PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Halkbank Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Evraklar Ve Şartlar

Halkbank Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Evraklar Ve Şartlar

Halkbank, esnaflara nakdi olarak destek sağlamak ve ihtiyaç duyulan finansmana ulaşılmasını sağlamak için her zaman esnafların yanında yer alıyor. Halkbank, devletten almakta olduğu güç ile esnaflara birbirinden farklı kredi imkanları sunuyor. Hem çok düşük faizli hem de faizsiz kredi imkanları sunmakta olan halkbank, yapmış olduğu birbirinden farklı imkan ile esnaflara büyük katkı sağlıyor. Peki Halkbank faizsiz kredi başvurusu yapmak için gerekli olan şartlar nelerdir?

Kredi Başvurusu Yapmak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

kredi Halkbank Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Evraklar Ve Şartlar

Halkbank’ın sağlamkata olduğu faizsiz kredi imkanlarından faydalanmak için bazı şartları sağlamak gerekiyor. Esnafa faizsiz kredi şartları ise şunlardır:

 • Sicil kaydına sahip olmak
 • Başka bir esnaf ya da sanatkarlar kooperatifi üyesi olmamak
 • Faaliyet göstermiş olduğu bölgede bulunan kooperatife üye olmak
 • Esnaf ve sanatkar olarak faaliyet göstermek

Kredi Başvurusu Yapmak İçin Gerekli Olan Belgeler Hangileridir?

Halkbank faizsiz kredi başvurusunda bulunurken yanınızda bulundurmanız gerekn bazı belgeler mevcuttur. Halkbank faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyenlerin bulundurması gereken esnaf kredisi evrakları şunlardır:

 • Esnaf sicil gazetesi
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Oda kayıt belgesi
 • TC kimlik belgesinin fotokopisi

Kimler Faizsiz Kredi Başvurusunda Bulunabilir?

faiz 1 Halkbank Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Evraklar Ve Şartlar

Esnaf faizsiz kredi almak için esnafların uyması gerekn şartlar bulunuyor. Ancak faizsiz esnaf kredisi alabilmek için tek yapılması gerekn şartlara uymak değildir. Esnaf faizsiz kredisi alabilecek olan kişiler şunlardır:

Ustalık Belgesi Sahibi Olan Esnaf

Esnafların faizsiz esnaf kredisi alabilmesi için ustalık belgesi ile çalışmaları gerekiyor. Faizsiz esnaf kredisi almak isteyen esnaflar, 3 yıllık esnaf belgesine sahip olmak zorundadır. Ayrıca esnafın açmış olduğu işletmenin 1 yıldır aralıksız olarak çalışıyor görünmesi de gerekir. Faizsiz esnaf kredisi almak için sağlanması gerekn bir diğer koşul ise Kosgeb hariç herhangi bir kurumdan faiz ya da hibe desteğinin alınmamış olması gerekiyor.

Neredeyse Unutulmuş Olan Meslek Dalları

Hazine ve maliye bakanlığı tarafından yapılmış olan detaylı açıklamaya göre çarıkçılık, oyacılık, kaşıkcılık, yemenicilik, sedef kakma, yorgancılık, bakır işletmeciliği, bastonculuk, ahşap oyma işleri, çini çömlek yapımı, semercilik, oltu ve iüie taşı benzeri meslek dallarında çalışan esnaflar faizsiz kredi alma imkanından faydalanabilecek.

Genç Girişimciler

Genç girişimciler başvuru yaptıklarında yüzde yüz faiz indirim oranı ile tamamen faizsiz olarak verilen kredilerden faydalanma hakkında sahip. 100.000 TL’ye kadar alınabilecek olan faizsiz kredi, bu grup KOSGEB tarafından verilen eğitimler kapsamında başarı göstermek zorundadır. Ve önceden KOSGEB dışındaki herhangi bir kurumdan hibe almaması koşulu ile gerçekleşir.

Esnaf Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyenler gerekli olan belgeleri aldıysa ve gerekli olan şartları sağladıysa faizsiz esnaf kredisi başvurusunda bulunabilirler. Halkbank faizsiz kredi başvurusu ise şu şekilde yapılır:

 • Belirtmiş olduğumuz evraklar ile beraber kooperatiflere giderek faizsiz kredi almak istediğinizi belirtin.
 • İlk olarak kredi başvurusunda bulunmuş olan kişinin mali durumu hakında araştırma yapılacaktır.
 • Yapmış olduğunuz başvuru, başvuru kurulu tarafından 15 gün boyunca incelenecek sonra ise olumlu ya da olumsuz geri dönüt verilecektir.
 • Kişi eğer olumlu bir dönüt alır ise Halkbank şubesine yönlendirilir.
 • Halkbank, esnaf olan kişinin sicili hakkında araştırma yapar.
 • Yapılan araştırmalar sonucunda esnafın kredi alması için herhangi bir engel çıkmazsa esnaf, faizsiz kredi alabilir.
 • Kredi alırken sizden kefil göstermeniz istenebilir. Herhangi bir mal varlığına sahip değilseniz 2 kefil getirerek faizsiz kredi sahibi olabilirsiniz. Ancak kefillik için de şartlar bulunuyor. Bu nedenle kefillik şartlarına uymanız gerekiyor.

Yoruma kapalı.