PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi alırken, özellikle de yüksek miktarlarda kredi çekmek istediğinizde bankalar sizden birçok belge istemektedir. Bu belgeler arasında belki de sizi en çok uğraştıran veya kredinizi engelleyecek olan gelir belgesidir. Çünkü bankalar düzenli geliri olan kişilere kredi vermek istemektedir. Eğer düzenli bir geliriniz veya gelir belgeniz yoksa bankalardan yine kredi çekme ihtimaliniz var ama prosedürler bir miktar değişiyor.

Kredi Alırken Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kredi almak için gereken şartlar başvurulan kredi türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Kredi başvurusunda bulunurken öncelikli olarak kredi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Kimlik belgesi kredi başvurusunda büyük önem taşımaktadır. Kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet kabul edilebilmektedir. Kredi başvurusu yaparken bunların yanı sıra son döneme ait kişi adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz faturası veya ikametgah belgesi gerekli olmaktadır. Bu belgelerin yanı sıra kredi başvurusunda bulunan kişiden gelir belgesi de istenmektedir. Ancak günümüzde gelir belgesi olmadan da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlar kredi başvurularında istenen genel belgeler olarak bilinmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Günümüzde bankalar genellikle kredi başvurusunda bulunan kişilerden gelir belgesi istemektedirler. Gelir belgesi ilgili kişinin aylık gelir durumunu ortaya koymakta ve kefil sıkıntısı yaşayan kişiler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak gelir belgesi ibraz edebilecek durumda olmayan kişiler için de bazı bankalar kolaylık sağlamakta ve gelir belgesi olmadan da kredi alabilmeyi mümkün kılmaktadır. Bu sayede pek çok ihtiyaç sahibi insan rahatlıkla bankalardan kredi kullanabilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan, çalışmayan, ya da bir işi olmasına rağmen gelir belgesi düzenleyemeyen kişiler için bankalar gelir belgesiz kredi kolaylığını sağlamaktadır. Böylelikle hem bankalar hem de nakde sıkışık insanlar kazançlı çıkmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Yıllar öncesinde gelir belgesi olmadan bankalardan kredi almak neredeyse imkansız iken günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun en bilinen nedenlerinden biri ise insanların krediye ihtiyaç duymasının farkında olan bankalardır. Buna bağlı olarak bankalar kredi kampanyalarını sürekli çeşitlendirmekte ve daha fazla insanı müşterisi yapmak için uğraşmaktadır. Buna göre gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar; Denizbank, Akbank, Türkiye İş Bankası, ING Bank gibi bankalar olarak sayılabilmektedir. Bu bankaların sayısı sürekli değişebilmektedir. Dolayısıyla bankalardan kredi almak gittikçe daha kolay bir hale gelmektedir. Üstelik alınan kredilerin faiz oranları ve vade seçenekleri müşteriler için çok avantajlı olabilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Alabilmenin Şartları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı sürekli arttığından dolayı bu kredi kampanyası insanların ilgisini çekmekte ve bu nedenle gelir belgesiz kredinin nasıl alınacağı insanlar arasında merak konusu olmaktadır. Kredi alırken gelir belgesi yerine bankalar gayrimenkulün olmasını, kredi notunun yüksek olmasını ya da aylık gelirin yüksek seviyede olduğunu kredi başvurusunda bulunan kişinin başka bir şekilde kanıtlayabilecek durumda bulunmasını istemektedir. Kredi notu ne kadar yüksek olursa o kişinin kredi alabilme ihtimali de o kadar fazla olmaktadır. Dolayıyla kredi başvurusundan olumlu cevap alma ile kredi notunun yüksek olması arasında önemli derecede ilişki bulunmaktadır.

Yoruma kapalı.