PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Ev Hanımlarına Özel Kazançlı İş ve Ek Gelir Fikirleri

Ev Hanımlarının Yapabileceği İşler

Ev hanımı olmak kolay gibi görünse de kendi içinde onun da birçok zorluğu vardır. Fakat ne olursa olsun ev hanımlarının değerlendirebilecekleri kadar fazla zamanlarının olduğu da ayrı bir gerçektir. Üstelik orta gelir grubundan bir ev hanımıysa söz konusu, bu boş zamanları ek gelir elde etmek için değerlendirmek neredeyse şart oluyor.

Çoğu zaman evden yapılabilen bir iş ile hem zamanlarını güzel şekilde değerlendirme hem de maddi olarak evlerine destek olma şansı buluyorlar. Yani ev hanımları hem öncelikli görevlerini yerine getirebiliyorlar hem de evin bütçesine hatırı sayılır bir katkı sağlayabiliyorlar. Bu tür işler konusunda fikir sahibi değilseniz aşağıdaki, ev hanımlarına ek gelir sağlayacak iş önerileri genel bir tablo çizmenize ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Çocuk Bakıcılığı

Çok klasik durabilir ancak ev hanımlarının en fazla tercih ettiği iş çeşitlerinden biri. Çünkü ev hanımları genellikle çocuklarla haşır neşir olabilen, iletişim kurabilen, onlara şefkat gösteren insanlardır. Dolayısıyla yabancı olmadıkları şeyleri yaparak hem zamanlarını değerlendirebilir hem de gelir elde edebilirler.

Çalışan anne ve babalarının sayısı arttıkça bakılması gereken çocuklar da artıyor haliyle. Dolayısıyla çevrenizde çocuk bakıcısı ihtiyacı olan birilerine rastlamanız an meselesi. Bu tür bir açığı her iki tarafın da lehine değerlendirebilirsiniz.

Çünkü hiçbir anne ve baba çocuğunu tanımadığı birine emanet ederken içi rahat etmez. Tanıdıkları birine daha çabuk güvenirler. Bu da çevrenizdeki anne ve babaların çocuk bakıcısı ihtiyacında, size bir şans doğmasını sağlayabilir. Şu anda aylık çocuk bakım ücretleri 750-1250 TL arasında değişmektedir.

Makale Yazmak

Eğer kitap okuyan, araştırmayı seven bir ev hanımıysanız; okuduklarınızı, bildiklerinizi paylaşmanız kadar doğal bir durum yok. Bu tür işler ise genellikle internet üzerinden yapılıyor. Anlaştığınız online şirketler ve makale alım ve satım siteleri sizlere belli konu başlıkları yolluyor ve istenilen kategoriye ve sözcük sayısına göre bir makale yazmanız gerekiyor. Günde 5 saat kadar bir vakit ayırırsanız, zamanla hızlanabilirsiniz.

Böylece ev bütçesine hatırı sayılır bir katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz bir işi yapıyor olmanın mutluluğunu da hissedeceğiniz kesin. Bu işi seviyor olmak ve yazma konusunda biraz hızlı olmak gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Şu anda güncel makale fiyatları her 100 kelime için 2 TL civarındadır.

El Becerileri

Herhangi bir el beceriniz varsa bundan daha zevkli bir gelir elde etme yöntemi olamaz. Çünkü hobiniz olan bir şey aracılığıyla hayatınızı idame ettirmek oldukça gurur verici. Bu şekilde süs eşyaları yapan, kıyafetler diken, örgüler ören birçok ev hanımına rastlamanız olası. Yaptıkları bu işleri özellikle çevrelerine ve onların tanıdıklarına sunarak adlarını daha fazla insana duyurabilirler.

Bir diğer yol ise sosyal medyanın gücüne teslim olmak! Bunun yanı sıra yemek yapmak da bir o kadar zevkli ve avantajlı. Sokaklarda ya da kalabalık meydanlarda mutlaka ev yemekleri satan stantlar görmüşsünüzdür. Özellikle konser çıkışlarında rastladığımız bu stantlarda satılan yemekler de yine ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları için bir hayli cazip ve zevkli. Yapacağınız işe ve işin yoğunluğuna göre kazançlar değişmek ile beraber aylık 500-2000 TL arasında bir gelir elde edebilirsiniz.

Ev İşleri

Ev hanımlarının zamanlarının çoğu evde geçtiği için ek gelir konusunda da yine en kolay çözümlerden biri eve iş getirmek. Bu konuda birçok farklı opsiyon mevcut. Nikah şekerleri, poşet ve kutu katlamalar, kına paketlemeler derken; eve getirilebilecek bu tür işlerin sayısı artıyor.

Genellikle kilo başına ödeme yapılan bu tür ek gelir yöntemlerinde ay sonunda elde edeceğiniz maaş yüklü olmasa da çalışma şeklinin kolaylığı ve esnekliği sebebiyle, ev hanımlarının tercih ettiği yollardan birisi. Bu şekilde özellikle küçük çocuğu bulunan ev hanımları zaman bakımından zor durumda kalmadan işlerin üstesinden gelebilirler.

Bu işte çeşitliliğin yaz aylarında arttığını da hatırlamak gerek. Malum düğün, etkinlik, festival, konser zamanları ve bu tür hazırlıklar için gereken süsler, şekerler, hediyeler artışa geçiyor. Burada yapacağınız işe ve yoğunluğuna göre ayda 500-1500 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

Evde Paketleme İşi

Ev hanımlarının yapabileceği işlerden birisi paketleme işi olarak karşımıza çıkıyor. Evde paketleme işi yaparak gelir elde edilebilir. Bazı firmalar gömlek olsun, bez olsun veya farklı bir ürün olsun toplu paketleme isteyebilir. Örneğin her pakete 20 ürünün koyulması veya bazı ürünlerin poşetlenmesi istenebilir. Firmalar genellikle paket başına ücret ödemesi yapar. Ev hanımı ne kadar çok paket hazırlarsa o kadar çok ücret alabilir.

Yemek Hazırlama

Evden yapılabilecek bir diğer iş yemek hazırlamak olmakta. Ev hanımlarının severek yaptığı işlerden birisi olan yemek hazırlama gelir kapısına dönüşebilir. İster firmalara olsun ister bireysel müşterilere olsun bu işten güzel kazanç sağlanabiliyor. Örnek vermek gerekirse bazı firmalar çalışanları için günlük yemek servisi alabilir. Bu da düzenli bir gelir sağlar. Bunun yanı sıra internet üzerinden bireysel müşterilere hizmet verilebilir. Müşterler eve gelir ve ev hanımı müşterinin istediği yemeği yaparak para kazanabilir. Eğer uygun fiyattan satılırsa bu güzel bir iş potansiyeline dönüşebilir.

Grafik Tasarım

Ev hanımları için önerebileceğimiz bir diğer iş grafik tasarım ile uğraşmak. Bilgisayar ve internet konusunda tecrübeli olan ev hanımları kendini grafik tasarımda geliştirerek bu alanda ilerleyebilir. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Premiere Pro veya farklı uygulamalarla ister logo tasarım, ister video kurgu ister kapak tasarımı gibi alanlara yönelinebilir.

Yoruma kapalı.