İhracat Fazlası Ürün Satan Yerler ve Firmalar 2021

Özellikle giyim sektörü için ihracat fazlası ürün kavramı oldukça önemlidir. Ülkemiz giyim sektöründe önce gelen ülkelerden birisidir. Dünya’daki birçok ülkeye çeşitli giyim ve tekstil ürünleri satılmaktadır. Bu sektör üzerine faaliyet gösteren fabrikalar bazen ihraç edecekleri üründen fazla ürün üretirler veya çeşitli nedenler ile ihracat gerçekleşmez.

Bu şekilde fabrikanın ve üretici firmanın elinde kalan mallara ihracat fazlası mal denilmektedir ve bu mallar çok uygun fiyatlara satılmaktadır.

Özellikle bazı şehirlerde sadece ihracat fazlası malların ve ürünlerin satıldığı pazarlar vardır. Kaliteli ürünlerin normale göre çok daha uygun fiyatlara satılması nedeni ile tüketicilerde bu tarz ürünleri tercih etmektedir. Aynı zamanda yatırımcılar ve yeni iş fikri arayanlar içinde ideal bir sektördür. Bununla ilgili olarak “İhracat Fazlası Mal Nereden Alınır?” konumuzda detaylı bilgiler vermiştik.

İhracat Fazlası Ürünler Nasıl Bulunur?

Genellikle bu tarz mal ve ürün satan fabrikaların belli başlı müşterileri vardır ve ellerindeki malları ve ürünleri bu müşterilere vermektedir. Bazı müşteriler direk olarak bu ürünleri perakende olarak satmakta, bazıları ise bu işin toptancılığını yapmaktadır. Sizler ürünleri direk olarak üretim yerinden veya fabrikadan alabileceğiniz gibi bu toptancılar aracılığı ile de alabilirsiniz.

Bu tarz ürünlerin nasıl bulunacağına geçecek olursak; tamamen iletişim ile ilgili olan bir konudur. Bu iş genellikle tekstil ve giyim sektörü üzerinden yürüdüğünden bizler de bu sektörü örnek vererek konuyu anlatacağız.

Öncelikli olarak belirlediğiniz kategoride üretim yapan firmaları araştırmanız gerekmektedir. Örnek olarak havlu satışı yapmayı düşünüyorsunuz. O halde havlu üreten firmaların araştırmasını yapmanız gerekmektedir. Bununla ilgili olarak bir liste çıkarmanız doğru olacaktır. Günümüzde internet üzerinden tüm firmaların iletişim bilgilerine ulaşma olanağı vardır. Belirlemiş olduğunuz firmaların iletişim bilgilerini kaydedin. Öncelikli olarak mail kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer mail kullanmak istemiyorsanız direk olarak telefon ile iletişim kurabilirsiniz. Firmaların iletişim bilgileri aldıktan sonra konu ile alakalı bir mail atabilir veya telefonda konuşabilirsiniz.

Firmalara ihracat fazlası ürün satışlarının olup olmadığını sorarak eğer varsa bu ürünleri alabileceğinizi bildirmelisiniz. Genellikle sizlere firmalardan olumlu veya olumsuz dönüş olacaktır veya sizi yönlendireceklerdir.

İhracat Fazlası Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konu ile alakalı bazı dolandırıcılık olayları duyduğumuz için sizleri özellikle uyarmak istiyoruz. Mail veya telefon ile görüştükten sonra mutlaka yüz yüze görüşün ve alışverişinizi yüz yüze yapın. Ürünleri görmeden ödeme yapmayın. Aynı zamanda ürün alacağınız firmayı veya yeri öncesinde araştırın ve soruşturun.

Bu tarz ürünlerde çeşitli defolar olabilmektedir. Böyle bir durum olup olmadığını özellikle sorun ve ürünlerin mümkün olduğunca tamamını kontrol etmeye çalışın. Defolu ürünler bazen fabrikaların elinde kalmaktadır ve ihracat fazlası ürün olarak satılmaktadır. Bu iki ürünü birbirinden ayırt etmekte fayda vardır. Bazen etiket hatası gibi hatalar olmaktadır. Bunlar defo sayılmamaktadır.

İhracat Fazlası Ürün Satan Firmalar

Bizlere iletişim bilgilerini ileterek ihracat fazlası mal sattığını bildiren firmalara ait gerekli bilgileri aşağıda liste olarak sizlere sunmaktayız. Bu firmalar ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan ürünlerin olup olmadığını sorabilirsiniz.

One thought on “İhracat Fazlası Ürün Satan Yerler ve Firmalar 2021

  1. merhaba ihracat fazlası ürün toptancı adres veya telefon verebilir misiniz?
    teşekkürler
    iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir