PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Özel Dedektiflik Şirketi Nasıl Kurulur?

Geçmişten bugüne kadar gelen en eski mesleklerden olan dedektiflik, günümüzde giderek popülerliğini artırmaktadır. Ülkemizde henüz olmasa da, birçok ülkede dedektiflik bir meslek olarak değerlendirilmekte ve bazı yasal dayanaklara göre yapılmaktadır. Ülkemizde henüz bir yasal dayanağı olmadığı için bazı konular havada kalabilmektedir. Bu konumuzda sizlere; “Dedektiflik Şirketi Nasıl Kurulur?” sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Öncelikli olarak dedektif olmak için gerekli şartları sizlere “Dedektif Olmak İçin Şartlar” konumuzda paylaşmıştık. Orada da sizlere aktardığımız gibi bunun için herhangi bir üniversiteden ve bölümden mezun olmanıza gerek yoktur. Fakat temel hukuk bilgisine sahip olmak gereklidir. Bunun yanında eğitim ve sertifika programlarını tamamlamış olmak avantaj sağlayacaktır. Diyelim ki bunlar yaptınız ve dedektif olmaya karar verdiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Özel Dedektiflik Şirketi Kurmak!

Kararı verdikten sonra yapmanız gereken sadece şirket kurulum aşamalarını tamamlamak. Bunun için bir mali müşavir veya muhasebeciden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Şirketiniz şahıs şirketi, limited şirketi veya anonim şirketi olabilir. Her birisi için farklı işlemler ve belgeler gerekmektedir. Fakat dediğimiz gibi bu durumun dedektiflik ile ilgili yoktur, konu şirket açılım süreci ile ilgilidir.

Şirket açmak için gerekli süreci mutlaka bir muhasebeci veya mali müşavir ile sürdürmeniz gerekir. Bunun yanında diğer husus ise dedektiflik ile ilgili olan kısımdır. Bu kısım tamamen sizin kendinizi ne kadar geliştirmiş olduğunuza bağlı bir süreçtir. Özellikle hukuk ve sosyoloji anlamında bilgili olmak size ekstra avantaj sağlayacaktır. Özel dedektiflik şirketi denildiğinde genellikle biraz geniş kapsamlı bir düşünce oluşuyor. Bu nedenle bir ekip oluşturmanızda gerekir. Yaptığınız işlere göre ve potansiyele göre bir ekip oluşturabilirsiniz. Ekipteki kişi sayısı ve görevleri tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Dedektif olmak için ülkemizde henüz resmi bir yapı yoktur. Yani aslında bir yasal boşluk vardır ve bu nedenle isteyen herkes özel dedektif olabilir veya bununla ilgili bir şirket kurabilir. Fakat gerekli özgüven, cesaret ve bilgiye sahip olmadan bu işe girmek doğru değildir. Öncesinde ara sıra yapılan dedektiflik eğitimlerini almanız ve sertifika programlarına katılmanız size işe başlangıç ve işi geliştirme sürecinde oldukça yardımcı olacaktır.

Bu işi şu anda yapmakta olanlar gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını beklemektedir. Bizlerde dedektifliğin ne kadar ciddi bir meslek olduğunu biliyoruz ve en kısa sürede gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz. Bu sayede bu meslek daha fazla değer ve itibar kazanacaktır.

Yoruma kapalı.