayede gelir elde edilebilir.

Para kazanmak için yapılabilecek bir diğer işten bahsetmek gerekirse örgü işi örnek gösterilebilir. Örgü örmek özellikle ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirmek için kullandığı bir yöntem olmakta. Örgü örmek adına çeşitli tarzlar bulunuyor. Örülen örgüler bir ürün yelpazesi haline getirilerek internet üzerinden satışa sunulabilir ve gelir elde edilebilir.

Gelir elde edilebilecek daha pek çok yöntem yer alıyor. Bu yöntemlerden birisi karşımıza sanat olarak çıkıyor. Sanat eseri oluşturarak bunu satışa çıkarmak da para kazanmanın yollarından birisi olmakta. Sanat galerilerinde veya internette ilan vererek bu ürünlerin satışını gerçekleştirmek mümkün. Bunun için eğer bulunmuyor ise öncelikle eğitim almak ve tecrübe kazanmak gerekiyor. Sonrasında üretilen tablolar veya farklı sanat eserleri satışa sunularak kazanç sağlanabilir.

Yoruma kapalı.