PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Yolları

Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulamaları için kullanılan yöntemler şunlardır:

 • Ziraat Bankası Şubeleri
 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
 • Ziraat Bankası İnternet Şubesi
 • Ziraat Bankası Mobil Uygulaması
 • Ziraat Bankası ATM’leri

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından bir tanesi kullanılarak, bankacılık bilgileriyle sisteme giriş yapılmalıdır. Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemleri üzerinden, vadeli ya da vadesiz hesapların bakiyeleri ve hesap detayları öğrenilebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bakiye Sorgulama İşlemleri

Ziraat Bankası telefon bankacılığı sisteminden hesap bakiyesini sorgulamak için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarından bir tanesi kullanılmalıdır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arandıktan sonra, sesli yanıt sistemi tarafından kimlik doğrulaması talep edilecektir. Müşteri hizmetleri girişinde, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla birlikte kart bilgileri kullanılmaktadır. Bankkart kart numarası ve şifresinin doğrulanmasının ardından, Ziraat Bankası tarafından cep telefonuna gönderilen SMS kodu sisteme girilmelidir. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, kart işlemleri bölümüne girilmeli ve “Hesap Bakiye Sorgulama” sayfası açılmalıdır. Müşteri temsilcisine bağlanılarak da vadeli ya da vadesiz hesapların bakiyesi sorgulanabilir. Müşteri temsilcisine talimat verilerek, yeni bir vadeli/vadesiz hesap açılışı yapılmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı sitemi üzerinden hesap bakiyesini sorgulamak için www.ziraatbank.com.tr bağlantı adresine tıklanmalıdır. Bankanın internet sitesi açıldıktan sonra, sayfanın sağ köşesindeki “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalıdır. Bireysel ya da kurumsal işlemler seçimi yapıldıktan sonra, internet bankacılığı giriş ekranı açılacaktır. İnternet şubesine giriş yaparken, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası kullanılmalıdır. Giriş bilgileri tamamlandıktan sonra, online bankacılık şifresi sisteme girilmelidir. Banka tarafından cep telefonuna gönderilecek SMS şifresi sistemde doğrulandıktan sonra, Ziraat Bankası internet şubesi girişi tamamlanacaktır. Sayfada yer alan “Hesaplarım” bölümünden hesap seçimi yapıldıktan sonra, hesaplarda bulunan güncel bakiye sorgulanabilir.

Ziraat Bankası Mobil Uygulaması Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası mobil şube sistemine giriş yapmak için izlenmesi gereken adımlar ve hesap bakiye sorgulama işlemlerinin detayları aşağıdaki gibidir:

 • Google Play Store veya App Store mağazalarından bir tanesi kullanılarak, Android ya da İOS işletim sistemine uyumlu cihazlara uygulama indirilebilir. Uygulamanın arama bölümüne “Ziraat Mobil” yazıldıktan sonra, ilk sırada açılan uygulama indirilmelidir.
 • Uygulama indirildikten sonra, sistemde kimlik doğrulaması yapılmalıdır.
 • C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla birlikte, Bankkart numarası, kart güvenlik numarası ve kartın son kullanma tarihi bilgileri sisteme girilmelidir.
 • Bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik şifresi doğrulandıktan sonra, Ziraat Mobil uygulamasına devamlı giriş yapmak için mobil şifre belirlenmelidir.
 • Mobil şifre oluşturulduktan sonra, mobil cihazdan kolayca uygulamaya giriş yapılacaktır.
 • Ziraat Bankası mobil uygulaması girişi yapıldıktan sonra “Varlıklar” bölümü üzerinden kullanılabilir hesap bakiyesi sorgulanabilir.
 • Varlıklar bölümünde, vadeli hesap, vadesiz hesap ve yatırım hesaplarına ati bakiyeler ayrı ayrı sıralanacaktır.

Ziraat Bankası mobil uygulaması kullanılarak, hesap bakiyelerinde güncellemeler yapılabilir. Yeni bir vadeli ya da vadesiz hesap açılışı yapılabileceği gibi, mevcuttaki hesaplar kullanıma kapatılmaktadır.

Ziraat Bankası ATM Bakiye Sorgulama Detayları

Ziraat bankası ATM cihazları üzerinden bakiye sorgulaması yapmak için bankaya ait kartlar kullanılmalıdır. Kredi kartı ve banka kartı yerine geçen Bankkart, Ziraat Bankası ATM girişinde kullanılmalıdır. Bankamatik girişi aşamasında, kart için belirlenen şifre talep edilmektedir. Kart şifresiyle ATM girişi yapıldıktan sonra, bankamatik üzerinden “Bakiye sorgulama” işlemi yapılmalıdır. Bakiye sorgulaması yapıldıktan sonra, kart üzerinden yeni bir hesap açılabilir ya da mevcut hesaplar üzerinden işlemler gerçekleştirilebilir.

Yoruma kapalı.