PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Evde Yapılabilecek En İyi 26 İş, Evde Ek İş İmkanları

Evde Yapılabilecek En İyi 26 İş, Evde ek iş imkanları, evde yapılabilecek ek işler

Kendi saatlerinizi alabileceğiniz esnek bir program arıyorsanız, evden çalışın ve evet, hatta bazen pijamalarınızda çalışın, o zaman serbest bir iş sizin için olabilir. Bugünlerde uzaktan çok fazla iş yapılabilir, böylece kanepenizden çalışma hayalleriniz gerçek olabilir.

Aşağıda kendi evinizin rahatlığında yapabileceğiniz 21 freelance iş bulunmaktadır:

Evde Yapılabilecek Yaratıcı İşler

 1. Blogger

Bazı blogcular kendileri için blog yazarak gelir elde ederler. Marka sponsorları ve reklam verenler bulurlar ya da isimlerini bir etki olarak kullanırlar ve konuşmaya ve etkinliklere katılmaya davet edilirler. Diğer blogcular, saatlik veya posta başına ödenebilecek şirketler için yazabilir.

 1. Metin Yazarı

Evden yapılabilecek bir diğer yazı işi de copywriting. Bu rolde, reklamlar veya bir işletmenin sizden isteyebileceği herhangi bir tanıtım materyali için metin oluşturursunuz. Bir web sitesi için içerik oluşturma, çevrimiçi bir alışveriş sitesi için açıklamalar yazma veya sosyal medya paylaşımları için altyazı oluşturma içerebilir.

 1. Sosyal Medya Yöneticisi

Bir sosyal medya yöneticisi olarak, bir işletmenin tüm sosyal medya kanallarını yönetmekten, takipçileri kazanmaktan, şirketin mesajını ve sesini duyurmaktan ve sosyal medya kullanıcılarıyla müşteri-hizmet türü bir rol oynamaktan sorumlu olacaksınız.

 1. Grafik Tasarımcı

İşletmelerin birçok tasarım gereksinimi vardır ve içeriği oluşturmak için her zaman kurum içinde birileri olmaz. Bir tasarım geçmişiniz varsa ve çizelgeler, web sayfaları, basılı materyaller ve daha fazlası üzerinde çalışmak istiyorsanız, bunları ev ofisinizde oluşturabilirsiniz.

Adobe Photoshop ve Illustrator gibi tasarım yazılımlarını kullanarak grafik tasarım ve deneyime sahip profesyonel ve / veya akademik bir geçmişe sahip olmalısınız.

 1. Logo Tasarımı

Bir tasarımcıya sahip olmayan girişimler ve müşteriler genellikle bir logo tasarımcısı arıyor. Fiverr ve 99 Tasarım gibi siteler ilk müşterileri bulmak için harika yerlerdir.

 1. Kopyalama Düzenleyicisi

Yazım hatası her zaman biten bir gramer aşığıysanız, kopya düzenleme sizin için harika bir iş olabilir. Web siteleri, kitaplar, müfredat, dergiler ve yayınlanan diğer herhangi bir çalışma için metinleri okuyup düzenleyeceksiniz.

 1. Seslendirme Oyunculuk

Film fragmanlarındaki sesleri hiç merak ettiniz mi? Bu ses aktörleri tarafından yapılır. Reklamlar, televizyon, filmler ve hatta video oyunları için sesler gerekir.

 1. Adlandırma ve Marka Danışmanı

Şirketler genellikle yeni ürünlerinin etrafında bir marka adlandırma ve geliştirme konusunda yardıma ihtiyaç duyarlar. Yaratıcı bir zihniniz varsa ve kelimelerle bir yolunuz varsa, bu sizin için harika bir serbest meslek olabilir.

 1. Fotoğrafçı

Evde bir stüdyonuz varsa, oradan portre çekebilirsiniz. Alternatif olarak, düzenleme ve rötuş yapın ve evden çalışın. Daha rahat bir şeyler arıyorsanız ve geniş bir portföyüne sahipseniz, fotoğraflarınızı Society 6 gibi web sitelerinde satabilirsiniz.

 1. İllüstratörler

Kitap, dergi, kart, reklam, poster, duvar resmi ve web grafikleri gibi projeler için görseller oluşturun. İllüstrasyon, grafik tasarımdan daha az tekniktir ve kullanıcının çocuk kitapları gibi eğlenceli projeler üzerinde çalışmasına izin verir!

Evden para kazanma yolları saymakla bitmez. Dilerseniz sizlere dev bir kılavuz daha gösterelim. Evet evden para kazanma yolları hakkında daha detaylı ve gerçek bilgileri için evden para kazanma yolları başlıklı dev rehberi de okumanızı tavsiye ederiz.

Evde Yapılabilecek İdari veya Teknik İşler

 1. İdari Destek / Asistan

Remote asistanların popülaritesi artıyor. Tek bir kişi için kişisel asistan olabilirsiniz. Veri girişi, takvim yönetimi, e-postalara cevap verme, fatura oluşturma veya ödeme yapma veya telefon görüşmeleri yapma gibi görevleri yapacaksınız. Ayrıca, bir şirkete idari yardım sağlıyor ve daha büyük bir ölçekte yardım ediyor olabilirsiniz.

 1. Tercüman

Birden fazla dil konuşuyorsanız, becerileriniz tercüman olarak talep edilmektedir. Makaleleri, talimatları, kitapları, müfredatı, film senaryolarını, yasal belgeleri ve daha fazlasını çevirebilirsiniz.

 1. Transcriber

Kopyalayıcılar yüksek sesle söylenen bir şeyi dinler ve bir belgeye yazar. Bu bir konuşma, web semineri, video konferans ya da henüz yazılı olarak bulunmayan herhangi bir şey olabilir. Bu tür bir çalışma dikkatli bir dinleme gerektirir ve genellikle saatlik olarak ödenir.

 1. Uygulama Geliştiricisi

Mobil uygulamalar oluşturma beceriniz varsa, bunu evden de yapabilirsiniz. İdeal olarak, önceki deneyimlerden müşterileriniz olur, ancak Upwork ve Saat Başına Kişi gibi siteler fırsatları listeledi.

 1. Veri Girişi

Bu iş yaratıcı veya çekici değil, ancak sabırlıysanız ve hızlı şekilde yazabiliyorsanız, veri girişini oldukça basit bulacaksınız. Müşterinin isteğine göre bir belgeye aktarmanız için size bilgi verilir. Bu, idari işler gerektiren diğer işler için biraz tecrübe edinmek için harika bir yoldur.

 1. Programcı

Bilgisayarınız ve İnternetiniz olduğu sürece herhangi bir yerden bilgisayar yazılımı ve kodu yazabilirsiniz, öyleyse neden evden yapmıyorsunuz? Teknoloji şirketlerinde yaşanan artış, birçok iş bulunabileceği anlamına gelir ve küçük işletmeler ve bireyler her zaman kendi web sitelerini oluşturmaya çalışırlar. Deneyimli programcılar için iş sıkıntısı yoktur.

 1. Avukat

Yasal bir geçmişiniz varsa, serbest sitelerdeki yasal hizmetler için büyük bir pazar var. Müşteriler sözleşme incelemesi, yasal araştırma ve yazma, IP ve ticari marka rehberliği, patent bilgileri ve daha fazlasını istiyorlar. İş aramak için harika bir yer, işe başlamak için yasal tavsiyeye ihtiyaç duyan girişimcilerle.

 1. Müşteri Hizmetleri

Müşteriler için e-posta, telefon görüşmeleri veya sohbet desteği yoluyla olumlu bir deneyim sağlayın. Bu rol, belirli bir zamanda bilgisayarınızda veya telefonunuzda bulunmanız gerekebileceğinden, diğerlerinden biraz daha az esnektir, ancak en azından hala mutfak masanızdan veya kanepenizden alacaksınız!

 1. Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı

Bir UX geçmişiniz varsa, müşterilerin daha iyi, daha erişilebilir ve daha kullanışlı ve kullanışlı ürünler oluşturmasına yardımcı olun. İş aramadan önce, kullanıcı deneyimi işleri rekabetçi olabileceğinden, portföyünüzün ve özgeçmişinizin güncel olduğundan emin olun.

Evde Yapılabilecek Fitness İşleri

 1. Kişisel Antrenör

Yerel spor salonunuzda ve toplum merkezinizde fitness aktiviteleri için çeşitli fırsatlar vardır, ancak hizmetlerinizi kendi evinizden bir antrenör olarak da sunabilirsiniz. Evinizdeki bir spor salonunuz veya geniş bir egzersiz alanınız varsa, müşterilerin evden ayrılmadan güç kazanmalarına ve sağlık hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilirsiniz.

 1. Yoga Eğitmeni

Git bir stüdyoda öğret. Evde “Namaste”. Evde bir yoga odanız veya stüdyo alanınız varsa, sınıflara ev sahipliği yapın. Değilse, dersleri kaydedebilir ve çevrimiçi olarak bırakabilirsiniz.

 1. Beslenme Danışmanı

Başkalarının iyi beslenmelerine yardımcı olmak konusunda tutkuluysanız, bir beslenme danışmanı olun. Başlamadan önce biraz eğitim ve tecrübe sahibi olmanız gerekir.

Müşterilerle birebir çalışacaksınız ve tam anlamıyla yedikleri yiyecekler yoluyla kilo kaybı, hastalık tedavisi veya hastalık önleme yoluyla yaşamlarını değiştirmelerine yardımcı olacaksınız. Telefonda veya görüntülü sohbet yoluyla oturum düzenleyebilirsiniz.

 1. Sağlık Koçu

Bir sağlıklı yaşam koçu olarak, örneğin bir beslenme veya egzersiz planı geliştirmek gibi, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre daha sağlıklı alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olacaksınız. Beslenme danışmanları gibi, pek çok sağlık koçu da müşterileriyle etkileşim kurmak için telefonu veya Skype’ı kullanır, bu nedenle bir ofisine sahip olmanız gerekmez. Müşterilerle bire bir veya toplantı sahibi grup oturumları ile görüşebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Eğitim İşleri

 1. Öğretmen

Eğer matematikte iyiyseniz, öğretmen olarak çalışmalısınız. Görüntülü sohbet yoluyla öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Müşterileri yalnızca mahalleniz yerine çeşitli konumlarda bulabilirsiniz. Yeteneklerinizi kendi başınıza tanıtın veya Preply gibi mevcut şirketleri kullanın.

 1. ESL Eğitmeni

Ana diliniz gibi İngilizce biliyor musunuz? Dünyadaki birçok insan İngilizce öğrenmek istiyor! English Tutor Live gibi siteler, dünyanın her yerinden gelen Skype’taki öğretmenlerle öğretmenleri birbirine bağlar!

 1. Müfredat Geliştirici

Eğitim geçmişiniz varsa, müfredat içeriği yazma ve geliştirme için çok fazla fırsat vardır. İhtiyaçlar, ilkokullardan lisansüstü programlara kadar çeşitlilik gösterir. Bu işi de internette eğitim veren sitelere kaydolarak yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.