PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? Youtube Para Kazanma Yolları Kesin ve Denenmiş

Youtube İle Nasıl Para Kazanılır?

Youtube ile para elde etmek için Youtube kanalı hesabı açılır. Youtube kanalı hesabı açan kişiler, hesap sayfaları üzerinden video paylaşımında bulunarak, para kazanırlar. Paylaşılan videoların izlenme sayısına göre kazanç elde edilir. Youtube ile para kazanma, para kazanma için Google Adsence hesabı açma, kanal açışı yapma, video paylaşma ve kazanılan paranın ne kadar olduğu hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilir.

Youtube İle Para Kazanma İçin Google Adsense Hesabı

Youtube’dan nakit kazanılan Google Adsence hesabı açılıp, bu hesap Youtube kanalı açılışında, sisteme kaydedilir. Youtube videolarının, sosyal medya kullanıcıları tarafından izlenmesi sonucu elde edilen para kazancı, Google Adsence tarafından, kişinin Google Adsence hesabına aktarılır. Hesabı açmak için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet üzerinden, ‘’ accounts.google.com/signup/v2/webcreate account ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara kişinin tercih ettiği bir kullanıcı adı, isim, soy isim, tercihe bağlı şifre, yazılıp, ‘’next’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Yeni açılan sayfada yer alan boşluk başlıklarından güvenlik sorusu başlıklarından biri seçilip, üzerine tıklanır.
 • Sayfada yer alan boşluğa bu sorunun sadece kişi tarafından bilinen yanıtı girilip, ‘’next’’ tuşuna tıklanır. Bu soru güvenlik duvarı sorusudur.
 • Yeni görüntülenen ekranda yer alan, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.

Aşamaların tamamlanması ile hesap açılışı sağlanır. Bu hesaba ait bilgiler ile Youtube kanalı açılarak, para kazanılır.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Kanal Açılışı

Youtube’da nakit kazanmak için kanal açma işlemi Youtube’un resmi web adresi üzerinden yapılır. İşlem için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’ youtube.com’’ adresine girilir.
 • Açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan, ‘’sıgn ın’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan sayfa üzerinde yer alan boşluğa, açılan Google Adsence hesabına ait E-mail bilgisi yazılıp, ‘’ devam’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Yeni görüntülenen sayfada yer alan boşluğa, Youtube kanal hesabına verilecek olan ad yazılıp, ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.

Adımların tamamlanması ile Youtube hesabı oluşturulur. Bu hesap üzerinden kişi video içeriği paylaşarak, izlenme sayısına bağlı olarak Youtube ile para kazanma işlemi sağlar.

Youtube’dan Para Kazanma İçin Video Paylaşma

Youtube’da para kazanma için video yayınlama işlemi yapılırken, Youtube hesabı üzerinden yayın sağlanır. Video yayınlama için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’youtube.com’’ adresine girilir.
 • Görüntülenen sayfanın sağ üstünde yer alan, ‘’sıgn ın ‘’ başlığına tıklanır.
 • Yeni görüntülenen sayfada yer alan boşluğa, ‘’Google Adsence hesabına ait e-mail adresi’’ bilgisi yazılıp, ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan yeni sayfada yer alan ‘’kanalı düzenle ‘’ başlığına tıklanır.
 • İşlem ile görüntülenen sayfada yer alan, ‘’video yükle’’ başlığına tıklanır.
 • Bu başlığa tıklandığında Bilgisayar klasörlerinin yer aldığı ekrana giriş yapılır. Ekranda görüntülenen ve kanla yüklenmek istenen video görseli üzerine tıklanır.
 • Açılan ekranda yer alan, ‘’video yükle ‘’ başlığına tıklanıp, seçilen video yayına verilir.

Bu işlem ile video içeriği kişiye ait Youtube kanalında paylaşılıp, sosyal medya kullanıcıları tarafından görüntülenir. Video ne kadar fazla kişi tarafından izlenirse, Youtube ile elde edilen para kazancı o kadar artar.

Youtube İle Kazanılan Para Nasıl Alınır?

Youtube’dan kazanılan paranın verilmesi için kişinin Google Adsence hesabına, Youtube tarafından para aktarım işlemi yapılır. İşlemin ayrıntıları şu şekilde sıralanır:

 • Kişi üst başlıklarda yer alan adımlar ile video paylaşımı yapar, video izlenme sayısına ve video öncesi çıkan reklamların izlenme süresine bağlı olarak kazanç elde edilir.
 • İzlenme oranı ve süresi ne kadar yüksek ise Youtube’dan elde edilen kazanç da o kadar yüksektir.
 • Kişinin izlenme sayısı ile elde ettiği para kazancı, Kişinin Youtube kanalına bağlı olan Google Adsence hesabına aktarılır. Kişi Google Adsence ile biriken parasını, dilediğinde temin eder.

Youtube İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Youtube’dan kazanılan para tutarı, Kişinin kanalından yayınladığı videoların takip edilme oranına bağlı olarak değişir. Youtube’dan ne kadar para kazanılacağı hakkında detaylar şu şekilde sıralanır:

 • Bir video 1000 kez izlendiğinde, 2 dolar para kazanılır.
 • Bu duruma bağlı olarak toplam izlenme sayısı 1000 rakamına bölünüp, 2 dolar ile çarpılarak Youtube ile para kazanma işlemine yönelik para tutarı hesaplanır.
 • Örneğin, 50 bin kere izlenen bir video ile 100 dolar para kazancı elde edilir.

Değerli ziyaretçimiz, internetten para kazanma konusunda onlarca hatta yüzlerce makale yazılabilir, yüzlerce farklı yöntem geliştirilebilir. İnternette para kazanma yöntemleri bir hayli fazladır.

Biz bu yazımızda YouTube’dan para kazanma yollarını yazdık. Dilerseniz sitemizde bulunan diğer internetten para kazanma yollarını da inceleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan bütün para kazanma yöntemleri tamamen gerçek ve denenmiş yöntemlerdir.

YouTube’da Etkili Bir Şekilde Kazanç Elde Etme

YouTube’da etkili bir şekilde kazanç elde etmek isteyen pek çok kullanıcı bulunuyor. YouTube’da büyümek adına yapılması gerekenler arasında SEO kurallarına uymak yer alıyor. Eğer bir video ve video içeriği YouTube SEO kurallarına uygun olursa o zaman daha çok ön plana çıkabilir. Bunun için pek çok kural yer alıyor. Bunlardan birisi video başlığını ve açıklamasını iyi belirlemek ve güzel bir şekilde doldurmak. Bir diğeri etiketlerden faydalanmak. Bunun yanı sıra videonun yüksek çözünürlüklü olması, dış bağlantılardan videoya yönlendirilenler, videoyu düzenlerken diğer alanların doldurulması ve video kapağının iyi belirlenmesi gibi detaylar SEO için oldukça önemli bir durum.

YouTube’da etkili bir şekilde yükselmek ve daha çok gelir elde etmek için yapılması gerekenlerden birisi de videonun düzgün ve samimi bir şekilde hazırlanması. Kullanıcılar bir video izlerken karşıdaki samimiyeti hissederse o kanalı daha çok takip edebilir. Bu da kanalın büyümesinde etkili olur. Bunun yanı sıra uygulanabilecek bir diğer şey video içerisinde abone olma, beğenme ve yorum yapma gibi ifadeleri başlangıçta tekrar etme. Bu şekilde kullanıcılara uyarı göndermek ve onların bu hareketi gerçekleştirmesini sağlamak mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra daha pek çok etkili kazanç elde etme yöntemi bulunuyor fakat en etkili olanları genel olarak bunlar olarak karşımıza çıkıyor.

YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR, YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR

Youtube kanalı açma işlemi özellikle son senelerde para kazanmak için ekstra bir yöntem haline gelmiştir. Sosyal medya ve internetin kısa süre içinde yaygınlaşmasıyla çoğu kişi Youtube ilk sırada olmak üzere çoğu farklı sosyal medya aplikasyonuna yönelerek içerik üretimine adımını atmıştır. Youtube basit bir video paylaşım alanından, günümüzde milyarlarca kullanıcıya hizmet veren yeni bir iş alanına dönüşmüştür. Ülkemizde de bu sahada büyük paralar kazanan bireyler olması birçok kişiyi kanal açmaya yönlendirmiştir.

Youtube’den  para kazanmak için ilk olarak kanal açmak ve aktif olarak sürekli içerik paylaşmak gerekir.Bunun nedeni ise youtube’da yükselmek ve seo konusunda daha hızlı ilerlemek. Youtube kanalı açmak aslında çok basittir. Fakat bu işlemi ticari işler için yapacak kişiler bir sonra ki aşamada kanalı büyütmek için farklı stratejiler uygulayabilmektedir.

Youtube Kanalı Açmak İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

Youtube kanal açma mobil veya normal araçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Youtube kanalı açmak sanıldığının aksine aslında çok basittir. Günümüzde çoğu kişi Youtube kanalı olmasına rağmen bu durumun farkında bile değildir. Eğer Youtube aracılığıyla herhangi bir kanala abone oluyorsanız bu durumun kanalınızın olduğu anlamına gelmektedir.

Youtube kanalı olmayan bireylerin yapması gereken öncelikli şey Gmail hesabı oluşturmaktır. Gmail hesabınızla Youtube üzerinden tüm adımlarınızı gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Youtube hesabı açmak için takip etmeniz gereken adımlar;

Gmail hesabı oluşturmak

Kanal adı ve içeriğe ilişkin hesap ayarlarını değiştirmek

Youtube’a giriş yapmış olmak

Şeklinde sıralanabilmektedir. Görüldüğü üzere çok basit bir halde Gmail hesabı oluşturarak Youtube kanalı açmanız mümkündür. Asıl problem açtığınız bu Youtube kanalınızı büyütmek ve kanalı ticari amaçlar doğrultusunda geliştirmektir.

Youtube Kişisel Kanal Açma Nasıl Yapılır?

Youtube kanalı açma işlemi haliyle çok basittir. Google hesabınız aracılığıyla Youtube’u aktif olarak kullanabilirsiniz. Youtube üzerinden bireysel bir kanal oluşturarak paylaşım yapmak ve Youtube’u aktif olarak kullanmak istiyorsanız şu talimatları takip ederek bireysel hesap oluşturabilirsiniz;

Youtube uygulaması aracılığıyla oturum açın

Yorum, beğeni, video yükleme vb. işlem gerçekleştirmeyi deneyin

Kanal açma talimatlarını takip edin

Gmail hesabının ismi ve fotoğrafını inceleyip değiştirin

Bu talimatları takip ederek bireysel Youtube kanalınızı açabilirsiniz.

İşletme İsmiyle Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Youtube işletme ismiyle hesap açma işlemi de tıpkı bireysel hesap açma işlemleri gibi gerçekleştirilebilir. Marka hesabı ile yine Gmail aracılığıyla Youtube kanalınızı açabilmeniz mümkündür. Youtube üzerinden marka hesabı oluşturmak için;

Youtube giriş yapın

Kanal listesine giriş yapın

Yeni kanal oluşturma veya mevcut hesabı kullanma seçeneğini seçin

Yeni kanal oluştur sekmesi aracılığıyla kanal adı vb. diğer bilgileri girin

İşlemleri kaydedip onaylayın ve kontrol edin

Bu talimatları takip ederek firmanıza ait kanal açabilir ve marka hesabınızla Youtube kullanmaya başlayabilirsiniz. Kanal yöneticisi oluşturma talimatlarını takip ederek yeni yöneticiler seçebilmektesiniz. Youtube kanalı açmak haliyle kolaydır. İster marka hesabı ister bireysel hesap olsun fark oluşturmaksızın Google hesabı aracılığıyla Youtube’da oturum açmak mümkün bir durumdur.

Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür?

Youtube aracılığıyla para kazanmak için öncelikli olarak oluşturduğunuz yeni kanalınızın hedef kitlesinin seçilmesi ve büyütülmesi gereklidir. Youtube kanalını geliştirmek ve para kazanmak için;

Benzer kanalların analizini yapın

Doğru içerik planlaması gerçekleştirin

Düzenli paylaşım gerçekleştirerek etkileşim alın

Yeni ve özgün içerik üretmeye çalışın

İlgi çekici isimlerle yayın yapın

Bu gibi talimatları gerçekleştirerek Youtube kanalınızı genişletmeniz ve Youtube’u gelir kapısı haline dönüştürmeniz mümkün olacaktır.

Youtube Kanalı Açmak Ücretli Midir?

Youtube’da kanal açma ücreti gibi bir durum söz konusu değildir. Ücretsiz bir şekilde Gmail hesabı aracılığıyla Youtube’da oturum oluşturabilir ve aktif bir şekilde Youtube uygulamasını kullanabilirsiniz. Bir kanal açmak için her hangi ücret istemesi yoktur. Ancak kendini daha fazla geliştirmek ya da profesyonel işler yapmak isteyen kişiler premium uygulamaları kullanmak isteyebilir.

YouTube İş Ortağı Programı’nda para kazanma alanları

YouTube’da aşağıdaki talimatları kullanarak para kazanabilirsiniz:

Reklam gelirleri: Görüntülü, yer paylaşımlı ve video reklamlardan reklam geliri sağlayabilirsiniz.

Kanal üyelikleri: Üyeleriniz, sunduğunuz özel durumlar karşılığında her ay aralıklı olarak ödeme yapar.

Super Chat ve Super Stickers: Hayranlarınız, sohbet akışlarında kendi yayınladıkları mesajlarını öne çıkarabilmek için ödeme yapar.

YouTube Premium Geliri: YouTube Premium aboneleri için ürettikleri içeriği izlediğinde, ödedikleri abonelik ücretinden pay alırsınız.

Her özelliğin, abone ve izlenme sayısı isteklerinin ötesinde, kendi uygunluk şartları vardır. Araştırmacılarımız, kanalınızın veya videonuzun belirli bir özellik için uygunluk şartlarını taşımadığını düşünüyorsa o özelliği etkinleştiremeyebilirsiniz. Bu ek eşiklerin bulunmasının 2 ana sebebi vardır. En önemli sebep, özelliğin açık ve kullanabildiği her bölgede yasal gereklilikleri yerine getirmemizin gerekli olmasıdır. Bunun yanı sıra, iyi içerik üreten bireylere ödül vermek istediğimiz için elimizde kanalınızla ilgili yeterince bağlam ve bilgi bulunduğundan kesinlikle emin olmamız gerekir.

 

Yoruma kapalı.