Dominos Pizza Çalışma Şartları ve Maaşları

Dominos Pizza Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Ülkemizdeki en önemli restoran zincirlerinden birisi olan Dominos Pizza, adından da anlaşılacağı gibi insanlara pizza sunmaktadır. Hemen her ilde şubesi olan pizza zinciri, gecenin geç saatlerine kadar hizmet vermektedir. Özellikle evlere ve iş yerlerine yaptığı servisler nedeniyle çok fazla tercih edilen Dominos Pizza’nın istihdam noktasında oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Şube sayısının giderek artması, yeni personel alımlarına neden olmakta ve bu alımlara da daha çok gençler ve öğrenciler başvurmaktadır.

Dominos Pizza Çalışma Şartları

Dominos Pizza, oldukça hareketli restoran zincirlerinden birisidir. Buna bağlı olarak çalışma şartları da nispeten ağırdır. Şirketlerin büyük bölümü tarafından uygulanan 8 saatten fazla çalışmama kuralı burada geçerli değildir. Çalışanlar genellikle 10-12 saat arasında çalışmaktadır. Fakat burada da tam bir netlik olmadığının altının çizilmesi gerekiyor.

Yoğunluğa bağlı olarak çalışanlardan daha fazla çalışması istenebilmektedir. Bunu şubede görevli olan müdür organize etmekte ve bu durum bazen çalışanlar için can sıkıcı olabilmektedir. Ayrıca kişilerin çalıştıkları pozisyon belli olmasına karşın, yoğun olunan zamanlarda bunun bir önemi kalmıyor ve kuryeler kasiyer olarak bile görev yapabiliyor.

Dominos Pizza çalışanlarının çalışma süreleri kağıt üzerinde belli olsa da bazen gelmeyen birisi olduğunda bu süre artabiliyor. Özellikle sabah çalışmaya başlayan kişiler, gelmeyen birisi olduğunun da gecenin geç saatlerine kadar şubede görev yapmak zorunda olabiliyor.

Ayrıca burasının geceleri de yoğun olduğundan çalışanların geceleri daha fazla görev yapması söz konusu olabilir. Bu durum dikkate alınarak iş başvurusu yapılması daha doğru olacaktır.

Kuryelik yapacak olan kişileri A2 ehliyetinin olması gerekmektedir. Bunun dışında ise müşterilere karşı anlayışlı olunması, güler yüzlülük ve anlayışlı olma gibi özelliklere sahip olunması da şirket tarafından istenen şartlar arasında yer almaktadır.

Dominos Pizza Maaşları

Dominos Pizza, çalışanlarına asgari ücret ödemesi yapmaktadır. Bunun haricinde yoğunluğa bağlı olarak asgari ücretin biraz daha üstüne çıkılması söz konusu olabilmektedir. Ayrıca çalışanları teşvik etmek için zaman zaman prim uygulamaları da yapılmakta ve bu sayede kişilerin kazandıkları ücret nispeten biraz daha yükselmektedir.

Çalışanlarına maaş ödemesi noktasında oldukça hassas olan Dominos Pizza, daha önce belirlenen gün ve saatte, maaşları çalışanların hesabına aktarmaktadır. Bu noktada çalışanların herhangi bir sorun yaşamadığının bilinmesi gerekiyor.

Dominos Pizza İş Başvurusu

Dominos Pizza’da çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapacakları iki farklı kanal vardır. Bunlardan ilki bizzat şubeye gitmek iken diğeri ise internet üzerinden başvuru yapılmasıdır. Kişiler kendi durumuna göre bunlardan istediklerini tercih edebilir. Başvuru için SGK hizmet dökümü, vesikalık fotoğraf ve sabıka kaydı gibi belgeler istenmektedir.

Yapılan başvurular, ihtiyaca ve başvuru sahibinin özelliklerine göre değerlendirilmektedir. Farklı şubelerde çalışmayı kabul eden kişilerin başvurularının daha çabuk kabul edildiği bilinmektedir. Bundan dolayı acil işe ihtiyacı olanların bunu belirtmesi faydalı olacaktır.

One thought on “Dominos Pizza Çalışma Şartları ve Maaşları

  1. Sosyal haklar sıfır, paketçi tuvalete kadar temizlikten sorumlu, dakika dinlenecek zaman yok, az kişi çalıştırıp hepsine günde 2 saat fazla çalıştırıp açığı kapatmaya çalışıyorlar. Mesai ücreti olayı yok her gün 2 saat fazla çalışın bir gün 1 saat fazla çalışıp ben gidiyorum diyin yemediğiniz laf kalmaz. Akli dengesi yerinde olan yazdıklarımı ciddiye alsın. Sakına ama sakına bulaşmasın kuryeden müdürüne kadar her işi yaptırırlar ameleliğe kadar. İstedikleri şartlar Amerika standartlarında, verdikleri maaş Suriye standartlarında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir