2021 Şok Market Kasiyer Şartları ve Maaşları

Şok Market Ne Kadar Maaş Veriyor?

Ülkemizde faaliyet gösteren market zincirlerden birisi olan Şok Marketleri, ülke genelindeki 4000’den fazla şubesi ile dikkat çekmektedir. Yakın zamanda önce Borsa İstanbul, ardından da Londra Borsası’nda işlem gören market zinciri, daha fazla büyüyeceğinin sinyallerini de böylece vermiş olmaktadır. Mevcut hali ile dahi yüksek bir istihdam sağlayan marketin, gelecekte bu sayıyı daha da arttırması beklenmektedir.

Özellikle genç işsizler için önemli bir seçenek olan Şok; kasiyer, market görevlisi ve personel müdürü gibi farklı alanlarda alımlar yapmaktadır. Kişinin görevine bağlı olarak aldığı maaş ve çalışma şartları farklılık gösterebilmektedir. Fakat genel olarak, ülke ortalamasında çalışma şartlarına sahip olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

2021 Şok Market Kasiyer Şartları

Şok marketteki pozisyonlardan bir tanesi de kasiyerliktir. Kasada müşterilerden ödeme almak, kasiyerlerin genel görevidir. Fakat görev sadece bununla da sınırlı değildir. Çünkü market içerisinde ihtiyaç duyulan her yere gitmek zorunludur. Buna bağlı olarak kasa haricinde ürün indirilmesi, ürün fiyatlandırma ve yerleştirme gibi işlemlerin yapılması da zaman zaman mümkündür.

Bilindiği gibi 2021 yılında net asgari ücret 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla tam zamanlı çalışan bir işçinin alacağı net ücret en az net 2 bin 825 lira 90 kuruş olacaktır.

Günlük 8,5 saat çalışma zorunluluğu bulunmasına karşın bazen bu süre aşılabiliyor. Burada çalışanların istekleri değil, mevcut şartlar önemlidir. Bundan dolayı da çalışanların “ben gidiyorum” deme hakları yoktur. Fazla çalışılan süre için ekstra bir ödeme yapılmaz fakat bu süre diğer günlere aktarılır ve çalışanlar ya işten erken ayrılır ya da daha geç işe başlar. Benzer durum bayram ve özel günlere bağlı olarak yapılan fazla mesailerde de geçerlidir. Çalışanların burada çalıştıkları süreler farklı zamanlara aktarılır.

Kasiyerler haftanın 6 günü çalışırken 1 günü ise tatil yapmaktadır. Yıllık izin ise işe yeni başlayanlara verilmemektedir. Çalışanlar, markette 1 yılını doldurduktan sonra 14+2 gün yıllık izin hakkı elde etmektedir. Bu hak, 1 yıl içerisinde istenilen zaman kullanılabilir.

2021 Şok Market Kasiyer Maaşları

Şok market, çalışanlarının pozisyonlarına bağlı olarak farklı ücretler ödemektedir. Ödenen bu ücretler, çalışanların ne kadar süredir markette olduğu ile de ilgilidir. Yeni işe başlayan birisine asgari ücret ödenmektedir. Başlangıçta 2 bin 825 lira 90 kuruş alan kasiyerlerin maaşları zamanla artmakta ve 3.500 TL seviyelerine kadar gelmektedir.

Maaşın yanı sıra zaman zaman alışveriş kartları verilir ve kasiyerler bunlarla, marketten istedikleri ücretleri kartın limitine bağlı olarak ücretsiz olarak alabilir. Bunlar genel itibariyle bayramlarda ve ramazan aylarında verilmektedir. Bunun haricinde istisnai zamanlarda verildiği de olur.

2021 Şok Market Kasiyer Başvuruları

Şok markette kasiyer olarak çalışmak isteyenler, başvurularını marketin internet sitesinden yapabilirler. Burada yer alan “İnsan Kaynakları” bölümü, farklı başvuru seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerden “Mağaza Elemanı Olmak İstiyorum” alanını seçip, açılan form doldurularak başvuru yapılabilir. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra market tarafından ger dönüş yapılacaktır.

Originally posted 2021-04-10 16:41:52.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir