PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

İhracat Fazlası Ürün Satan Yerler ve Firmalar 2022

Özellikle giyim sektörü için ihracat fazlası ürün kavramı oldukça önemlidir. Ülkemiz giyim sektöründe önce gelen ülkelerden birisidir. Dünya’daki birçok ülkeye çeşitli giyim ve tekstil ürünleri satılmaktadır. Bu sektör üzerine faaliyet gösteren fabrikalar bazen ihraç edecekleri üründen fazla ürün üretirler veya çeşitli nedenler ile ihracat gerçekleşmez.

Bu şekilde fabrikanın ve üretici firmanın elinde kalan mallara ihracat fazlası mal denilmektedir ve bu mallar çok uygun fiyatlara satılmaktadır.

Özellikle bazı şehirlerde sadece ihracat fazlası malların ve ürünlerin satıldığı pazarlar vardır. Kaliteli ürünlerin normale göre çok daha uygun fiyatlara satılması nedeni ile tüketicilerde bu tarz ürünleri tercih etmektedir. Aynı zamanda yatırımcılar ve yeni iş fikri arayanlar içinde ideal bir sektördür. Bununla ilgili olarak “İhracat Fazlası Mal Nereden Alınır?” konumuzda detaylı bilgiler vermiştik.

İhracat Fazlası Ürünler Nasıl Bulunur?

Genellikle bu tarz mal ve ürün satan fabrikaların belli başlı müşterileri vardır ve ellerindeki malları ve ürünleri bu müşterilere vermektedir. Bazı müşteriler direk olarak bu ürünleri perakende olarak satmakta, bazıları ise bu işin toptancılığını yapmaktadır. Sizler ürünleri direk olarak üretim yerinden veya fabrikadan alabileceğiniz gibi bu toptancılar aracılığı ile de alabilirsiniz.

Bu tarz ürünlerin nasıl bulunacağına geçecek olursak; tamamen iletişim ile ilgili olan bir konudur. Bu iş genellikle tekstil ve giyim sektörü üzerinden yürüdüğünden bizler de bu sektörü örnek vererek konuyu anlatacağız.

Öncelikli olarak belirlediğiniz kategoride üretim yapan firmaları araştırmanız gerekmektedir. Örnek olarak havlu satışı yapmayı düşünüyorsunuz. O halde havlu üreten firmaların araştırmasını yapmanız gerekmektedir. Bununla ilgili olarak bir liste çıkarmanız doğru olacaktır. Günümüzde internet üzerinden tüm firmaların iletişim bilgilerine ulaşma olanağı vardır. Belirlemiş olduğunuz firmaların iletişim bilgilerini kaydedin. Öncelikli olarak mail kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer mail kullanmak istemiyorsanız direk olarak telefon ile iletişim kurabilirsiniz. Firmaların iletişim bilgileri aldıktan sonra konu ile alakalı bir mail atabilir veya telefonda konuşabilirsiniz.

Firmalara ihracat fazlası ürün satışlarının olup olmadığını sorarak eğer varsa bu ürünleri alabileceğinizi bildirmelisiniz. Genellikle sizlere firmalardan olumlu veya olumsuz dönüş olacaktır veya sizi yönlendireceklerdir.

İhracat Fazlası Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konu ile alakalı bazı dolandırıcılık olayları duyduğumuz için sizleri özellikle uyarmak istiyoruz. Mail veya telefon ile görüştükten sonra mutlaka yüz yüze görüşün ve alışverişinizi yüz yüze yapın. Ürünleri görmeden ödeme yapmayın. Aynı zamanda ürün alacağınız firmayı veya yeri öncesinde araştırın ve soruşturun.

Bu tarz ürünlerde çeşitli defolar olabilmektedir. Böyle bir durum olup olmadığını özellikle sorun ve ürünlerin mümkün olduğunca tamamını kontrol etmeye çalışın. Defolu ürünler bazen fabrikaların elinde kalmaktadır ve ihracat fazlası ürün olarak satılmaktadır. Bu iki ürünü birbirinden ayırt etmekte fayda vardır. Bazen etiket hatası gibi hatalar olmaktadır. Bunlar defo sayılmamaktadır.

İhracat Fazlası Ürün Satan Firmalar

Bizlere iletişim bilgilerini ileterek ihracat fazlası mal sattığını bildiren firmalara ait gerekli bilgileri aşağıda liste olarak sizlere sunmaktayız. Bu firmalar ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan ürünlerin olup olmadığını sorabilirsiniz.

İhracat Fazlası Ürünlerin Sunduğu Faydalar

İhracat, günümüzün en önemli olaylarından birisi. Bir ülkenin dışarıya ürün satması ülke ihracatını yükselterek ekonomik anlamda gelişme sağlıyor. Bundan dolayı ihracatın ithalattan fazla olması gerekiyor. İhracat fazlası ürünler ise az önce de bahsedildiği gibi ihracat sonrasında artan ürünler olarak açıklanabilir. Bu ürünlerin ülkede kalması sebebiyle yapılacak şeylerden birisi ülke içerisinde satışa sunulması. Eğer ürün ülkede bol miktarda bulunmaya başladıysa yani arz yükselip talep düşük seviyede bulunuyor ise bu durum ürün fiyatını ciddi bir şekilde etkileyebilir. Ürünün fiyatının düşük olması sayesinde müşteriler uygun fiyata o üründen faydalanabilir.

İhracat fazlası ürünlerden faydalanmanın bir diğer ayrıcalığı uygun fiyata ürün almanın yanı sıra o ürünlerin çöpe gitmesini önlemek. Bu ürünler eğer satılmazsa bir kısmı çöpe gidebilir. Bu da ucuza alınabilecek ürünlerin boşa gitmesine neden olur. Eğer pek çok müşteri bu durumu bilirse uygun fiyatlı ürünlerden kolaylıkla yararlanılabilir ve israfın önüne geçilmiş olur. Bu konuda belirtebileceğimiz bir diğer fayda kaliteli ürünlerin uygun fiyata alınması olmakta. Ürünlerin uygun fiyatlı olması bir yana sıfır ürün olması sebebiyle ürün kalitesi yüksek bir şekilde yer alıyor. Bu sebeple müşteriler yalnızca ucuza ürün almakla kalmıyor aynı zamanda verimliliği yüksek bir ürünle de karşılaşabiliyor. Bundan dolayı ihracat fazlası ürünler oldukça önemli bir olay.

Yoruma kapalı.