PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Dominos Pizza Çalışma Şartları ve Maaşları

Dominos Pizza Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Ülkemizdeki en önemli restoran zincirlerinden birisi olan Dominos Pizza, adından da anlaşılacağı gibi insanlara pizza sunmaktadır. Hemen her ilde şubesi olan pizza zinciri, gecenin geç saatlerine kadar hizmet vermektedir. Özellikle evlere ve iş yerlerine yaptığı servisler nedeniyle çok fazla tercih edilen Dominos Pizza’nın istihdam noktasında oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Şube sayısının giderek artması, yeni personel alımlarına neden olmakta ve bu alımlara da daha çok gençler ve öğrenciler başvurmaktadır.

Dominos Pizza Çalışma Şartları

Dominos Pizza, oldukça hareketli restoran zincirlerinden birisidir. Buna bağlı olarak çalışma şartları da nispeten ağırdır. Şirketlerin büyük bölümü tarafından uygulanan 8 saatten fazla çalışmama kuralı burada geçerli değildir. Çalışanlar genellikle 10-12 saat arasında çalışmaktadır. Fakat burada da tam bir netlik olmadığının altının çizilmesi gerekiyor.

Yoğunluğa bağlı olarak çalışanlardan daha fazla çalışması istenebilmektedir. Bunu şubede görevli olan müdür organize etmekte ve bu durum bazen çalışanlar için can sıkıcı olabilmektedir. Ayrıca kişilerin çalıştıkları pozisyon belli olmasına karşın, yoğun olunan zamanlarda bunun bir önemi kalmıyor ve kuryeler kasiyer olarak bile görev yapabiliyor.

Dominos Pizza çalışanlarının çalışma süreleri kağıt üzerinde belli olsa da bazen gelmeyen birisi olduğunda bu süre artabiliyor. Özellikle sabah çalışmaya başlayan kişiler, gelmeyen birisi olduğunun da gecenin geç saatlerine kadar şubede görev yapmak zorunda olabiliyor.

Ayrıca burasının geceleri de yoğun olduğundan çalışanların geceleri daha fazla görev yapması söz konusu olabilir. Bu durum dikkate alınarak iş başvurusu yapılması daha doğru olacaktır.

Kuryelik yapacak olan kişileri A2 ehliyetinin olması gerekmektedir. Bunun dışında ise müşterilere karşı anlayışlı olunması, güler yüzlülük ve anlayışlı olma gibi özelliklere sahip olunması da şirket tarafından istenen şartlar arasında yer almaktadır.

Dominos Pizza Maaşları

Dominos Pizza, çalışanlarına asgari ücret ödemesi yapmaktadır. Bunun haricinde yoğunluğa bağlı olarak asgari ücretin biraz daha üstüne çıkılması söz konusu olabilmektedir. Ayrıca çalışanları teşvik etmek için zaman zaman prim uygulamaları da yapılmakta ve bu sayede kişilerin kazandıkları ücret nispeten biraz daha yükselmektedir.

Çalışanlarına maaş ödemesi noktasında oldukça hassas olan Dominos Pizza, daha önce belirlenen gün ve saatte, maaşları çalışanların hesabına aktarmaktadır. Bu noktada çalışanların herhangi bir sorun yaşamadığının bilinmesi gerekiyor.

Dominos Pizza İş Başvurusu

Dominos Pizza’da çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapacakları iki farklı kanal vardır. Bunlardan ilki bizzat şubeye gitmek iken diğeri ise internet üzerinden başvuru yapılmasıdır. Kişiler kendi durumuna göre bunlardan istediklerini tercih edebilir. Başvuru için SGK hizmet dökümü, vesikalık fotoğraf ve sabıka kaydı gibi belgeler istenmektedir.

Yapılan başvurular, ihtiyaca ve başvuru sahibinin özelliklerine göre değerlendirilmektedir. Farklı şubelerde çalışmayı kabul eden kişilerin başvurularının daha çabuk kabul edildiği bilinmektedir. Bundan dolayı acil işe ihtiyacı olanların bunu belirtmesi faydalı olacaktır.

Dominos Pizza İş Pozisyonları

Dominos Pizza pek çok alanda iş pozisyonu arıyor olabiliyor. Bu dönemin şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Firmanın iş alanlarından birisi satış elemanı olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Satış elemanı firmanın en çok tercih edilen alanlarından birisi olarak yer almakta. Bu personeller, müşterilere ürün satmakla uğraşarak bu konuda destek veriyor. Kısacası müşterilerle ilgilenen iş pozisyonu olarak belirtilebilir. Bir diğer pozisyon üretim kısmında yer alıyor. Dominos Pizza, ürün üretim kısmında da personel alabiliyor. Bu personellerin amacı çeşitli yiyecek ve içeceklerin üretilmesini ve hazırlanmasını sağlamak. Firmada bunun yanı sıra pazarlama ve diğer hizmet alanlarında da personel alımı yapılabiliyor.

Dominos Pizza ile birlikte karşımıza çıkan bir diğer iş alanı temizlik görevlisi olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Dominos Pizza ile çalışan bir birey mağazanın temizliğinden sorumlu olarak bu görevi yerine getiriyor olmakta. Özellikle pandemiden sonra temizlik büyük bir önem kazandı. Bundan dolayı bir mağazanın temiz olması oldukça önemli. Yani temizlik personellerinin bu konuya özen göstermesi gerekiyor. Dominos Pizza ile beraber insanların tercih edebileceği bir diğer pozisyon kuryelik olarak karşımıza çıkıyor. Kuryelik için ehliyet sahibi olunması gerektiğini de açıklamamız gerekiyor. Bu görev ile birlikte personel, evlere e iş yerlerine servis yapıyor. Araba veya motor ile servis yapmak mümkün oluyor.

Yoruma kapalı.