PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Emekli Konut Kredi Çekebilir mi? Bankalar Emekliye Konut Kredisi Veriyor mu?

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, vermiş olduğu emekliye uygun konut kredisi sayesinde pek çok kişiye yardımda bulunuyor. Pandemi dönemi sonrasında birçok farklı destek sağlamakta olan bankalar, emekliler için de belirli kampanyalar düzenleyerek birçok kişiye yardım ediyor. Peki emeklilere en uygun konut kredisi vermekte olan banka hangisidir?

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emekli konut kredisi faizsiz olarak bazı bankalar tarafından verilmektedir. Emeklilere faizsiz kredi vermekte olan bu bankalar sayesinde birçok kişi konut sahibi olabiliyor. Emeklilere faizsiz konut kredisi sunan bankalar ise şunlardır:

  • Vakıf Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

FİBABANKA

emekli2 Emekli Konut Kredi Çekebilir mi? Bankalar Emekliye Konut Kredisi Veriyor mu?

En avantajlı kredi kampanyalarından birini düzenlemekte olan Fibabanka, 3 bin TL limiti bulunmakta olan 18 ay vadeli ve 0 faizli emekli kredisi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bankanın yapmış olduğu avantajlardan yararlanmak için bankayı günce olarak takip edebilirsiniz. Fibabanka, emeklilere 12 ay ile 18 vadede ödeme imkanı sunuyor. Ancak sağlanmakta olan bu imkanlardan yararlanmak isteyen kişiler, işlem ücreti ile bir miktar sigorta bedeli ödemek zorundadır.

Denizbank

Denizbank, 1000 TL ihtiyaç duyan kişilere, özel olarak faizsiz ve masrafsız kredi imkanı sunuyor. 1000 TL sizin için yeterli bir miktar ise herhangi bir dosya masrafı ve sigorta masrafı ödemeden faizsiz bir şekilde Denizbank’a başvurarak 1000 TL limitli kredi alınabilir.

Halkbank

Emekliye konut kredi Halkbank tarafından da verilmektedir. Halkbank, vermekte olduğu mutlu emekli kredisi ile müşterilerine destek olurken onları mutlu etmeyi ihmal etmiyor. Halkbank tarafından verilmekte olan bu kredinin maksimum limiti, 50 bin TL olabilir. Bu kredi için vade miktarı ise 60 aydır. İstenilen bilgileri göndererek internetten de başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

emekli3 Emekli Konut Kredi Çekebilir mi? Bankalar Emekliye Konut Kredisi Veriyor mu?

Emekliye konut kredisi İş Bankası, 5 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Vade ise pek çok bankadan farklı olarak 60 ay olarak belirlenmiştir. Türkiye İş Bankası’na başvuruları internet bankacı aracılığı ile yapabilirsiniz.

Akbank

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi başlatmış olan Akbank, müşterilerinin çekmiş olduğu 10 bin TL tutarındaki kredi için dosya masrafı ödemiyor. Faiz oranı oldukça düşük olan Akbank, aiz oranını sadece emeklilere özel olarak belirlemiştir. Verilecek olan kredinin şartları, banka tarafından düzenlenebilmektedir. İstek doğrultusunda bankanın istemiş olduğu belgeler götürülerek başvuru yapılabilir.

Aktifbank

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan biri olan Aktifbank, kredi limitini 60 bin TL olarak belirlemiştir.. Kredi kampanyalarından faydalanmak için kefil gerektirmeyen bu banka, diğer bankalar gibi ekstra şartlar da talep etmiyor. Bu bankadan kredi alabilmek için PTT şubelerine başvurulması yeterlidir.

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası, emeklilere pek çok imkan sunuyor. Türkiye Ekonomi Bankası’na 3 yıl içerisinde maaşlarını başka herhangi bir yere yatırmayacaklarına dair söz vermek zorundadır. Kişiler, maaşlarını başka yere yatırmayacakları hakkında söz verdikten sonra ek olarak 100 TL kazanıyorlar. 2020 yılının sonuna kadar geçerli olan bu kampanya ile birlikte emekli olan Türkiye Ekonomi Bankası müşterileri en fazla 2.750 TL elde edebiliyor.

Türkiye Ekonomi Bankası’nın müşterisi olan ya da iptal sürecinde olan kişiler, bu fırsatlardan yararlanamıyor. Bu kişiler dışındakiler, Türkiye Ekonomi Bankası’nı ziyaret ederek başvuruda bulunabilirler.

Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Sağlanması Gereken Şartlar Hangileridir?

emekli4 Emekli Konut Kredi Çekebilir mi? Bankalar Emekliye Konut Kredisi Veriyor mu?

Emeklilere konut kredisi şartları, özel olarak belirlenmiştir. Emekli olan kişiler konut kredisi almak istediği zaman şu şartları sağlamalıdır:

  • Başka bankalardan kredi bulunmaması
  • Bankanın belirlediği yaş sınırının aşılmaması
  • Maaşınızın %70 oranının aylık taksitleri aşmıyor olması

Emeklilerin Alabileceği İhtiyaç Kredileri

Emeklilere ihtiyaç kredisi veren pek çok banka bulunuyor. Bunlar arasında Ziraat Bankası, Garanti BBVA, Aktif Bank, Halkbank, DenizBank, Türkiye İş Bankası ve Şekerbank ve daha pek çok banka yer alıyor. Bunlardan birisi Ziraat Bankası olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Emeklilerin Artısı Kredi Paketi olarak bizleri karşılayan bu paket ile beraber banka müşterisi uygun faiz oranları ile yüksek miktarda kredi sahibi olabiliyor.

Bir diğer kredi paketi Halkbank tarafından sunuluyor. Düşük faiz oranları ile 100.000 TL’ye kadar kredi veren banka, çeşitli şekillerde ödeme yöntemi sağlıyor. Emeklilere daha rahat geçinmek amacıyla kredi veren bankalardan birisi olan Türkiye İş Bankası, sunmuş olduğu çeşitli olanaklar ve kampanyalar ile emeklilerin mutlu bir hayat geçirmesini sağlamaya çalışıyor.

Emeklilere kredi veren bankalardan birisi olan DenizBank, hem emekli olmak isteyenlere hem de emekli olanlara kredi imkanı sunuyor. Emekli olanlar için 36 aya varan vade imkanları ile emekli ihtiyaç kredisi fırsatına yer veren banka, hesap işlem ücretinin olmaması ve DenizBank şubelerinde öncelikli hizmet gibi çeşitli ayrıcalıklara da imkan tanıyor. Emekliler, 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabiliyor.

Emeklilere kredi veren bir diğer banka olan Şekerbank, 100.000 TL’ye kadar uygun faiz oranlarına sahip kredi imkanları sunmaya çalışıyor. 36 aya varan vade imkanları ile kredi sunan banka kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alıyor.

Yoruma kapalı.