PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Az (Düşük) Sermaye İle Yapılabilecek İşler, Az Sermaye İle İş Kurmak

Az (Düşük) Sermayeli Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Düşük sermayeyle iş kurmak isteyen kişilerin tercih edebileceği belli başlı iş kolları bulunmaktadır. Az sermayeli işlere girişirken, düşük sermayenin telafisi için belli başlı stratejilere dikkat edilmesi gerekir. Az sermayeyle kurulabilecek işler ve iş kollarının genel özellikleri, yazı içerisinde detaylıca ele alınmıştır.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Çok Az Sermayeyle Kurulabilir

Solucan gübresi çiftliği kurmak için oldukça az maliyetli harcamalar yapılmaktadır. Türkiye’de hızla gelişen sektörlerden bir tanesi olan solucan gübresi üretim çiftlikleri, çok fazla yatırıma ya da geniş maliyetli tesislere ihtiyaç duymadan kurulabilir. Çiftçilerin tarım arazilerinde solucan gübresi kullanmayı tercih etmesi nedeniyle, sektördeki iş hacmi ve satış değeri gittikçe yükselmektedir.

Solucan gübresi üretim tesisinin kuruluş aşamasında, 150 bin adet kırmızı Kaliforniya solucanı, 40 metrekare genişliğinde kapalı ve rutubetsiz bir alan ve 7 metrekare genişliğinde reaktör harcamasından başka herhangi bir şeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Solucan gübresi üretimi için daha küçük kapsamlı bir tesis kurmak isteyen kişiler, solucan sayısı oranında harcamaları belirleyebilirler. Solucanlar, her üç ayda bir kendilerini ikiye katlayacak düzeyde üremektedir. Başlangıç aşamasında daha az solucan alarak, aman içerisinde solucan sayıları arttırılabilir.

Mantar Yetiştiriciliği Yaparak Büyük Gelir Elde Edilebilir

Mantar üretimi, son dönemlerde çokça tercih edilen iş kollarından bir tanesidir. Kapalı bir ortamda yetiştirilen istiridye mantarları, kompostlar içerisinde kendiliğinden büyümekte ve haftada birkaç kere hasat vermektedir. İstiridye mantarı ya da talep değeri yüksek olan farklı bir mantar çeşidi belirlendikten sonra, mantarların büyüme koşullarına göre tesislerin kurulumları gerçekleştirilebilir.

Mantar üretim tesisinin kurulumu için belirlenen ilk aşamada, tesisin ne kadarlık hacimde olacağı belirlenmelidir. Tesis hacmi büyüdükçe, kuruluş giderleri artmakta ancak kısa süre içerisinde tüm harcamalar geri kazanılmaktadır. Mantar üretimi tesislerinin kurulması için ortalama 5 bin TL değerinde sermayeye sahip olunması yeterlidir.

Sitemizde Trüf mantarı yetiştiriciliği, trüf mantarı yetiştiriciliğinin maliyeti ve kar oranları hakkında bilgiler vermiştik, dilerseniz o konuyu detaylıca inceleyebilirsiniz: Trüf mantarı yetiştirerek para kazanma

Düşük Sermayeyle Büfe Açılabilir

Az sermayeyle büfe açmak, sermayeyle ters oranda kazanç sağlayan nadir iş kollarından bir tanesidir. 2 ya da 3 metrekarelik minik alanlarda açılan büfeler, ayda 10 bin TL’ye kadar getiri sağlamaktadır. Büfelerin bulunduğu yerlerin merkezi olmasına bağlı olarak, aylık kazançlarda artış görülmektedir. Yapılması gereken tek şey, belediyelerden izin aldıktan sonra bir konteyner satın almak ve büfenin içini doldurmaktır. Büfe harcamaları ve belediyeye yapılan ödemeler, kısa zaman içerisinde kendisini karşılayacaktır.

Yarasa Gübresi Satıcılığı Yaparak Gelir Elde Edilebilir

Yarasa gübresi üretim tesisi, tıpkı solucan gübresi üretim tesisleri gibi fazlaca rağbet görmektedir. Özellikle yurt dışında fazlasıyla kullanılan yarasa gübresi, Türkiye’de de yaygınlaşmaya ve kullanılmaya başlanmıştır. Tarım arazilerinde kullanılan yarasa gübresi, verimin %50 ila %120 oranında artmasına yardımcı olduğundan, çiftçiler tarafından talep çoğalmıştır. Yarasa gübresi rezervi fazla bulunan Türkiye’de, kırsal alanlarda yaşayan girişimcilerin kolaylıkla kurabileceği iş kollarından bir tanesi, yarasa gübresi üretim tesisidir. Gerekli izinlerin sağlanmasıyla birlikte, mağaralar içerisinde yarasa gübresi üretim çiftlikleri kurulmaktadır.

Düşük Bütçeyle Catering Hizmeti Sunulabilir

Catering firması kurmak, düşük sermayeyle yapılacak en karşı girişimler arasında yerini almaktadır. Az bir sermaye ile bu işi kurabilirsiniz. Firmalara ve çeşitli organizasyonlara yemek hizmeti sağlayan catering firmaları, başlangıç aşamasında oldukça küçük işletmeler olarak hizmet vermektedir. Firmaların tanınırlık ve müşteri potansiyeli yükseldikçe, firmaların iş hacmi de artar ve zamanla markalaşma sürecine gidilir.

Düğün, nişan, balo ya da çeşitli davetlere ve özel toplantılara yemek hizmeti veren catering firmaları, kuruluş aşamasında belli başlı yatırımlara ihtiyaç duymaktadır. Düşük bütçeyle kurulan iş kollarından bir tanesi olan catering şirketleri, zaman içerisinde kazanç değerini yükseltecek ve tüm sermayesini geri kazanacaktır.

Teraryum Üretimi ve Satışı Yaparak Para Kazanılabilir

Minyatür bahçe tasarımı yaparak ve bu tasarımları online olarak satarak, az sermaye ile iş kurup yüksek oranda kazançlar elde edilebilir. Teraryum tasarımları ve minyatür bahçe üretimi, hediye ve çiçekçilik sektöründe oldukça fazla rağbet görmektedir. Sosyal medya üzerinden tanıtımlarla ve satışlarla işe başlandıktan sonra, zaman içerisinde e-ticaret siteleri kurulabilir ve satış hacimleri yükseltilebilir.

Orta boyutlardaki bir teraryumun satış fiyatı, ortalama 300 TL’dir. Marka değeri ve satış hacmi yükseldikçe, teraryumların satış fiyatları da arttırılabilir. Müşterilerin beğenisini kazanacak özel teraryumların hazırlanması, alışılmışın dışında tasarımların kullanılması, Teraryum satışların artmasını sağlayacaktır. Online olarak Teraryum satışı yapmak için sosyal medya ve eticaret stratejilerinin eksiksizce uygulanması gerekir.

Şirketlere ve Kişilere Danışmanlık Hizmeti Verilebilir

Az sermaye ile yapılabilecek işlerden biri de danışmanlık hizmeti vermektir. Danışmanlık hizmeti vererek, kısa zamanda yüksek gelirler elde edilebilir. Şirketlere, markalara ya da kişilere bireysel danışmanlık hizmetleri vermek için oldukça az maliyetli harcamalar yapılmalıdır. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu alanlar belirlendikten sonra, o sektörlerde danışmanlıklar yürütülmektedir.

Reklamcılık, eticaret, sosyal medya, ekonomi yönetimi, kriz yönetimi ve daha birçok alanda uzmanlaşmış kişiler, şirketlerin özel danışmanı olarak çalışabilirler. Yapılması gereken harcamalar, danışmanlık hizmetlerinin markalaşma değerini artırmak ve bireysel eğitimleri fazlalaştırmak amaçlı olmalıdır.

Şirketlere verilen danışmanlık hizmetlerinin kazançları, kurulan firmanın marka değerine ve hizmet verilen sektöre göre artacaktır.

Zaman zaman sektörleri ve iş fırsatlarını kollayarak yakaladığımız fikirleri sizlere sunmaya devam edeceğiz. Hayırlı işler dileriz.

 

Video Çekerek Para Kazanılabilir

Düşük sermaye ile para kazanmak için yapılabilecek daha pek çok iş bulunuyor. Bunlardan birisi video çekerek para kazanmak. Bunun için ek bir masrafa gerek yok. Bir kamera, internet, bilgisayar ve elektrik yeterli olacak. Bilgisayar bulunmuyor ise telefon, kamera yoksa telefon kamerasıyla dahi bu iş yapılabilir. Günümüzde internete video atıp popüler olan pek çok kişi yer alıyor. İnsanlar samimiyete önem gösteriyor. Buna göre çekilen videoların tutma ihtimali bulunmakta.

SEO Danışmanlığı Yapılabilir

Düşük sermaye ile yapılabilecek bir diğer iş SEO danışmanlığı olarak bizlerin karşısında yer alıyor. SEO danışmanlığı yapmak aslına bakarsak o kadar zor bir iş değil fakat tecrübe gerektiriyor. Bu alanda birkaç örnek yapıp gelişmek ve sonrasında danışmanlık hizmeti vermek en doğru karar olacak. SEO danışmanlığı ile birlikte SEO uyumlu birkaç yazı hazırlamak, web sitesinin SEO optimizasyonunun yapılması ve müşteriye bilgi vermek gibi pek çok aşama kullanılıyor. Kullanıcı bu aşamalara göre güzel bir iş çıkarırsa kariyerinde başarılı olabilir.

Arka Plan Temizleme İşine Girilebilir

Eğer oldukça kolay bir iş arıyor iseniz bu konuda arka plan temizleme işi tam size göre olabilir. Zor gibi gözükse de bir uygulama ile arka plan temizlemek gayet kolay. Ayrıca günümüzde yapay zekanın da desteğiyle bu iş yapılabilir. Eğer var ise kalan kısımlar hızlıca temizlenebilir. Örneğin Adobe Photoshop tecrübesi olan bir kişi görsel kalitesine bağlı olarak birkaç saniyede veya birkaç dakikada bir görselin arka planını temizleyebilir.

Yoruma kapalı.