PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Evde Makale Yazarak Evden ve İnternetten Para Kazanma, Makale Yaz Para Kazan Siteleri

Makale Yazarak Evde Para Kazanma & Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma

Evden esnek bir iş arıyorsanız ve iyi bir yazarsanız, makaleler yazmak için ödeme alabiliyor olmanız yeterli olabilir. Yazmak için para kazanmak, dünyadaki en kazançlı iş olmak zorunda değildir, ancak esnekliği ve düşük ek yükü nedeniyle harika bir yan koşuşturmadır. Bir başka önemli yarar, diplomasız bir yazar olarak para kazanabilmenizdir, ancak en azından sevdiğiniz şey hakkında yazmalısınız. Başlamak ister misiniz?

İlk Olarak Makale Yazma İşi Nasıl Bulunur?

Evden yazmanın en zor kısmı işe girmektir. İlk birkaç yazarlığınızı aldıktan sonra, birkaç basit şey yaparsanız daha fazla iş olacaktır.

  1. Makale Yazmak İçin Müşteri Ağınızı Oluşturun

İlk yazma işinizi bulmanın bir yolu, mevcut arkadaş ağınızı, iş arkadaşlarınızı veya tanıdığınız herhangi birisini kullanmaktır. İnsanların bir yazı işi aradığınızı bilmelerini sağlayın.

Ağınızı şahsen tanıdığınız insanlarla sınırlandırmayın. Beğendiğiniz blogların ve web sitelerinin yazarlarıyla konuşun, yeni bağlantılar kurmak için LinkedIn’e katılın ve Twitter ve Facebook gibi diğer sosyal paylaşım sitelerinde aktif olun. Yazma fırsatlarını sürekli aramaya devam edin ve kapı açılır açılmaz içeri girin.

  1. Gönüllü Yazarlık

İlk işinizi bulmanın bir başka yolu, potansiyel müşteriler için bir parça yazmak için gönüllü olmak ve onları hem yazma becerinizle hem de fantastik müşteri hizmetinizle şaşırtmaktır. Örneğin, sevdiğiniz konuyla ilgili web siteleri veya blogları arayabilir, site sahibiyle bağlantı kurabilir ve onlar için bir makale (veya iki veya üç) yazmayı önerebilirsiniz.

Sadece bir konuk makalesi yazmak için değil, bir yazı gösterisine girmeye çalıştığınızı bilmelerini sağlayın.

  1. Yazmanız için Ödeme Yapan Sitelere Katılın

Yukarıdaki iki fikir işe yaramadıysa, içerik yazma web sitelerine katılmak için de başvurabilirsiniz. Örneğin, kariyerinizi devam ettirmek için Constant Content, Link-Able ve TextBroker gibi sitelere katılabilirsiniz. Bir kez daha yerleştikten sonra, özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

  1. Kendi Blogunuzu Oluşturun

Biraz daha maceracıysanız, kendi blogunuz için para yazmayı deneyebilirsiniz. Yazdığınız her makale için hemen para almayacaksınız. Ancak, web trafiğini sitenize çekmeyi ve para kazanmaya başlarsanız (örneğin, reklamlar ve bağlı kuruluş bağlantıları ekleyin), makale yazma işinden daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz.

Başarılı Bir Makale Yazarı Olmak

  1. Yazmak için Belirli Bir Zaman ayırın

Para için makaleler yazmaya başladığımda, tam günlük iş, ev işleri ve aile zamanı gibi diğer günlük işler arasında yazı yazarken sıkıldığımı düşündüm. Bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım!

Ücretli bir yazar olmak konusunda ciddiyseniz, işinizi yapmak için belirli zamanları ayırmanız gerekir. Bazı yazarlar sabahın erken saatlerinde yazıyorlar. Diğerleri gece geç saatlerde yazarlar. Bazı yazarlar hafta sonları bir gün yazmak için zaman ayırırlar.

Ne yaparsanız yapın, yazınıza tamamen odaklanmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Aksi takdirde, son başvuru tarihlerini kaçırmak ya da özensiz bir iş yapmak çok kolaydır. Ve bunu yaparsanız, uzun süre ücretli bir makale yazarı olamayabilirsiniz!

  1. Bir Web Sitesinde Becerilerinizi Sergileyin

Birkaç yazma işi yaptıktan sonra, bir yazarın web sitesini kurduğunuzdan emin olun. Ayrıntılı olması gerekmez, ancak yaptığınız yazı işlerini sergilemeniz gerekir. Potansiyel bir müşteri sizi işe almadan önce, çalışmanızın örneklerini görmek isteyecektir. Makale yazıp para kazanmak için süperiçerik, r10 ve benzeri sitelere üye olabilirsiniz.

Çalışmanızın örneklerini, iletişim bilgilerinizi ve sizinle ilgili biraz bilgi içeren bir web sitesine sahip olmak, müşterilere sizi işe almaya karar vermeden önce ihtiyaç duydukları bilgileri vermenin en iyi yoludur. Çalışmanızın örneklerini e-posta ile göndermenizi beklemeleri gerekiyorsa, e-postanızı beklerken başka birini işe almaya karar verebilirler.

Tüm bilgilerinizi bir web sitesine koyarak insanların sizi işe almasını kolaylaştırın.

  1. Söz Verdiğinizden Daha Fazlasını Teslim Edin

Son olarak, yazma kariyerinizin gerçekten işe yaramasını istiyorsanız, müşterilerinize iyi davrandığınızdan emin olun.

  • Verdiğiniz sözleri yerine getirin.
  • Tüm tarihleri geciktirmeyin.
  • Her şeyinizi kanıtlayın.

Bir makalede aradığı şey hakkında iyi notlar alarak müşterinizle konuşun. Ardından aradığı makaleyi yazın. İhtiyacınız olan tüm bilgileri toplamaya çalışın, ancak bir konuda açıklamaya ihtiyacınız olursa, ara sıra soruyla e-posta göndermekten korkmayın.

Müşterinizin hayatını kolaylaştırmak istiyorsunuz. Seni kiraladığı için mutlu olmasını istiyorsun. Ve sana iyi bir öneride bulunmasını istiyorsun! Tüm bu sözler, zamanında yüzde 100 vaadini yerine getirirseniz gerçekleşecek.

Makale Yazarlığının Dışında Yapılabilecek İşler

İnternetten makale yazarlığı dışında yapılabilecek pek çok iş bulunuyor. Bu işlerden birisi video kurgu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Video kurgu işi ile uğraşmak isteyen insanlar Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects veya bu gibi uygulamalarda kendini geliştirerek pratik yaptıktan sonra profesyonel bir şekilde video kurgu yaparak kazanç elde edebilir. YouTube videosu paylaşan pek çok kullanıcı var. Bu kullanıcılardan bazıları video hazırlayan insanlarla anlaşıyor. Kullanıcılar bu şekilde veya farklı yollarla video kurgu işi yapabilir.

İnternetten yapılabilecek bir diğer iş olarak sizlere müşteriye yazılım programlamayı önerebiliriz. Bazı müşteriler oyun programlama, uygulama geliştirme veya web tasarım isteyebilir. Örneğin kendi firması için bilgi içerikli bir uygulama isteyen müşteriye görsel programlama sunan Visual Studio veya bunun gibi uygulamalarla yazılım üretebilirsiniz Mobil programlama ile de görsel programlama yapmak mümkün. Bunun yanı sıra kendi hazırladığınız şablonları müşterilere sunarak hızlı bir sipariş ortaya koyabilirsiniz.

İnsanların yapabileceği işlerden birisi modelleme olarak yer alıyor. Modelleme işi sabır gerektiren yani zamanla gelişilen bir alan olmakta. Çünkü tasarım yapmak, kod yazmaya göre daha zor bir iş. Modelleme yaparken pek çok aşamadan geçiliyor. Her bir aşamayı öğrenmek adına sabırlı olmak ve birkaç pratik yapmak oldukça önemli. Eğitimin sonunda uzman bir modelleme işinde yer alınabilir. Bu işin zaman zaman oldukça eğlenceli olduğunu da belirtelim.

Yoruma kapalı.