PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Senetle Para Veren Firmalar Ve Acil Para Bulma Yöntemleri 2022

Senetle Para Veren Firmalar Ve Acil Para Bulma Yöntemleri 2022

Acil nakit paraya ihtiyacı olanlar öncelikle bankaların kapısını çalmaktadır. Ancak bazı prosedürlerden dolayı bankalardan kredi almak uzun sürebilmektedir. Aynı zamanda kredi notu düşük olanlar ve kredi sicili bozuk olanlar da kredi alamayabilmektedir. Bankalardan kredi alması imkanzsız olan ve acil parya ihtiyacı olan bu kişiler senetle para veren firmalar ve acil para bulma yöntemleri 2022 nelerdir merak etmektedir.

Senet karşılığı borç para veren yerler denilince insanların aklına tefeciler gibi yasal olmayan yollar gelmektedir. Ancak yasal yollarla senetle borç veren birçok yer bulunmaktadır.

Öncelikle para arayışınızda bu yerlere başvurmanız önerilmektedir. Kuyumcular, telefoncular, ikrazatçı firmalar, galeriler gibi yerler hem senet karşılığı para vermekte hem de acil para ihtiyacınızı karşılamaktadır. Acil nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ve senetle para veren yerleri aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

 • Elden taksit yapan kuyumcular
 • Senetle kredi veren kuruluşlar
 • Kredi notunuz düşük olsa da kredi çekebileceğiniz bankalar
 • Konut, arsa, otomobil gibi gayrimenkulleri ipotek ettirerek nakit alabileceğiniz bankalar
 • Factoring firmaları ve ikrazatçılar
 • Komisyon karşılığı sizin adınıza kredi çeken yerler
 • Sosyal yardımlaşma vakıfları
 • Çek karşılığı kredi veren yerler

Kötü günlerinizde nakit ihtiyacınızı karşılamak için bulunduğunuz şehre göre yukarıdaki listedeki yerlerden herhangi birine başvurabilirsiniz.

Senetle Para Veren Faktoringler

faktor Senetle Para Veren Firmalar Ve Acil Para Bulma Yöntemleri 2022

Senetle para bulma yöntemleri arayışında olan kişilerin karşısına ilk olarak senetle para veren faktoringler çıkmaktadır ve birçok kişi bu yönteme başvurmaktadır. Peki faktoringler bankamıdır? Nasıl kredi desteğinde bulunur? Yasal mıdır? Ayrıntılar yazımızda.

Senetle kredi veren faktoring şirketler BDDK kurallarına göre hareket etmek durumundadır ve işlemleri yasal olarak gerçekleştirir. Güvenilir bir şekilde senetle borç almak isteyenler öncelikle faktoring şirketlerini tercih etmelidir.

Ancak faktoring şirketler de bankalar gibi ancak geri ödeme konusunda güvenilir kişilere kredi kullanma imkanı vermektedir.  Her şirketin izlediği standart bir politika vardır ve bu politika dahilinde uygun şartları taşıyanlara borç verilebilmektedir. Aynı zamanda her şirketin başvuru süreci ve kredi miktarı farklılık göstermektedir. Bu nedenle de iyi araştırma yapmalı ve en çok tercih edilen şirketle görüşülmelidir.

Faktoring şirketlerde bankalar gibi BDDK tarafından denetlenmektedir. Bu yüzden de güvenilirliği konusunda şüpheye düşmeye gerek yoktur. Ülkemizde hizmet veren tüm faktoring şirketlerin listesi BDDK resmi internet sayfasında bulunmaktadır.

Nakit Para Bulma Yolları

nakitpara Senetle Para Veren Firmalar Ve Acil Para Bulma Yöntemleri 2022

Kredi notu düşük olanlar, bankaların kara listesinde olmalarından dolayı kredi çekemeyenler nakit para bulma yolları ile ilgili arştırma içerisindedir. Günümüzde artık insanlar birbirlerine güvenmiyor ve birbirlerine borç para vermiyor. Bu nedenle de insanlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için alternatif yollar arıyor.

Bu yollar arasında taksitle cep telefonu alıp peşin satarak nakit para ihtiyacınızı karşılamak olduğu gibi, kredi çekerek nakit ihtiyacınızı karşılamak da var. Paraya ihtiyacı olsun veya olmasın herkesin merak ettiği nakit para bulma yöntemleri ile ilgili birkaç fikir verecek olursak:

 • Elden taksitli satış yapan kuyumculardan taksitle veya kredi kartı ile altın alıp başka bir yerde bozdurarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için eğer elden taksitle alışveriş yapacaksanız tanıdık bir kuyumcu bulmalısınız yoksa kimse bu şekilde altın vermez.
 • Elden taksit yapan yerlerde senetle beyaz eşya, cep telefonu, televizyon veya bilgisayar alabilir bunları satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabiliriniz. Türkiye’de bu şekilde satış yapan birçok mağaza var. Üstelik son zamanlarda cep telefonu ve beyaz eşya bozdurma yöntemleri en kolay nakit bulma yöntemleri arasında gösteriliyor.
 • Nakit para bulma yöntemleri arasında elbette ki en çok akla gelen kredi çekmek. Ancak bu uzun sürmekte ve herkesin kredi alabilmesi mümkün olamamaktadır.

 

Yoruma kapalı.