PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnternetten para kazanmak için uygulanabilecek bazı yöntemler şunlardır:

 • Blog oluşturarak internetten para kazanabilmek mümkündür.
 • YouTube aracılığı ile para kazanılabilmektedir.
 • İnternetten para kazanmak için Instagram kullanılabilmektedir.
 • Çeviri yaparak para kazanabilmek mümkündür.
 • Twitch yayınlarından para kazanılabilmektedir.
 • Tema ve eklenti kodlaması ile para kazanmanın önünde bir engel yoktur.
 • İnternetten para kazanmak için uygulanan yöntemlerden en meşhur olanı makale yazmaktır.
 • Oyun sunucusu ile kazanmak
 • Web sitesi üyeliği satmak

money photo

Dropshipping İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Dropshipping yaparak para kazanmak; stok yapmadan ürün satışı yapmak ile mümkündür. Dropshipping mantığına göre satışı yapılacak olan ürün satıcı tarafından yani dropshipper tarafından stoklanmamaktadır. Ürün satacak olan kişi öncelikle tedarikçi bir firma bulmalıdır. Ardından herhangi bir e-ticaret sitesinde tedarikçi firmadan alacağı ürünlerin satış ilanını vermelidir.

Sonrasında alıcı ürünü görüp almak ister ise; ürünün satışa çıktığı e-ticaret sitesi aracılığı ile bu talebi satıcıya iletilmektedir. Alıcının parası e-ticaret sitesinin havuzuna aktarılmaktadır. Satıcı da tedarikçi firmaya haber vererek, alıcının adresine ilgili ürünün yönlendirmesini yapmaktadır.

Bu sırada ücreti satıcı ödemelidir. Tedarikçi firma ilgili ürünü alıcıya ulaştırmaktadır. Ürün alıcıya ulaştığında e-ticaret sitesi ürünün parasını satıcıya aktarmaktadır. Bakıldığında maliyet gerektirmeyen bir para kazanma yöntemidir.

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Anket ile para kazanmak mümkündür. Bunun için anket doldurulan sitelere üye olunması gereklidir. İlgili siteler e-mail aracılığı ile doldurulması gereken bir anket olduğunda haber vermektedirler. Her anket başına az da olsa bir ücret kazanılmaktadır. Sitenin belirlediği limite göre kazanılan tutar belirli bir miktarın üzerine çıkmadıkça paranın aktarımı yapılamamaktadır.

Bu tutar çoğu sitede 100 dolara denk gelmektedir. Birden fazla anket sitesine üye olunabilmektedir. Bu sayede bir ay içerisinde ortalama 2.000 dolar kazanabilmek mümkündür. Ancak devamlılığı olan bir iş değildir. Çünkü sadece anket doldurularak para kazanılmaktadır. Herhangi bir bilgi birikimi veya yaratıcılık gerekmeden yapılabilecek bir iştir.

E-Kitap Satarak İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

E-kitap satışı ile para kazanmak için öncelikle e-kitap pazarlamasının yapılabileceği belirli bir kitle edinilmesi gereklidir. Bunun için bir blog açılmalıdır veya herhangi bir sosyal medya hesabında takipçi edinilmelidir.

E-kitap yazmak için hangi konu belirlenmiş ise bu hesaplar da o konu üzerinden yönetilmelidir. Bir kitle oluşturulması ile beraber e-kitap hazırlanmalıdır. E-kitap için gerekli pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ile beraber satışlar gerçekleşebilmektedir.

Google Reklamları İle İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

Google reklamları ile para kazanmak için bir web sitesi sahibi olunması ve Google Adwords aracılığı ile web sitesine reklam alınması gereklidir. Bunun için de web sitesinin ziyaretçi trafiğini arttıracak çalışmalar yapılmalıdır.

Bir web sitesinin takipçisinin çok olması ve Google reklamları alması durumunda bundan para kazanabilmektedir. Örnek vermek gerekir ise; bir bloğu eğer bir gün içerisinde 10.000 kişi ziyaret eder ise bu durumda bir ay içerisinde 4.200 TL’lik bir gelir otomatik olarak elde edilmektedir. Kemik takipçi sayısına ve alınan reklam sayısına bağlı olarak aylık kazancı arttırabilmek veya azaltabilmek mümkündür.

Domain Alım ve Satım İşlemi İle Para Kazanılabiliyor Mu?

Domain alım ve satımı ile internetten para kazanmak mümkündür. Alan adı, web sitelerinin isimleri domain olarak adlandırılmaktadır. Bu domainler belirli bir ücret karşılığında satılmaktadır. Yıllık 30 TL ile 35 TL arası bir ücret karşılığında domain alabilmek mümkündür.

Herhangi bir domain satın alındığında o domaini başka biri kullanamamaktadır. Domain dünya çapında alan kişinin adına tescillenmektedir. Ucuza bir domain aldıktan sonra bu domainin satışını daha pahalıya yaparak bu yol ile internetten para kazanmak mümkündür.

İnternet Üzerinden Ders Vererek Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Videolu dersler ile para kazanabilmek mümkündür. Bunun için Udemy üzerinden gelir elde edilmektedir. Herhangi bir konu ile ilgili eğitici bir video çekilmelidir ve bu videonun da Udemy üzerinden satışa çıkartılması gereklidir.

Bu sayede online dersler vererek gelir elde edilmiş olmaktadır. Kaç kişinin ders için kayıt olduğu ve ne kadar gelir elde edilebileceği Udemy’nin web sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir.

money photo

Fiverr Aracılığı İle İnternetten Para Kazanılır Mı?

Fiverr ile internetten para kazanmak için aşağıdakilere benzer konularda yetenekli olunması gereklidir:

 • Animasyon
 • Video introları
 • Logo dizaynı
 • Afiş dizaynı
 • İnfografik yapımı
 • Çeviri
 • Reklam ve pazarlama
 • Sanat ve eğlence

Dijital üretimlere yeteneği olanların üretimlerini satabilecekleri bir platformdur. Bu platform aracılığı ile ne kadar çok ürün satar iseler o kadar para kazanmaktadırlar. Ortaya ne kadar iyi bir iş koyar iseler de o kadar fazla satış talebi ile karşılaşabilmektedirler.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak Avantajlı Mıdır?

Makale yazarak internetten para kazanmak için makale satışı yapılması gereklidir. Bunun için makale alım ve satım işlemi yapılmasına olanak tanıyan web sitelerine üye olarak makale satışı yapılabilecek müşteriler bulunabilmektedir.

Makale satışlarında ücretler makalenin içerdiği kelime sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 100 kelime için 1 TL gibi bir ücret verilmektedir. Dolayısı ile ciddi emek isteyen bu işi yaparak her ne kadar istenen tutarda para kazanabilmek kişinin elinde olsa da kazanılan tutarlar çok uçuk olmamaktadır.

Fotoğraf Satışı İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Fotoğraf satarak internetten para kazanabilmek için öncelikle kişinin kendinin çektiği fotoğrafların olması gereklidir. Sonrasında ise fotoğraf satışı yapılabilecek olan iStockPhoto ve Shutterstock gibi yerler aracılığı ile internetten para kazanılabilmektedir. Fotoğrafların satışı çevrimiçi yapılmaktadır.

Fotoğraflar satış için eklendikten sonra ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmadan satış gerçekleştiğinde ücret fotoğraf sahibine iletilmektedir.

Oyun Sunucusu Kurarak Gelir Elde Etme

İnternetten gelir elde etmenin pek çok yolu bulunuyor. Bunlardan birisi oyun sunucusu kurarak para kazanmak olarak açıklanabilir. Oyun sunucusu kurmak günümüzde hem kolay hem de az masrafa sahip. Çünkü pek çok hosting firması rekabet ederek en uygun fiyatı kaliteli bir hizmet ile sunmaya çalışıyor. İster birkaç liralık ister onlarca liralık bir sunucu alarak oyun sunucusu kurmak ve işletmek mümkün.

Oyun sunucusu ile birlikte kullanıcı farklı yollarla gelir elde edebiliyor. Bunlardan birisi reklam vermek. Eğer sunucu yeterince büyüdüyse farklı firmaların reklamını yaparak para kazanılabiliyor. Yani sunucuya sponsor alınabilir. Bir diğer kazanç yöntemi VIP üyelik veya oyun içi değerli bir eşya satmak. Bu gibi yöntemler de para kazanmayı sağlar.

Web Sitesi Ayrıcalıkları Sunarak Para Kazanma

Web sitesi kurmak günümüzün en kolay işlemlerinden birisi. Kullanıcı web sitesi üzerinden pek çok yoldan para kazanabiliyor. Reklamlardan para kazanmanın yanı sıra web sitesinde kullanıcıya bazı ayrıcalıklar tanınarak yani premium üyelik satılarak kazanç elde edilebilir. Örneğin reklamsız premium paketi ile birlikte kullanıcının reklam almaması sağlanabilir. Bir diğer yol site içerisinde kullanıcıya ayrıcalıklar sunan bir üyeliğin bulunması. Bu üyelik ile birlikte profil isminin farklı bir tarzda görünmesi, daha yüksek limite sahip olma ve bunun gibi çeşitli faydalar sunulabilir.

Yoruma kapalı.