PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Network Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?

Network Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?

Network Marketing esasında bir ticaret sektörüdür. Doğrudan satış alanında ortaya çıkan bir pazarlama tekniğidir. Ağ pazarlaması şeklinde Türkçeye çevrilebilecek Network Marketing, çok katlı pazarlama olarak da bilinmektedir. Bu yöntemde para kazanmanın temel mantığı ise şu şekildedir:

 • Ürün satışı yaparak para kazanılabilmektedir.
 • Kişilerin ürün almasını sağlayarak para kazanılabilmektedir.
 • Kişilerin satış yapmasını sağlayarak para kazanılabilmektedir. Bu yöntemin kullanılması halinde satış yapan kişilerin satışından yüzdelik olarak gelir elde edilmektedir.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi bir ticaret koludur. İnternetten para kazanma seçenekleri arasında kazancı en yüksek olanlardan birisidir. Bununla birlikte temelinde ticaret yapmak yattığı için insanlar tarafından tereddüde sebep olmaktadır.

Esasında Türkiye’de oldukça popüler bir tekniktir. Birçok marka tanınırlığını bu şekilde kazanmıştır. Avon, Oriflame ve Farmasi gibi ünlü kozmetik markalarının temel satış tekniğinin Network Marketing olduğu bilinmektedir. Örneğin Avon markası, internet üzerinden ürün satışı yapmanın yanı sıra farklı kişileri sisteme üye yaparak onların da satış yapmasını sağlamaktadır.  

Network Marketing ile Para Kazanmak

Network Marketing ile ticaret yapma yolları şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Blog Açmak: Temelde tavsiye ile satış yapma prensibine dayalı olduğu için en mantıklı yöntemlerden birisi blog açmaktadır. Bu sayede ürün tavsiyelerinizi takipçilerinize ulaştırabilir ve satış gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca üye kazanmak için de uygun bir platform olacaktır.
 • Sosyal Paylaşım Ağları: İnternet üzerinden ürün satın alacak veya satış yapacak kitlenin neredeyse tamamı sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Bu sebeple sosyal medya muhakkak bulunmanız gereken bir platformdur. Bu platform üzerinden satışınızı gerçekleştirirken üye kazanma imkanı da bulabilirsiniz.
 • E-Posta Listesi Oluşturmak: Network Marketing ile para kazanmak için muhakkak kullanmanız gereken yöntemlerden birisidir. İnsanlara göndereceğiniz e-postalarla hem tanıtım yapabilir hem de ağınıza katılmaya ve satış yapmaya ikna edebilirsiniz.

Network Marketing Yasal Mı?

Network Marketing hukuka uygun olarak faaliyet gösterebileceğiniz bir alandır. Network Marketing sisteminde doğrudan bir satış yeri olmaması, insanları bu konuda şüpheye düşürmektedir. Ancak e-ticaret yapmak ve iş yeri dışında satış yapmak konusunda ülkemizde yasal düzenlemeler bulunmaktadır. “İş Yeri Dışında Kurulan Sözleşmeler Yönetmeliği”  bu sistemin yasal olmasını sağlamaktadır.

Ancak elbette her sistemde olduğu gibi bu sistemde de yasa dışı faaliyet gösteren bazı şirketler bulunmaktadır. Bu sebeple dikkatli olmak gerekmektedir.

Network Marketing Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network Marketing sisteminde dikkat edilmesi gereken hususlar özellikle yasa dışı bir şirketle çalışmamanız için muhakkak üzerinde durmanız gereken noktalardır. Bu noktalar şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Üyelik için firmanın para talep etmemesi gerekmektedir.
 • Firmanın yasal süre içerisinde cayma hakkının kullanılmasına izin vermesi gerekmektedir.
 • Firmanın hem üye kazandırarak hem de satış yaparak para kazanmanıza imkan tanıması gerekmektedir.

Network Marketing Avantajları Nelerdir?

Network Marketing avantajlı yönleri şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Geniş tercih imkanı sunmaktadır. Network Marketing alanında kendini kanıtlamış şirketlerden birini seçmekte tamamen özgürsünüz.
 • Personel alımına gerek duyulmamaktadır. Çünkü zaten ortak bir şirketle iş yürüteceğiniz için şirketin bu konudaki altyapısından faydalanabilme imkanınız bulunmaktadır.
 • Stok yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Ortak olacağınız şirketin zaten bu konuda bir altyapısı mevcut olacaktır. Sizin tek yapmanız gereken satış yapmaktır. Sipariş gönderimleri genellikle şirketler tarafından sağlanmaktadır.
 • Gelir potansiyeli yüksek bir seçenektir. İnternetten para kazanmak için kullanılan neredeyse tüm yöntemlerden daha fazla gelir imkanı sunmaktadır.

Yoruma kapalı.