İnternette Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları, Para Kazandıran Oyunlar

İnternetten Para Kazandıran Oyunlar

İnternette Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları

Her gün, video oyunları dünyası daha profesyonelleşiyor ve daha fazla insan bu seçeneği geçimini sağlamak için seçiyor. Ve sadece büyük liglerin profesyonel oyuncuları çok para kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda her zaman büyük bir seviyede yarışamayan daha büyük bir amatör grup video oyununda para kazanmanın bir yolunu buluyor. İşte yeni trend : Para kazandıran oyunlar

Oyunlardan para kazanmak mümkündür, çünkü bu sektörde yararlanabilecekleri bir işletme gören ve sektörün tüm taraftarlarına ulaşmak için zaman ve para harcıyor olan daha fazla sayıda şirket vardır.

İlk adım, video oyunları oynayarak geçimini sağlamaya karar vermişseniz, bir şeyi anlamak, bize kimler oynayacağımızı ve neden ödeyeceğiz? Faaliyetlerimizi kârlı kılmak için birilerinin çıkarlarına gerçek bir ilgi duyulmalı.

Video oyunlarıyla para kazanmanın 5 farklı yolunu bulduk ve hangisinin size en uygun olduğuna siz karar verebilirsiniz.

  1. Pazara gelen oyunları tanıtın

Bu, video oyunları ile para kazanmanın en zor yollarından biridir, çünkü video oyunu dünyasındaki etkinize bağlıdır.

Yaşamlarını teşvik eden oyunları yapan insanların büyük çoğunluğu ünlü sizler ve aboneler veya çok büyük hayranları olan topluluklardır, Vegetta777, Willyrex veya El Rubius gibi biliyor musunuz?

Normalde en önde gelen video oyunu stüdyoları bu tür insanları arar, oyunlarına erişmelerine izin verir ve kanallarında denemeleri için ödeme yapar. Her ne kadar pek çok küçük çalışma olsa da;) bu kadar geniş toplulukları olmayan fakat aynı şekilde çalışan mikro-engelleyiciler üzerine bahis yapanlar var.

Sadece youtube’a değil, kendi bloguna veya web sitesine sahip olanlar da satış komisyonu kazanmak için bağlantılar veya reklamlar içeren reklamveren şirkete katılabilir.

  1. Bağış arayın veya oyunlarınızla para kazanın

Video oyunlarıyla para kazanmanın bu yolu, dünya çapındaki insanlar tarafından giderek artan bir şekilde tanınan ve kabul gören akış olgusuyla bağlantılı.

Twich.tv ve benzeri platformlarla, gittikçe daha fazla sayıda oyuncu oyunlarını para kazanmaya, videolarını izlemekten ve bu tür platformlara katılmaktan hoşlanan hayranlara bağışta bulunmaya karar veriyor. Bu da satış için karın bir yüzdesini verir ve iletilen reklamlara tıklar.

  1. Sanal altın kazanma ve gerçek parayla takas etme

Bu, herkes için en yavaş, en güvenli ve en erişilebilir yollardan biridir, çünkü çoğunlukla mümkün olduğunca fazla kaynak toplamak ve bu tür görevlerde zaman kaybetmek istemeyen oyunculara satış yapmaktan ibarettir.

Temel olarak, oyuncuların gelişiminde ve ilerlemesinde kaynakların büyük önem taşıdığı oyunlarda yapılan para kazanmanın bir yoludur.

En büyük dezavantajı, birçok geliştiricinin, oyuncuların kendi oyunlarında kaynaklar için gerçek para alışverişinde bulunduğunu iyi gözle görmemesi ve çoğu da bu eylemleri korkulan yasaklarla veya kalıcı bloklarla hesabınıza cezalandırmasıdır.

Ancak dikkatli olun, bu eylemlerin yalnızca izin verilmediği ancak düzenlemeler yapıldığı, sanal para için gerçek parayı değiştirebileceğiniz, yani bunun tam tersi olduğu, yani açık değilse, sanal parayı gerçek para için değiştirebileceğiniz oyunlar vardır. Bu oyunlardan bazıları: Goldentowns, Exodus 3000 veya Marketglory.

  1. Diğer oyunculara değerli eşyalar satmak

Para kazanmanın bu yolu en kolay veya en zorlarından biri olabilir, çünkü çoğu oyunda efsanevi veya özel eşyalar elde etmek şansa bağlıdır. Ancak, kendi ekipmanımızı kendimiz kurabileceğimiz yerler de var; oysa, oyunda herkesin erişemeyeceği değerli eşyaları ve ekipmanları elde etmek için yeterince ilerlemeyi başarırsak, onları kitlelere satamazız.

Büyülerden, silahlardan, zırhlardan, değerli malzemelerden, giysilerden, kalkanlardan vb. Çeşitlilik gösterebilen bu tür ürünler, hem E-Bay, Mercadolibre tipi platformlarda hem de bazı sayfalarda olduğu gibi, aynı oyun içerisinde satılabilir.

Oyun Geliştirerek veya Oyun Sunucusu Kurarak Para Kazanın

İnternetten oyun oynayarak gelir elde etmek güzel bir şey olsa da daha çok para kazanmak isteyenler elini taşın altına koyarak daha büyük işler yapmak zorunda. Tabii bu herkes için geçerli değil, bazıları şanslı olduğu için basit bir işte dahi iyi bir kazanç elde edebilir. Oyun sunucusu kurarak veya oyun geliştirerek para kazanmanın eğlenceli bir iş olduğunu açıklamak istiyoruz. Tabii işin hataları çözmek kısmından söz etmezsek oldukça eğlenceli ve keyifli bir iş olmakta. Kullanıcı ister oyun sunucusu kurabilir ister oyun geliştirerek bu anı en iyi şekilde deneyimleyebilir.

Oyun geliştirmek için Unity, Unreal Engine ve Game Maker Studio gibi pek çok oyun motoru yer alıyor. Ayrıca JavaScript ile birlikte web tabanlı oyun da geliştirilebiliyor. Kullanıcılar oyun geliştirdikten sonra ister bu oyunu parayla satarak ister oyun içi ürün veya hizmet satışı ile kazanç elde edebilir. Bunun yanı sıra oyuna reklam ekleyerek de para kazanılabiliyor. Oyun sunucusu kurarak da para kazanılabiliyor. Kullanıcılar Minecraft, GTA 5 veya Unturned gibi kendi isteğine göre bir sunucu kurarak bu işi büyütebilir. Sponsorluk ile kazanmak, duyuru reklamı vermek, değerli bir ürün veya eşya satmak, VIP üyelik satışı ve bunun gibi çeşitli şekillerde para kazanılabilir.

Originally posted 2022-01-13 07:45:45.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.