PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Dünya koşullarının her geçen gün değişmesi ile birlikte, insanların kaliteli bir yaşam arzusu da git gide yükselmektedir. Kaliteli bir yaşamın, paradan yani finansal gelirden geçtiği herkes tarafından net bir şekilde bilinmektedir.

Ancak ne yazık ki herkesin belli başlı bir geliri olması özellikle ülkemizdeki okumuşluk oranı düşünüldüğünde söz konusu değilken, kişilerin almak istedikleri hizmet, konut, taşıt ya da beyaz eşyalar için kredi çekebilmeleri mümkün olmuştur.

Öğrencilerin, ev hanımlarının düzenli gelirleri olmamasına rağmen bankaların sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilmeleri artık mümkün olabilmektedir. “Ev hanımlarına kredi veren bankalar konusu, özellikle acil toplu finansal desteğe ihtiyacı olan bayanlar tarafından irdelenen bir konu olmakta ve bu yazımızın ana konusunu da oluşturmaktadır. Bu yazımızda bu konunun yanında bankaların, düzenli geliri olmayan kişilere hangi koşullar altında kredi çekme imkanı tanıdıklarını da anlatacağız.

Gelir Belgesiz Kredi

Bilindiği üzere ev hanımlarının herhangi bir gelir belgesi yoktur. Bankaların aylık maaşı olmayan kişilere sunmuş oldukları imkanlardan bir tanesi de ve en büyüğü gelir belgesiz kredi olmaktadır. İhtiyaç kredisi alabilmek bu sistem ile mümkün olmuştur. Uygun faiz oranlarıyla geri ödeme seçeneğine sahip bu kredilerde, kişinin gelir belgesi bulunmasa bile, bir miktar birikmiş parası mevcut ise, bu parayı ipotek altına alarak kredi çekebilmektedir. Bu noktada en önemli konulardan bir diğeri ise kredi notu uygulamasıdır.

Kişinin kredi notunun düşük olması, gelir belgesiz krediden ziyade, normal geliri olsa bile kredi çekme imkanını bloke eder. Ev hanımlarının kredi çekmek istemeleri durumunda, daha önce, kredi kartları ya da kredi borçları ile ilgili problemlerinin olmaması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kimseler hiç bir şekilde kredi çekememektedirler. Gelir belgesiz kredilerde, üst limit genellikle 55 bin TL olmaktadır. Anında kredi uygulaması olarak bilinen ve bankaların büyük bir fırsat olarak gösterdikleri bu uygulamada, tüm sözleşme koşulları dikkatli bir şekilde okunmalıdır.

Bu kredilerin geri ödemeleri maksimum 36 ay vade ile olmaktadır. Bankaların faiz oranları değişmekle birlikte, gelir belgesiz kredi ödeme konusunda %2,5 civarlarında olmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısı ise git gide daha da yükselmektedir.

Ev hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, şart olarak genellikle, kefil ve eşin maaş bordosunu istemektedirler. Bu sayede, ev hanımlarının hem kredi çekebilme, hem de kredi kartı sahibi olabilme imkanları bulunmaktadır. Bir ev hanımı olarak iyi bir kefil bulmanız ya da eşinizin maaş bordosuna güveniyor olmanız, kredi kartı alabilmenizi ya da kredi çekebilmenizi kolaylaştırır.

Tüm bunların yanında, krediyi, taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi adı altına çekebilmeniz mümkündür. Alt limit 5 bin TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Ülkemizde şu anda, ING bank, bank pozitif, Deniz Bank, İş Bankası ve yapı kredi bankaları ev hanımlarına kredi başvurusu imkanı tanımaktadır.

Yoruma kapalı.