PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Boş Zamanlarda Yapılacak Ek İşler ve İş Fikirleri

Bolca boş vaktiniz var ve bu boş vaktinizi para kazanarak değerlendirmek istiyorsanız, bazı iş fikirleri sizin için bir başlangıç olabilir. Özellikle evde çok fazla boş vakti olan ev hanımları için bu vakitlerini değerlendirmek ve vakitlerini değerlendirirken para kazanmak oldukça eğlenceli olsa gerek. Birçok kişi günümüzde normal gelirinin dışında ekonomik şartlardan dolayı ek gelir arayışına girmiştir. Böyle zamanlarda sizlere vereceğimiz fikirler ile birlikte ekstra gelir elde etme şansınız bulunmaktadır.

Akşamlar iş çıkışı eve geldiğinizde veya gün içerisindeki boş vakitlerinizde aslında yapabileceğiniz çok fazla iş bulunmaktadır. Bu tamamen sizin yeteneğiniz ve ilgi alanınız ile alakalıdır. Tabi ki ek işler için ilgili yerler ile iletişime geçmek veya müşteri bulmak bu işin en önemli noktasıdır. Aksi takdirde iş bulma şansınız veya bir ürün veya hizmet sunuyorsanız bunu satma şansınız olmaz.

Etiketleme ve Paketleme İşleri

Özelikle giyim sektöründe bu tarz işler çok fazla olmaktadır. Bulunduğunuz bölgede giyim üzerine çalışan firmalar varsa bunlar ile iletişime geçerek bu tarz işler için talebinizin olduğunu bildirebilirsiniz. Bu tarz firmalar sizlere belirli aralıklar ile ve ihtiyaçları olduğunda ürünleri ve ürünler ile beraber etiket veya paketleri gönderirler. Siz onların istediği şekilde ürünleri etiketler veya paketlersiniz. Bu işleri yaparken boş vakitlerinizde yapabilir ve boş vaktinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Özellikle ev hanımları için ideal bir ek gelir fırsatıdır.

Doğrudan Satış İşleri

Az veya çok bir çevreniz varsa, çevrenizin tercih edeceği ürünler ile alakalı olarak satış yapabilirsiniz. Neredeyse her sektörde satış temsilciliği veren firmalar vardır. Siz yeter ki müşteri potansiyelinizin taleplerini belirleyin ve bu taleplere uygun olan bir sektör seçin. Sonrasında kar marjı yüksek ve satışı kolay yapılabilecek ürünler seçin. Bu aşamadan sonra yapılacak olan tek şey satış stratejileriniz ile mümkün olduğunca fazla ürün satmak olmalıdır.

Organik Ürünler Üretmek ve Satmak

Özellikle kadınlar için oldukça ideal bir ek gelir fikri olabilir. Eğer el maharetinize güveniyorsanız evinizde organik ürünler üreterek bunları satabilirsiniz. Reçel, turşu, konserve ve salça benim aklıma ilk gelenler. Bunlar dışında kek, poğaça, börek, içli köfte gibi daha kısa süreli kullanıma sahip ürünlerde örnek olarak verilebilir. Sizin yapmanız gereken uygun müşteriler bulmak ve müşterilerinizin talepleri doğrultusunda ürünler üretmektir. Bu şekilde çeşitli ürünler üreterek satan ve bu işten çok güzel paralar kazanan çok fazla tanıdığım bulunmaktadır.

Youtube Videoları Çekmek

Özellikle son yıllarda Youtube için videolar çekerek paylaşmak ve bu sayede bir hayran kitlesi oluşturarak para kazanmak oldukça popüler olmuştur. Sizlerde video çekmeyi düşünüyorsanız ve hayal ettiğiniz bir konseptiniz varsa bunu deneyebilirsiniz. Eğer gerçekten emek verirseniz ve alanınızdaki kitleye hitap ederseniz kısa süre içerisinde ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Unutmayın ki Youtube için özgünlük ve özgün fikirler oldukça önemlidir. Klişe video konseptleri dışına çıkarak yeni fikirler oluşturabileceğinizi düşünüyorsanız bunu bir deneyin!

Köpek Gezdirme

Öncelikli şunu belirtmek isteriz ki bu iş özellikle büyük şehirlerde ve evde beslenen köpek sayısının fazla olduğu yerlerde yapılacak bir iştir. Genellikle evde beslenen köpekler sabah ve akşam dışarı çıkarılırlar. Yorgun olarak gelen kişiler bu işi kendileri yapmak istemeyebilir.

Bu aşamada devreye köpek gezdirme işi ile uğraşanlar gelmektedir. Birkaç tane köpek besleyen aile ile anlaştığınız takdirde sabah ve akşam en fazla 30-40 dakikalık bu işi yapabilirsiniz. Kendi boş vaktinize göre uygun saatleri kendiniz ayarlama şansına da sahipsiniz.

Makale veya Tanıtım Yazısı Yazmak

Başta internet siteleri ve bloglar olmak üzere çeşitli yerler kendi alanlarına özgü, özgün ve kaliteli makale arayışı içerisindedir. Sizler bu tarz internet sitelerine makale sağlayarak para kazanabilirsiniz. Bu işi günün herhangi bir saatinde, boş olduğunuz her anda yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman çalışır, istediğiniz zaman çalışmazsınız.

Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanırsınız. Güncel makale fiyatları 100 kelime için 1,5-2,0 TL arasında değişmektedir. Günde 300 kelimelik 5 makale yazarsanız 30 TL kazanma şansınız bulunmaktadır. Dediğimiz gibi bu tamamen sizin çalışma sürenize, şeklinize ve iş yaptığınız siteye göre değişmektedir.

El İşi Ürünler Geliştirmek

Boş zamanları iyi değerlendirmek, hobiyi buna katarak gelir elde etmek mümkün. Özellikle ev hanımlar el işi ürünler geliştirmeyi seviyor ise bu konuda kazanç elde edebiliyor. Örneğin örgü ören kadınlar bu örgülerin bir kısmını satarak gelir elde etmeye başlayabilir. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek üretip bu ürünlerin de satılması mümkün oluyor. Kısacası kişi kendi ilgi alanına yönelip bu işten para kazanmaya çalışabiliyor. Para kazanmak için birçok yöntem mevcut. Bunlardan birisi ikinci el satış sitelerini kullanmak. Bir diğer yöntem web sitesi kurup bu sitede ürün satışına başlamak.

Grafik Tasarım Yapmak

İnternet üzerinden iş yapmak isteyenlere sunabileceğimiz tavsiyelerden birisi grafik tasarım işine girmek olur. Grafik tasarım, günümüzde dijital bir şekilde yapılan bir meslek haline geldi. Geçmişte elle çizilen grafiklerin dijital ortama taşınması büyük kolaylık sağlıyor. Grafik tasarım ile birlikte pek çok iş alanı kullanıcıyı karşılıyor. Bunlardan birisi logo ve kapak tasarımı olmakta. Kişi logo ve kapak tasarımı yaparak bu işten etkili kazançlar elde edebiliyor. Bir diğer iş alanı arka plan temizleme olarak bizleri karşılıyor. Özellikle ürün tanıtımlarında sıklıkla tercih edilen arka plan temizleme, müşterisi bulunan bir piyasa olarak kullanıcıların önüne çıkıyor. Grafik tasarım ile birlikte video kurgu hizmeti de sağlanabiliyor. Video geliştirme işinde iyi olanlar bu iş ile para kazanmaya başlayabilir.

Yoruma kapalı.