Evde Tesbih İşi Yapma ve Kazançları

Evde yapılacak tesbih işi ev ortamında yapılacak en kolay ve karlı işlerden birisidir. Bu işi sadece sürekli evde bulunan ev hanımları veya kişiler değil, az veya çok boş vakti olan herkes kolaylıkla yapabilir. Ek gelir elde etmek isteyenlere güzel bir imkan sağlayan bu işte yapmanız gereken tek şey; tesbih tanelerini uygun şekilde dizmektir.

Evde tesbih yapımında aslında iki farklı yöntem vardır. Birincisi sizin işiniz sadece tesbih dizmek olacaktır. Yani bir firma tarafından paralı olarak çalışan olacaksınız. İkincisi ise bu işi kendi işiniz haline getirmektir. Yani ham maddeleri siz alacaksınız ve yine tesbihlerin satışını siz yapacaksınız. Her iki şekilde de yapılabilen bu iş şu anda iyi seviyede para kazandırmaktadır.

Buradaki en önemli hususlardan birisi tesbih taşının türüdür. Kehribar gibi kaliteli taşlar ile yapılan işler daha çok para kazandırmaktadır. Özellikle kendiniz yapıp satacaksanız tesbih piyasasına hakim olmanız gerekir. Örneğin; kuka tarzı tesbihler günümüzde ortalama 50-100 lira iken, kehribar veya oltu gibi değerli taşlardan yapılan tesbihlerin fiyatları 1.000-5.000 TL arasında değişmektedir. Aynı zamanda tesbihin imamesi ve işlemeleri değer katan özelliklerden birisidir.

Nasıl Yapacaksınız?

Bu işi veren firmalar vardır. Bu firmalar ile iletişime geçerek iş olduğunda yapabileceğinizi ve size bilgi verilmesini talep edebilirsiniz. Aslında bakarsanız çok yoğun olarak yapılan bir iş değildir. Bu işte belirli bir sınır vardır ve kısıtlıdır. Fakat işi alırsanız iyi paralar kazanma şansınız vardır.

Dediğimiz gibi bu işi kendi adınıza da yapabilirsiniz. İşi tamamen öğrendikten sonra tesbihin malzemelerini toptan satın alıp evde kendiniz dizip, tasarlayıp daha fazla kazanabilirsiniz. Buradaki en önemli unsur satış kısmıdır. Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiştir. Bu nedenle teknolojiden faydalanmak gerekir. Birçok online alışveriş pazarı vardır. Buralarda ürünlerinizi satabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırır?

Bu tamamen sizinle ilgili bir durumdur. Eğer bir firma ile sadece dizme işi için anlaşırsanız size 1.000 adet için fiyat vereceklerdir. 1.000 adet için verdikleri rakamlar ise şu anda 250-300 TL civarındadır. Tabi ki burada başka özelliklerde devreye girebileceğinden bu rakam artabilir veya azalabilir.

Eğer kendi yaptığınız ürünü kendiniz satacaksanız oldukça fazla kriter olduğu için net bir kazanç rakamı veremeyiz ama doğru ticari hamleler ile iyi kazanabileceğinizi söyleyebiliriz.

23 thoughts on “Evde Tesbih İşi Yapma ve Kazançları

 1. İstanbul Maltepe’de 6 kişilik ekibimle el becerisi gerektiren her türlü üretim işi yapıyoruz. Fason iş yaptıran firmalar bizimle iletişime geçebilir. Tespih, boncuk dizme, paketleme, düğme ve diğer işler maksimum üretim garantili olarak yapılır.

 2. Merhaba, tespih satma fikri oldukça iyi bir fikir fakat doğru tespihi bulmak ve uygun fiyata almak biraz tecrübe gerektirebilir. Bunun yanında Türkiye tespih pazarında dünyada 1 numara bir ülke ve bunu avantaja çevirmek tespih tutkusu olanların elinde olabilir. Yurt dışına satış yapmak için farklı platformlar kullanılabilir. Örneğin; ebay.com, tesbihciler.com, etsy.com, alibaba.com gibi siteler bu konuda avantaj sağlayabilir.

 3. Eskişehir’de oturuyorum bu işe ihtiyacım var. 2 çocuğum okuyor, kendim astım hastasıyım ve çalışamıyorum. Eşime yardımcı olmak istiyorum.

 4. İyi günler, Ankara’nın Altındağ ilçesinde oturuyorum. Evde bebek ve nikah şekerleri yaptım. Kurdele işi, havlular yapıyorum. Evden sizinle de çalışmak isterim.

 5. İstanbul Fatih’te oturuyorum, tespih dizme işi istiyorum. Cep telefonumdan ulaşabilirsiniz.

 6. Merhaba, İstanbul’da Silivri Ortaköy’de ikamet ediyorum. Küçük çocuğum olduğu için şu an çalışamıyorum. Bu işe gerçekten ihtiyacım var. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Hemen bugün bile başlayabilirim.

 7. Bursa’da yaşıyorum evde iş yapmak istiyorum. El becerisi gerektiren her işi rahatlıkla yaparım. Lütfen dönüş yapın.

 8. Merhaba, Arnavutköy’de oturuyorum. Tespih işi yapmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

 9. Merhaba.. Istanbul çekmeköyde oturuyorum. 3 kişilik ekibiz. Eve ve okuluma katkı sağlamak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler

 10. Merhabalar İstanbul ümraniyede ikamet etmekteyim engelli oğlum oldugunda çalışamıyorum daha önce çeyiz sadıpı işlemesi çok yaptım becerikli olduğuma inanıyorum ben alırsam bir çok arkadaşımın benden yaralanacağına inanıyorum anlıya ağzınız bu işe iktiyacaım var şimdiden teşekkür ederim

 11. Istanbulda oturuyorum ev hanımıyım eve iş almak istiyorum ihtiyacim var lütfen dönüş yaparsanız sevinirim aciliyetli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir