PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Komagene Çalışma Şartları ve Maaşları

Çiğköfte denilince akla gelen birkaç firmadan birisi olan Komagene, adını yüzyıllar önce Adıyaman’da yaşayan ve aynı ismi taşıyan uygarlıktan almıştır. Kısa sürede şube sayısını arttıran firma, şuanda ülkemizdeki pek çok il ve ilçe merkezinde yer almaktadır. Toplam şube sayısının binden fazla olduğu bilinmektedir. Bu özelliği dikkate alındığında, ne kadar önemli bir istihdam oluşturduğu anlaşılacaktır. İş arayan kişiler için burası önemli bir seçenektir. Dolayısıyla da insanlar Komagene çalışma şartlarını ve diğer detayları merak etmektedir.

Komagene Çalışma Şartları

Komagene içerisinde farklı iş pozisyonları vardır ve bunların tamamı farklı işler yapmaktadır. Bundan dolayı da çalışma şartlarının bulunulan pozisyona göre farklılık gösterdiği söylenebilir. Fakat genel olarak tempolu çalışmayı gerektiren bir alandır. Çünkü gün içinde ve özellikle akşam saatlerinde insanların talepleri çok fazla olmaktadır. Çiğköftenin tadının insanlar tarafından genel olarak beğenilmesi ve bununla birlikte fiyatının da nispeten uygun olması, talebin fazla olmasının nedenleri arasındadır.

İşletmenin büyüklüğüne göre farklı sayıda personel görev yapabilmektedir. Fakat hemen her şube servis hizmeti vermekte ve bundan dolayı da motorlu kurye çalıştırmaktadır. Komagene iş ilanları incelendiğinde, motorlu kuryenin çok fazla yer tuttuğu ve bu pozisyon için çok fazla ilan olduğu görülecektir.

Şubenin bulunduğu konuma göre çalışma saatleri değişmektedir. Fakat genel olarak gece yarısına kadar şubeler hizmet vermektedir. Bundan dolayı da vardiyalı çalışma sistemi söz konusudur. Tam zamanlı olarak burada görev yapacak olan kişiler günlük 8-10 saat arasında çalışmaktadır. Yoğunluğa göre bu süre biraz daha artabilmektedir. Part time olarak burada çalışacak olan kişilerin ise çalışma saatleri, şubenin ve kişinin durumu dikkate alınarak belirlenmektedir.

Haftanın 6 günü çalışan kişiler diğer gün ise tatildir. Tatil olan gün, şubedeki diğer personellerin durumuna göre belirlenir. Burada 1 yıldan fazla çalışan kişilere yıllık izin hakkı da verilmektedir. Bu hak 14+2 gün şeklinde olup çalışanlar bunu yılın istedikleri zamanında kullanabilmektedir. Fakat yoğun dönemler için izin verilmediğine dair çalışan şikayetleri de mevcuttur.

Komagene Maaşları

Komagene’de çalışan kişilerin maaşları pozisyona ve çalışma süresine göre değişmektedir. İşe yeni başlayan kişilere asgari ücret ödemesi yapılırken, prim ve yemek de verilmektedir. Bunun haricinde yoğunluktan kaynaklanan mesai ücreti maaşa yansıtılmakta ya da diğer günler işe daha geç başlanmaktadır.

Maaşların ödenmesinde genellikle sıkıntı yaşanmamakta ve söylenen günde hesaplara maaşlar geçmektedir. Sigorta konusunda da oldukça hassas bir firma olduğu söylenebilir.

Komagene İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Komagene iş başvurusu, internet üzerinden yapılacağı gibi direkt şubeye gidilerek de yapılabilir. Burada eleman açığı varsa direkt görüşme yapılacaktır. Açık yoksa da daha sonraki süreçler için CV bırakılabilir. Böylece ihtiyaç anında, başvuru yapan kişi aranacaktır.

Başvuru yapılırken aranan şartlar; kişilerin güler yüzlü, sorumluluk sahibi, müşteri memnuniyetine dikkat eden, esnek çalışma saatlerine sahip olması şeklindedir. Bunun dışında motorlu kurye olarak görev yapacak kişilerin mutlaka A2 ehliyetine sahip olmaları istenmektedir.

Yapılacak başvurunun ardından istenen CV’ye göre değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda iş alım kararı verilirse başvuru yapan kişiden bazı belgeler istenmektedir. Bunlar diğer işletmeler tarafından da istenen standart belgelerdir. SGK hizmet dökümü, adli sicil kaydı, diploma ya da öğrenim belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve vesikalık fotoğraf istenmektedir. Bunların zamanında getirilmesi ve eksiksiz olması gerekir. Adli sicil kaydı temiz olmayan kişilerin başvuruları genellikle kabul edilmemektedir. Bunun dışında farklı bir şart aranmamakta ve ihtiyaç durumunda genellikle işe alım kararı verilmektedir.

Komagene’de Çalışmak için Pozisyonlar

Komagene’de çalışmak isteyen bir kişi bu fırsatı değerlendirmek için en doğru kararı vermeye çalışabilir. Komagene’de çalışmak adına yapılması gereken pek bir şey bulunmuyor. Gerekli başvuruların yapılıp hangi pozisyona başvurulduğunun belirtilmesi gerekiyor. Komagene’de yer alan pozisyonlardan birisi eve servis yapan kuryeler olarak açıklanabilir. Firma, şu anda hem Yemeksepeti hem de Getir Yemek ile anlaşmalı bir firma. Bundan dolayı eve ve iş yerlerine yemek siparişi verilebiliyor. Bu da iş pozisyonu oluşturuyor.

Komagene ile birlikte bir diğer iş pozisyonu olarak kasiyerlik ön plana çıkıyor. Kasiyer olmak isteyen bir kişi Komagene ile beraber bu isteğini gerçekleştirebiliyor. Bir restoranın en önemli meslek alanlarından birisi olan kasiyerlik mesleği, müşterilerle ilgilenen kısım. Bundan dolayı kasiyerlerin iletişimi en iyi düzeyde olmalı ki firma daha fazla müşteri çekebilsin. Kısacası kasiyer olmak isteyenler bu gibi detaylara dikkat ederek başvuru yapmalı.

Komagene firması ile beraber kullanıcıların karşısına çıkan bir diğer iş alanı temizlik personeli olarak yer alıyor. Günümüzde temizlik personeli olarak iş yapmak oldukça popüler. Komagene’de de bu şekilde çalışmak mümkün oluyor. Temizlik personeli olan bir kişi yerleri temizliyor, fayansı temiz tutuyor, duvarları siliyor ve tezgahın temiz kalmasını sağlıyor. Kısacası temizlik işleri ile temizlik personeli ilgileniyor. Temizlik, en önde gelen işlerden birisi olduğu için özenle yapılmalı.

Yoruma kapalı.