PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

3.000 Liraya Kadar Sermaye ile Yeni İş Fikirleri, 3000 TL ile Ne İş Yapabilirim, 3000 TL ile Ne İş Kurabilirim?

3.000 Liraya Kadar Sermaye ile Yeni İş Fikirleri

Az sermayeyle iş sahibi olmak isteyen kişiler, belli başlı alanlarda yatırım yaparak kar elde edebilirler. Bin, iki bin ya da üç bin lira gibi düşük bütçelerle yeni iş fikirleri arayan kişiler, basit ama etkili iş birkaç iş fikrinden yola çıkarak yatırım yapabilirler. Düşük sermayeyle yapılacak işlerin başında, franchise ortaklığı, stant kiralama, stant satışları, internet sitesi çalışmaları ve bisiklet kiralama işleri yer almaktadır. Şimdi az sermaye ile yapılabilecek işlerden bazılarını sıralayalım.

Düşük Sermayeyle Bisiklet Kiralama İşi

Bisiklet kiralama işi kurmak isteyen girişimcilerin, 2-3 bin TL sermayeye sahip olması yeterlidir. Sahil bölgelerinde, tatil alanlarında ve yazlık bölgelerde kurulacak bisiklet kiralama işinden, dönemsel bazda büyük gelirler elde edilebilir. Orta düzeyde özelliklere sahip 2 ya da 3 adet bisiklet alınarak, saatlik olarak bisikletler kiralanabilir. Satın alınan bisikletlerin günlük kirasıyla, birkaç ay içerisinde harcanan sermaye geri kazanılabilir. Bir bisikletin günlük kazancı, ortalama 25 TL olacaktır. 3 ila 4 bisiklete sahip olan bir kişi, günlük 60-70 TL değerinde kazanç elde etmektedir. Alınan bisikletlerin günlük şekilde kiralanmasıyla, aylık 1.800 TL kazanç elde edilmektedir. Bisikletlerin hastada birkaç gün kiraya verilmesiyle, 6 ayda 5 bin liranın üzerinde kazanç elde edilecektir. Kiralanan bisikletlerin kaybolmaması ve güvenliğinin sağlanması için kiralama süresince belirli bölgelerde kullanıma izin verilmeli ve süre boyunca kimlik kartları elde tutulmalıdır. Kişiler bisikletleri iade ettikleri zaman, kimlik kartlarını geri alabilirler.

Bilgisayar Oyunları Oynayarak Para Kazanma

Bilgisayar oyunundan para kazanmak için ortalama 2-3 bin TL değerinde masaüstü ya da dizüstü oyun bilgisayarı alınmalıdır. Alınan bilgisayar üzerinden STEAM ve benzeri alanlarda yeteneklerin sergilendiği oyunlar oynanabilir. Bilgisayar oyunlarında yetenekli olan kişiler, oyunlar üzerinden para kazanabilirler. Bilgisayar oyunu oynamaya yeteneği olmayan ya da bilgisayar oyunlarından hoşlanmayan kişiler, bu yöntemle para kazanamazlar. Bilgisayar oyunları oynayarak gelir elde etmek için uzun süre çalışılması ve sabırlı davranılması gerekir.

Düşük Sermayeli Franchise Bayilikler ve İş Ortaklıkları

Firmalardan bayilik alınarak, düşük sermayelerle iş sahibi olunabilir. Franchise bayilikleri ücretsiz olarak veren markalardan, stant şeklinde bayilik alınabilir. Ortalama 3 bin lira sermayeyle, küçük bir stantta ürün satışı yapılabilir. Dondurma tezgâhı, mısır arabası, kestane arabası, simit ve poğaça stantları, içecek stantları ya da tatlı stantları kurularak, düşük bütçelerle yüksek ciro elde edilmesi mümkündür. Bayiliklere ek ödeme yapmak istemeyen kişiler, belediyeler tarafından belirlenen prosedürleri uygulayarak bireysel stantlar da kurabilirler.

Forum Kurma ve Forum Yönetme

İnternetten para kazanmanın en kolay yollarından bir tanesi, düşük bütçeli bir forum kurulmasıdır. Forumlara kullanıcı ziyareti yapıldıkça, Google reklamlarıyla sitelere gelir sağlanacaktır. Başarılı bir forum, site sahibine aylık 500 TL kazanç sağlamaktadır. Bin ya da 2 bin liralık bütçelerle, kaliteli bir forum tasarımı oluşturulduktan sonra, sitelerin kurulumu tamamlanabilir. Forum kurmak için yeterli bütçesi olmayan kişiler, belirli bir süre boyunca farklı forumlarda yöneticilik yaparak tecrübe edinmeli ve kazanç sağlamalıdır.

Az Sermaye İle Büfe Açarak Düşük Sermayeyle İş Sahibi Olunabilir

Merkezi yerlerde büfe kurulumu yapılarak, düşük bütçelerle yüksek kazançlar sağlanabilir. Belediyelerden gerekli izinler alındıktan sonra, bütçeye uygun büyüklükte büfe kiralanmalı ve büfenin temel harcamaları yapılmalıdır. Büfelerde kazanç elde edildikçe, temel ihtiyaçlar giderilir ve tam donanımlı bir büfe kurulmuş olur. Merkezi yerde işletilen bir büfeyle ayda 10 bin TL’ye kadar gelir elde edilebilir. Büfe açarak gerekli sermaye toplandıktan sonra, büfelerin kapasitesi geliştirilebilir ve harcanan sermaye kısa sürede geri kazanılır.

Oyun Sunucusu Kurarak Gelir Elde Etme

Oyun sunucusu kurarak bir kazanç modeli oluşturmak mümkün oluyor. Bu konu başlığı altında detaylı bir şekilde bunun yöntemlerinden söz etmek istiyoruz. Öncelikli olarak şunu bilmek gerekiyor ki bu şekilde para kazanmak için çok iyi, kaliteli ve verimli çalışan bir oyun sunucusu kurmak gerekiyor. Sonrasında para kazanmak için pek çok yöntem bulunuyor.

Bu yöntemlerden birisi reklamlardan gelir elde etmek. Eğer sunucu kitlesi yeterince büyük ise sponsorlar ile anlaşma sağlanarak para kazanılabilir. Bunun yanı sıra bir diğer kazanç yolu VIP üyelik gibi çeşitli üyelikler satmak. Her üyelik grubunun kendine özgü özellikleri olur. Özellikle de oyuncuların ilgisini çekecek şeyler yapılır. Bu sayede kazanç elde edilebilir. Bunların dışında özel ve değerli eşya satışı, oyuncuların yararlanabileceği duyuru reklamı satma ve sanal para satışı gibi pek çok şey denenebilir.

Freelancer Sitelerden İlan Vererek kazanç Sağlama

Oyun sunucusundan para kazanmak size zor geliyor ise freelancer yani serbest çalışan olarak da para kazanmayı deneyebilirsiniz. Bunun en önemli avantajı kendi alanınızda iş yapabiliyor olmanız. Popüler bir freelancer sitesine girerek o sitede istediğiniz kategoride ilan vererek müşterileri bekleyebilir ve para kazanmak için etkili bir şekilde rol oynayabilirsiniz. Şunu söyleyelim ki popüler ilan siteleri çok büyük olduğu için başlangıçta gelir elde etmek oldukça zor. Çünkü müşteriler sizi bulmakta zorlanabilir. Eğer başarılı olursanız ve yükselişe geçerseniz daha çok öne çıkabilirsiniz.

Yoruma kapalı.