PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

1 Haftada 500-1000 TL Kazanabileceğiniz Ek İş Fikirleri

Birçok kişi ek işler yaparak ekstra paralar kazanmak istemektedir. Bunun için aslında birçok yol vardır ama bazıları yetenek istemekte, bazıları zaman istemekte, bazıları ise kişi zorlamaktadır. Fakat siz gerçek anlamda çalışmak ve para kazanmak istiyorsanız size haftalık 500 ile 1000 TL arasında para kazandıracak bazı özel iş fikirlerimiz olacaktır. Tabi ki öncelikli olarak şunu belirtmek isterim hiçbir iş ve dolayısı ile para kazanmak çok kolay değildir. Kimisi ciddi anlamda bilgi gerektirir, kimi işte ise çalışıp zaman ayırmaya ihtiyaç vardır. Her ne olursa olsun sizlere vereceğimiz bu fikirlerden bazılarını uygulayarak zamanınızı daha değerli bir şekilde harcayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Para Kazanma Önerileri

Makale Yazarlığı ve Editörlük Yapmak

Kesin olarak kazandıracak bir iştir. Fakat bu iş için ciddi anlamda çalışma motivasyonu gerekmektedir. Bir süre sonra yazma işi ve özellikle aynı konularda yazma işi kişiyi sıkmaktadır. Fakat sabır gösterirseniz ve yazmaya devam ederseniz ciddi paralar kazanacağınız kesindir.

Birçok şekilde müşteri bulmak mümkündür. İnternet üzerinden makale alım ve satımı yapan siteleri inceleyerek bunlara üye olmanız, en basit yoldur. Bu tarz sitelerde makaleye ve editörlere ihtiyacı olanlar ilanlar vermektedir. Sizlerde teklifiniz ile bu ilana başvurabilirsiniz. Eğer anlaşırsanız hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale ve editörlük işi genellikle kelime sayısı üzerinden yapılmaktadır. Tabi ki yazıların daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ve özgün olması şarttır. Bunun yanında seo uyumlu olması vb. bazı istekler müşteri tarafından gelebilmektedir. Kelime sayısına göre ücret tarifesi güncel olarak 100 kelime için 1,50-2,00 TL arasındadır. Yani günde 5000 kelime makale yazarsanız kazanacağınız para yaklaşık 75 ile 100 TL arasındadır. Özellikle boş vakti olanlar için hiçte az bir para değil.

İkinci El ve Kullanılmayan Eşyaları Satmak

Aslında en kolay para kazanma yolu diyebilirim ama maalesef bu işin devamlılığı yoktur. Elinizdeki ürünler ve eşyalar kadar para kazanabilirsiniz. Ama kısa vadede bir miktar para kazanmak istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Öncelikli olarak evinizdeki kullanılmayan, sizin işinize yaramayan eşyaları belirleyin. Bu eşyalar ile ilgili olarak internette fiyat analizleri yapın ve yaklaşık fiyatı kafanızda oluşturun. Bundan sonra yapmanız gereken ise eşyalarınıza ait ilanları vermek. Günümüzde bunun için çok fazla seçenek vardır. Sizlere ilk önerilerimiz arasında Letgo gelmektedir. Oldukça basit bir sistem ile çalışan bu uygulama sayesinde eşyalarınızı kolaylıkla satabilirsiniz. Diğer önerimiz ise Facebook’te yer alan ikinci el eşya alım ve satım gruplardır. Bu gruplarda eşyaları oldukça hızlı ve kolay bir şekilde satabilirsiniz.

Dediğimiz gibi bu yöntem sizlere kısa vadede küçük çaplı nakit kazandıracaktır. Fakat evinizde kullanmadığınız ve bir süre sonra belki atılacak olan eşyaları değerlendirme anlamında iyi bir fırsattır. Bunu denemenizi tavsiye ederiz.

Özel Ders Vermek

Özel dersler bilindiği gibi oldukça yüksek rakamlara verilmektedir. Bu tamamen alan ile alakalı bir durumdur. Bir alanda ders veren kişi sayısı ne kadar az ise fiyat o kadar yükselmektedir. Tabi ki bu iş ile para kazanabilmek için bir alanda ciddi bir bilgi seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu bir ders olabilir, müzik enstrumanı olabilir veya bir spor dalı olabilir. Aynı zamanda bilgisayar kullanımı, mutfak sanatları, yabancı dil bilgisi, tarım bilgisi diğer bazı alanlar arasında yer almaktadır.

Yapmanız gereken bilgiye sahip olduğunuz alan ile ilgili olarak özel dersler verdiğinizi ve verebileceğinizi duyurmaktır. Bunun için en ideal yol sosyal medyadır. Sosyal medya üzerinden ilgili gruplara ve sayfalara üye olarak ilanlarınızı verebilirsiniz. Vereceğiniz derse göre saatlik 50-300 TL arasında bir para kazanma olanağınız vardır. Özellikle matematik, fizik, kimya gibi alanlarda lisans eğitimine sahipseniz bunu değerlendirim derim.

Çamaşır Yıkamak ve Ütü Yapmak

Aslında bu konuyu sizlere “Evde Çamaşır Yıkama ve Ütü Yapma İşi” adlı makalemizde detaylı olarak anlatmıştık. Özellikle ev hanımları için bu oldukça ideal bir gelir kaynağı olacaktır. Ev hanımlarının çok zorlanacaklarını düşünmüyorum. Önemli olan bu alanda müşteri bulabilmek ve müşterilere ulaşmak.

Evinizde veya müşterinin evinde çamaşırları yıkayarak ve ütü yaparak çok ciddi rakamlar kazanan tanıdıklarım var. Sadece dikkatli ve titiz olmanız bu işte kalıcı olmanız için önemlidir. İş ile ilgili çok fazla detay vermemize gerek olduğunu düşünmüyorum. Bildiğiniz çamaşır yıkama ve ütü yapma işi… Özellikle çalışan ve ev işlerine yetişemeyen bayanların en çok aradıkları iş alanları arasında yer alıyor.

Fotoğrafçılık Yapmak

Birçok fotoğrafçı bu işi zevkle ve hobi amacı ile yapmaktadır. Hobinizi yaparken aynı zamanda para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Aslında bu mümkün, sadece biraz reklam ve araştırma yapmak gerekiyor. Eğer uygun müşterileri bulabilirseniz bu işten oldukça yüksek rakamlar kazanmanız mümkün. Tek ihtiyacınız olan biraz yaratıcılık ve kaliteli fotoğraf ekipmanları.

Günümüzde birçok kişi stüdyo yerine açık alanlarda ve çeşitli konseptler ile fotoğraf çektirmek istemektedir. Düğün, nişan, sünnet fotoğrafları genellikle açık havada, doğal güzelliklerde çekilmektedir. Yine bebek konseptleri oldukça popüler ve tutulan fotoğrafçılık alanları arasında yer almaktadır. Sizler bu konuda kendinize güveniyorsanız ve gerekli ekipmanlara sahipseniz yapmanız gereken uygun yerlere referanslarınız ile beraber ilan vermeniz ve müşterileri beklemeniz. Bu iş oldukça yüksek kazançlar bırakabilmektedir. Kim bilir belki de ileride ana işiniz bu olur.

Eve veya İş Yerine Temizliğe Gitmek

Ek iş olarak yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Bunlardan birisi zaman oldukça eve veya iş yerine temizliğe gitmek olarak açıklanabilir. Günümüzde her ne kadar robot temizlikçiler yaygınlaşmaya başlamış olsa dahi ev işlerinin tam olarak robotlar tarafından yapılmadığını belirtmek istiyoruz. Bundan dolayı genel temizlik için temizlik görevlisi tutmak halen popüler bir meslek olarak bizleri karşılıyor. Evlere veya iş yerlerine temizlik hizmeti sunarak para kazanmak mümkün oluyor.

Danışmanlık Hizmeti Sunmak

Sunulabilecek bir diğer hizmet olarak kullanıcılar danışmanlık hizmeti sağlayabilir. Bu hizmet ile birlikte kullanıcı anladığı bir dalı seçerek o dal üzerinden danışmanlık hizmeti sunabiliyor. Danışmanlık hizmeti, yalnızca bilgi vermek amaçlı değil aynı zamanda düzenleme amaçlı da yapılıyor. Örneğin bir müşteri web sitesi konusunda danışmanlık hizmeti alıyor ise ona bilgi vermeye ek olarak uygulamalı olarak da gösterim sunulmalı. Bu sayede danışmanlık hizmetinde başarılı olmak daha mümkün hale geliyor.

Grafik Tasarım ile Uğraşmak

Grafik tasarım yapmak günümüzde pek çok kişinin uğraşsa başarabileceği bir iş olsa da profesyonel tasarımcılar bu işte başarılı olmak adına büyük gayretler göstermiş durumda. Bundan dolayı grafik tasarım işinde bu işi sunarken kendi yaptığınız tasarımları referans olarak göstermeli ve sonrasında müşteri siparişi almalısınız. Bu sayede müşteriler yapılan tasarımlara göre firmayı tercih edebilir.

Yoruma kapalı.