PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Özsüt Çalışma Şartları ve Maaşları

Sektörünün en önemli firmalarından birisi olan Özsüt, müşteri odaklı verdiği hizmet sayesinde insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak da firmanın şube sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Kent merkezlerinde ve AVM’lerde şubeleri bulunan firma, iş arayan kişiler için ciddi bir seçenek olarak dikkat çekmektedir. Bundan dolayı da Özsüt çalışma şartları, maaşları ve diğer detaylar sıklıkla sorulmaktadır.

Özsüt Çalışma Şartları

Özsüt, insanların yoğun olarak tercih ettiği firmalardan birisidir ve buna bağlı olarak çalışanların zaman zaman zorlandıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Sürekli ayakta durulması gerekmekte ve bazen de yüksek tempoda çalışılmaktadır. Bundan dolayı da gençlerin ve öğrencilerin burada rahatlıkla çalışabilecekleri söylenebilirken, belli bir yaşın üzerinde yer alan kişilerin zorlanacağı bilinmektedir.

Part time ve tam zamanlı olarak personel alan Özsüt, hızlı bir personel sirkülasyonuna sahiptir. Özellikle öğrencilerin belli bir süre sonra işten ayrılmaları, bunun en önemli nedenidir. Part time olarak çalışacak olan kişilerin çalışma saatleri genellikle haftalık 30 saat seviyelerindedir. Bu kişilerin haftanın kaç günü ve günlük kaç saat çalışacağı, kişilerin durumuna göre farklılık göstermektedir. Şubelerdeki yoğunluk ve diğer detaylar da bu sürelerin belirlenmesini etkilemektedir.

Tam zamanlı olarak Özsüt’te çalışan kişiler ise haftalık 45 saatten fazla çalışmaktadır. Günlün 8-10 saatlik bir çalışma süresi olduğu söylense de bu süre yoğunluğa bağlı olarak 12 saate kadar çıkabilmektedir. Personel eksikliği durumunda ise çok daha fazla olması söz konusudur. Bu da söz konusu işin ne kadar zorlayıcı olduğunu göstermesi bakımından önemlidir.

Özsüt’te farklı pozisyonlar vardır ve bunların aynı derecede yorulduğu söylenemez. Bundan dolayı da çalışma şartları nispeten daha hafif olan pozisyonlar da vardır.

Sabah hizmet vermeye başlayan Özsüt, gecenin geç saatlerine kadar müşteri kabul etmektedir. Bundan dolayı da vardiya sistemi uygulanmakta olup genellikle 2 vardiya şeklinde personeller çalışmaktadır. Tam zamanlı çalışan kişiler haftanın 6 günü burada iken 1 günü ise tatil yaparlar. İzinli olunan gün, diğer personellere ve yoğunluğa bağlı olarak belirlenir. Çalışanların izinli oldukları gün, hafta sonlarının aşırı yoğun olmasından dolayı, genellikle hafa içidir. Çalışanlar 1 yıl boyunca kesintisiz olarak burada çalışırsa yıllık izin hakkına sahip olurlar. Bu aşamadan sonra çalışanlara 14+2 gün izin verilir.

Özsüt Maaşları

Özsüt, kişilerin pozisyonuna göre farklı seviyelerde maaş ödemesi yapmaktadır. Barista ya da servis elemanı olarak ilk defa işe girenlere asgari ücret ödemesi yapılıyor. Çalışma süresine göre bu maaş artmaktadır. Bunun yanında tip adı verilen bahşiş sistemi de vardır. Çalışanlar buradan da gelir elde etmektedir ve bu gelir her ay değişse de çalışanların beklentilerini genel olarak karşılamaktadır.

Özsüt İş Başvurusu

Özsüt’te çalışmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birisi yaş kriteridir. Yukarıda bahsedilen yüksek tempoya ayak uyduracak kişilerin belirlenmesi için bu kriter uygulanmaktadır. Buna göre:

  • Mutfak personeli 20-35
  • Servis elemanları 22-32
  • Karşılama elemanları 20-25
  • Bar personeli 22-30
  • Runner’lar 18-22

Başvuru yapacak olan kişilerin bu kritere dikkat etmesi önemlidir fakat 1-2 yaş ile bu kriterlere uyulmaması, bazen görmezden gelinebiliyor. Bundan dolayı kişilerin bizzat şubelerden birisine giderek başvuru yapması daha doğru olacaktır.

Özsüt, genellikle yaz başlangıcında eleman almaktadır fakat diğer dönemlerde az da olsa eleman alımı vardır. Başvuru esnasında CV bırakılarak, ihtiyaç halinde aranması istenilebilir. Başvurunu kabul edilmesi halinde adli sicil kaydı, diploma, ikametgah, nüfus cüzdanı fotokopisi ve sağlık raporu gibi belgeler istenmektedir.

Özsüt’te Çalışma Pozisyonları

Özsüt, yılların verdiği emek ve tecrübe ile günümüzde halen gelişmeye devam eden bir mağaza. Tatlıları, pastaları, yemekleri ve içecekleri gibi daha pek çok şeyiyle ünlü olan Özsüt hakkında merak edilen konulardan birisi bu markanın almış olduğu iş pozisyonları. Öncelikle şunu belirtelim ki her mağazanın farklı pozisyon açıkları bulunabilir. Bu durum şehirden şehire değişiklik gösterebiliyor. Bundan dolayı buna dikkat ederek pozisyon bulmak gerekiyor. Firmanın pozisyonlarından birisi aşçılık olarak bizleri karşılıyor. Aşçı olmak isteyen pek çok kişi bulunabilir. Aşçılık için tecrübeli birisi olmak oldukça önemli. Mağaza, aşçılık deneyimini burada yaşamak isteyenler için en uygun koşulları sunmaya gayret ediyor.

Özsüt ile birlikte çalışmak için bir diğer pozisyon olarak bizlerin karşısına kasiyerlik çıkıyor. Günümüzde kasiyerlik oldukça yaygın bir meslek olmakta. Kasiyer olmak isteyen bir kişinin insanlar ile ilişkisinin çok iyi olması gerekiyor. İnsan ilişkileri başarılı olan her bir birey rahatlıkla kasiyerlik yapabilir. Kasiyerlik dışında burada yapılabilecek işlerden birisi de kuryelik olarak bizleri karşılıyor. Kuryelik yapmak isteyen birinin ehliyeti olması gerekiyor. Günlük hayatımızda önemli bir yeri bulunan online sipariş bu mağazada da kendini göstermiş durumda. Online sipariş ile birlikte kuryeler siparişi teslim ederek iş yapıyor. Bunun yanı sıra Özsüt’e katılmak için temizlik görevlisi de olunabilir.

Yoruma kapalı.