İnstagram’dan Satış Yaparak Nasıl Para Kazanılır? İnstagramda Nasıl Satış Yapılır?

İnstagram’dan Satış Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan satışla para elde etmek için kişi markasına veya firmasına ait İnstagram hesabı açar. Bu hesap üzerinden ürünlere ait görseller ve fiyat bilgileri paylaşılarak, İnstagram kullanıcılarının ürünleri görmesi sağlanır. Ürünlerin satışı İnstagram üzerinden yapılıp, para kazanılır. İnstagram’dan satış yaparak para kazanma için İnstagram uygulaması yükleme, kullanıcı hesabı açma, ürün görseli paylaşma ve satışı gerçekleştirme hakkında bütün detaylar, yazımızın devamında.

İnstagram’dan Satış İçin İnstagram Uygulaması Yükleme

İnstagram’da satış için İnstagram yüklemesi, ‘’ Play Store’’ uygulaması üzerinden yapılır. İşlem için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Android telefon ekranında yer alan ‘’Play Store’’ uygulaması imgesine dokunulur.
 • Açılan ekranın üst kısmında yer alan boşluğa, ‘’İnstagram’’ başlığı yazılıp, görüntülenen aynı adlı başlığa dokunulur.
 • Yeni ekranda yer alan, ‘’yükle’’ kutucuğuna dokunulur.

Bu adımlar ile İnstagram uygulaması, android telefon ekranında, ‘’İnstagram’’ başlıklı imge ile görüntülenir. İnstagram uygulamasına giriş yapılarak, İnstagram üzerinden satış yapılır.

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanma Detayları

İnstagram’dan satışla nakit kazanma ayrıntıları kullanılarak, ürünlere yönelik satış potansiyeli yükseltilir. Bu ayrıntılar şu şekilde sıralanır:

 • İnstagram’a yüklenen ürün görselleri kaliteli fotoğraf çekimleri ile paylaşılırsa, satış olanağı yükseltilir.
 • İnstagram’a yüklenen ürün görsellerinde renk, beden, fiyat gibi ayrıntılara yer verilip, iletişim bilgileri eklenirse, satış olanağı yükselir.
 • Bu işlemler ile hem ürünün özelliklerinin ayrıntılı sunumu hem de iletişim bilgilerinin açıkça paylaşımı sağlanır.

Bu ayrıntılar ile İnstagram kullanıcılarının, satış yapan kişiye veya firmaya ulaşması daha kolay hale getirilir. İnstagram’dan satış yaparak para kazanma sağlayan firma, İnstagram sayfasını, firmaya veya markaya ait isim ile açarak, daha güvenilir bir profil oluşturur.

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanma İçin Üye Kaydı, İnstagram’da Mağaza Açma

İnstagram’dan satışla nakit kazanma kullanıcı kaydı yapılırken izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefon ekranında yer alan, ‘’İnstagram’’ başlıklı imgeye dokunulur.
 • Açılan sayfada yer alan ‘’ yeni kullanıcı kaydı’’ başlığına dokunulur.
 • Görüntülenen ekranda yer alan tablo boşluklarına, ad, soy ad, markaya ait isim veya tercih edilen bir kullanıcı adı, e posta adresi bilgisi, kişinin belirlediği bir şifre yazılıp, ‘’ kayıt ol’’ kutucuğuna tıklanır.

Adımların tamamlanması ile İnstagram sayfası açılışı sağlanır. Bu sayfa üzerinden ürünlere ilişkin görseller ve fiyat bilgileri paylaşılarak, ürünlerin sosyal medya kullanıcıları tarafından görüntülenmesi ve satın alınması sağlanır. 

İnstagram’dan Satış İçin Görsel Yükleme

İnstagram’dan satış için görsel paylaşımı yapılırken izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Android telefon içerisinde uygulamalar bölümünde yer alan ‘’galeri’’ başlıklı imgeye dokunulur.
 • Açılan galeri içerinde yer alan ürüne ait fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç nokta imgeciğine dokunulur.
 • İşlem ile sıralanan başlıklardan, ‘’İnstagram’da paylaş’’ başlığına dokunulur.
 • Açılan sayfada ürün görselinin üst kısmında yer alan boşluğa, ürün fiyatı, kişinin telefon numarası, ürün bedeni, rengi, özellikleri gibi bilgiler yazılıp, görsel altında yer alan, ‘’paylaş’’ kutucuğuna dokunulur.

Bu adımlar ile ürüne yönelik görsel ve bilgiler ile İnstagram hesabı üzerinden ürün satışa sunulur.

İnstagram’dan Nasıl Satış Yapılır?

İnstagram satışının gerçekleştirilmesi için üst başlıkta yer alan adımlar izlendikten sonra, İnstagram kullanıcıların ürün görselini incelemesi gerekir. Satışın gerçekleşmesi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Paylaşılan ürün görselleri İnstagram kullanıcıları tarafından incelenir.
 • Ürüne alıcı çıktığında, alıcı kişiye İnstagram hesabı yoluyla veya görsel üzerinde paylaşılan telefon numarası yoluyla ulaşır.
 • Ürün hakkında detaylı bilgi görüşülüp, kişiye satıcıya ait Iban numarası iletilip, ürünün kişiye kargolanması sağlanır. Bu yol ile İnstagram’dan satış yaparak para kazanma işlemi sağlanır.

Bu adımlar ile ürünün satışı sağlanıp, kişi İnstagram’dan satış ile elde ettiği para kazancını, alıcıya para aktarımı için ilettiği, kendine veya firmasına ait banka hesabından temin eder.

İnternette instagram mağazası açarak para kazanma yöntemi haricinde onlarca farklı yöntem vardır. Dilerseniz sitemizde bulunan diğer internetten para kazanma yollarını da inceleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan bütün para kazanma yöntemleri tamamen gerçek ve denenmiş yöntemlerdir.

Originally posted 2021-05-19 07:26:01.

One thought on “İnstagram’dan Satış Yaparak Nasıl Para Kazanılır? İnstagramda Nasıl Satış Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir