PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Logo Tasarımı Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Logo Tasarımı Yaparak Para Kazan

Logo tasarımı, bir markayı veya kuruluş adını belirtmek için kullanılır. Bugünün iş stratejisi değişti. Maksimum faydayı elde etmek için varlığımızı çevrimiçi olarak oluşturmalıyız. Şirket  logosu ”çok önemlidir.

Aslında logo tasarımı en kritik konudur. Düzgün yönetirseniz, o zaman başarı sizindir! Bu yüzden bir logo tasarlarken şu ipuçlarını göz önünde bulundurmalısınız:

1.Bir logo oluşturmadan önce, öncelikle bir kuruluşun genel havasını öğrenin.

Eğer benzer McDonald veya Pizza kulübe şirketleri için bir logo oluşturuyorsanız, logonuz eğlenceli olmalı. Bunun için düzgün yazı tipi kullanmanız gerekir.

BT şirketleri için daha profesyonel olmalı ve Straight Font kullanmalıdır.

Motor şirketleri için herhangi bir font stilini kullanabilirsiniz, ancak logonun şekli ve rengi üzerinde çalışmalısınız.

BMW motor logosu örneğini ele alalım.

Logoda mavi renk kullandılar. Ve mavi renk şirketin refahını gösterir.

BMW Şirketi’nin tarihini kontrol edersek, başlangıçta, aero motor üretimi için kullanılıyorlardı. Acı mavisi gökyüzü tarafından uçak pervanesini döndürmek için gelişmiş teknolojiler kullanıldı.

Bu yüzden logolarında, 1. Dünya Savaşı’nda bir uçak motoru üreticisi olduklarını gösteren 4 kadran mavi ve beyaz renk kullandılar.

Bu nedenle, bu BMW tartışmasının sonucu, şirketinizin geçmişini, şirketinizin işini yalnızca şekil ve renklerde, ancak yaratıcı bir biçimde aktarmanız gerektiğidir.

2. Belirli bir rengin anlamının ne olduğunu bilmeniz gerekir

Ve buna göre logonun rengini doldurmanız gerekiyor. Sadece her rengin kısa tanımı;

 1. Beyaz: Saf
 2. Siyah: Gizli ve Güç
 3. Kırmızı: Tutku
 4. Turuncu: Enerji
 5. Sarı: Mutlu
 6. Yeşil: Doğal
 7. Mor: İmtiyaz
 8. Mavi: Sadık ve Refah

3. Logonuzun etkisi insanların aklına kaydedilmelidir.

Bu yüzden daha vurgulanmış ve kalın yazı tipi kullanmanız gerekir.

Buraya kadar logonuzun nasıl olması gerektiğini öğrendiniz? Diğer bölümde, adobe’nın Photoshop olan fantastik yazılımını kullanarak bir logo oluşturmayı öğreneceksiniz.

Logo tasarımı oluşturmak için bazı ipuçları. İzlemeniz gereken adımlar:

Bu ipuçlarını incelemeden önce Photoshop’un nasıl kullanılacağından haberdar olmalısınız.

 1. Öncelikle, çizim becerilerinize tam anlamıyla sahipseniz veya Photoshop’ta oluşturmaya başlayabilirseniz, bir kağıt üzerinde kaba bir tasarım oluşturabilirsiniz.
 2. Photoshop’ta, 5 inç genişliğinde, 5 inç yüksekliğinde ve 300 piksel çözünürlüğünde özel boyutlu bir kağıt almanız gereken belge üzerinde çalışmanız gerekir.
 3. RGB modunu veya CMYK’yi, her ikisinin de gerektiği şekilde işlev göreceği, ancak net bir görüntüyü izleyebildiği için çekebilirsiniz.
 4. Bir logo oluşturmak için kalem aracını kullanabilir veya fırça aracını kullanabilirsiniz ancak kalem aracı daha iyi keskin tasarım oluşturur. Kalem aracı için yolda ve tasarım oluşturmaya başlayabileceğiniz bir katman üzerinde çalışmanız gerekir.
 5. Yarattığınız her tasarımın kendi katmanına ve yoluna sahip olduğunu görmelisiniz. Düzeltme gerekirse yolunu seçebilir ve Alt tuşuna basarak buna göre çalışabilirsiniz.
 6. Yolunuzda tasarım oluşturduktan sonra sizden seçmenizi isteyecek ve ardından yola sağ tıklamanız ve buna renk eklemek için seçim yapmanız gerektiğini söylemeniz gerekecektir.
 7. Boyutu CTRL + T ile de artırabilirsiniz. Ayrıca, aynı tasarıma ihtiyacınız varsa yinelenen bir katman oluşturabilirsiniz, ancak sağ tıklayıp çevirerek çevirmeniz gerekir. Yatay veya dikey çevir deyin, diğer seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.
 8. Logonuza bazı efektler eklemek istiyorsanız, harmanlama seçeneklerinden faydalanabilir ve buna uygun olarak faydalanabilir, genellikle “Stroke Option” ı uygularız.
 9. Renk değişiklikleri yapmak için Ton / Doygunluk, Renk dengesi, parlaklık / kontrast da kullanabilirsiniz. Photoshop yazılımında bulacağınız bu seçenek (Resim -> Ayarlamalar.)

Tüm bu adımların ardından dosyayı PSD ve JPEG formatında kaydetmeniz gerekir ve gerekli olması halinde PSD dosyasında çalışabilirsiniz.

Bu fırsatı kullanın, bir logo oluşturmak için bu teknikleri öğrenin ve evden çalışarak çok para kazanın. Günümüzde logo tasarlayarak para kazanabileceğiniz forum siteleri ve tasarım siteleri bulunmaktadır. Bunları arama motoru aracılığıyla bulabilirsiniz. Fakat, öncelikle yukarıdaki tavsiyelerimiz doğrultusunda iyi bir logo oluşturma yeteneğinizin olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Grafik Tasarım Alanında Yapılabilecek Diğer İşler

Grafik tasarım alanında yer alan logo tasarımı para kazanmanın yollarından birisi olarak bizlerin karşısına çıkıyor olsa da bu alanda gelir elde etmek için farklı yöntemler de bulunuyor. Bu yöntemlerden birisi kapak tasarımı yapmak. Logo tasarım ile ilgilenenler kapak tasarımı yapmakta çok zorlanmayabilir. Bunun nedenlerinden birisi logo tasarımında profesyonelleşmiş birinin uygulamaya hakim olması. Bu nedenle kullanıcı kapak tasarımı işini rahatlıkla öğrenip bu işten gelir elde edebiliyor.

Yapılabilecek bir diğer iş arka plan temizleme işi olarak belirtilebilir. Logo tasarım ve kapak tasarımına göre daha basit bir iş olan arka plan temizleme işinin zor olan kısmı yorucu olması. Özellikle arka planı karışık olan görsellerde ön plandaki görseli çıkarmak daha zor olabilir. Bunun için Adobe Photoshop gibi bazı yazılımların sunmuş olduğu araçlar yardımıyla hızlı bir şekilde arka plan temizlemek mümkün oluyor. Kısacası arka plan temizleme işlemini profesyonel bir şekilde uygulamak için uygulamaya hakim olmak gerekiyor.

Logo tasarım, arka plan temizleme ve kapak tasarımı dışında yapılabilecek bir diğer tasarım işi video kurgu olarak açıklanabilir. Video tasarımı ile uğraşmak bazıları için eğlenceli bir iş olarak bizlerin karşısına çıkabiliyor. Kullanıcılar video tasarımı ile uğraşarak bu alanda gelir elde edebilir. Hem eğlenmek hem de gelir elde etmek mümkün oluyor.

Yoruma kapalı.