PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Ev Yapımı Sabunlar!

Eğer evde yapılacak ve size ek gelir sağlayacak bir iş fikri arıyorsanız sabun yaparak satmak, size uygun bir fikir olabilir. Özellikle ev hanımlarının kolaylıkla yapabileceği, aynı zamanda eğlenerek para kazanabilecekleri bir iştir. Bu nedenle ek gelir elde etmek isteyen kişiler çeşitli aroma ve şekillerde sabun yaparak bunları pazarlayabilir.

Sabun, temel temizlik maddelerinden birisidir. Bu nedenle kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle çok fazla pazar ve satış sıkıntı çekmezsiniz. Kimyasal maddelerin hayatımıza fazlası ile girdiği şu dönemde insanlar daha sağlıklı, cilde zarar vermeyen, kansere neden olan kimyasal madde içermeyen aynı zamanda cildi besleyen sağlıklı ürünleri tercih etmeye başladı. İnsanların istek ve ihtiyaçlarına cevap vermek üzere evinizde tamamen organik, kimyasal madde içermeyen, bebeklerde ve yetişkinlerde alerjiye neden olmayan organik sabunlar yapabilirsiniz.

Sabun Yaparak Para Kazanmak

Her işte olduğu gibi bu işte para kazanmak tamamen sizin çabanıza, yeteneklerinize ve ürettiğiniz ürünlere bağlıdır. İnsanlar genelde farklı olan her şeye fıtratları gereği ilgi duyarlar. İnsanların merak duygusuna hitap edecek, farklı görünümde, farklı kokularda, sabun yapıp satabilirsiniz. Küçük ölçekli ya da büyük ölçekli olsun, bir işe başlamadan önce mutlaka sektör araştırması yapmalısınız.

Sektör araştırması yaparken, sektörün istekleri ve ihtiyaçları neler, sektörün eksikleri neler, sektöre en çok hangi ürünler tercih ediliyor, hangi ürünler daha hızlı satılıyor, gerekli araştırmaları piyasadan ve internetten yaptıktan sonra evde sabun yapmaya başlayabilirsiniz.

Sabun yaparak para kazanmak için, sektör araştırması yaptıktan sonra, gerekli malzemeleri temin edin. Malzemelerinizi alırken her zamanki gibi toptancıdan almaya özen gösterin. Para kazanmak kadar parayı harcamakta bir sanattır. Malzemelerinizi aldıktan sonra, eviniz uygunsa bir odasını sabun yapmak üzere ayırabilirsiniz.

Evde sabun yaparken, klasik tasarımların dışında kullanım alanlarına göre farklı renk ve şekillerde sabunlar yapın. Bebeklere özel ürünler yaparken, renk ayrımı yaparak kız bebeklere pembe erkek bebeklere mavi kullanarak, farklı legolarla süsleyebilirsiniz. Ürünlerinizi satışını hızlandırmak için, hizmetlerinizi çeşitlendirin. Farklı renk ve tasarımların yer aldığı sabunlardan banyo sepeti hazırlayarak ürünlerinizi daha cazip hale getirebilirsiniz.

Evde sabun yaparak para kazanmak için, ürünleriniz müşteriye hitap etmelidir. Bu nedenle ilgi çeken ürünler tasarlamaya özen gösterin. Özellikle çiçek kokularının kullanıldığı sabunlar, hanımlar için tercih nedenidir. Sabun yaparken kokusunu kullandığınız çiçeği sabun üzerine yapabilirsiniz. Böylece ortaya farklı bir ürün çıkarabilirsiniz.

Evde sabun yaparak para kazandığınız gibi sabunlardan süs eşyası yaparak ta para kazanabilirsiniz. Dekoratif sabunlardan meyve sepetleri, çiçek sepetleri, dolap süsleri gibi çeşitli dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Konu hakkında yeterince bilginiz yoksa Halk Eğitim Merkezleri’nin açtığı sabun süsleme kursuna gidebilirsiniz.

Evde Sabun Yapımı

Sabunun nasıl yapılacağı ile ilgili olarak sizlere genel bir bilgi vereceğiz. Bununla ilgili detaylara sitemizden arama ulaşabilirsiniz. İlk olarak malzemelerimizi sıralayalım.

  • Zeytinyağ (en uygun fiyatlı olanları seçebilirsiniz)
  • Kostik (sodyum hidroksit)
  • Termometre
  • Kalıplar
  • Mikser
  • Çelik Tencere ve tahta kaşık
  • Aroma vericiler ve renklendirici ürünler (lavanta, kekik vb.)
sabun yapimi Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Ev Yapımı Sabunlar!

Malzemelerimiz gördüğünüz gibi oldukça az ve kolay bulunabilir malzemeler. Hazırlanışından da kısaca bahsedecek olursak. Çelik tencerenizin içerisine 6 su bardağı su koyun ve üzerine kostiği yavaş yavaş ekleyin. Kostiği yavaş yavaş eklemeniz önemlidir. Bunlar birleştiğinde bir ısı ortaya çıkar. Isının 40 dereceye kadar düşmesini bekleyeceğiz. Başka bir kabın içerisinde ise 3 bardak zeytinyağı 40 dereceye kadar ısıtın. Sonrasında ise iki karışımda 40 derece olduğunda, zeytinyağı diğer karışımın içerisine dökün. Mikser ile düşük devirde 10-15 dakika kadar karıştırın. Ara verin ve 10 dakika sonra 2 dakika kadar tekrar karıştırın. Katacağınız ekstra ürünleri bu aşamada katın. Boza kıvamına geldikten sonra tencereyi bir battaniyeye sarın ve 24 saat bekleyin. Sonrasında kalıplara dökerek 2-3 gün bekleyin. 2-3 gün sonra kalıplardan çıkarıp kurutabilirsiniz.

Ev Yapımı Sabun Satışı

Ürünlerinizi hazırladıktan sonra en önemli aşama satış aşamasıdır. Ürünlerinizi satmak için, organik ürün satan mağazalara görsel bir sunum yapabilirsiniz. Ürünlerinizi satışa hazırlarken, mutlaka ambalajlayıp üzerine etiket yapıştırın. İçerisinde kimyasal madde kullanılmadığını tamamen organik olduğunu özellikle belirtin. Böylece ürününüzün tanıtımını güzel bir şekilde yaparken, satışını da hızlandırmış olursunuz.

Ürünlerinizin tanıtımını yakın çevrenize yapabilirsiniz. Sabun her evde kullanılan temel temizlik maddelerinden biridir. Bu nedenle rahatlıkla satabilirsiniz. Ürünlerinizi internetten de satışa sunabilirsiniz. Özellikle dekoratif ürünlerinizin görselini sosyal medya hesaplarınızda, grup sayfalarında paylaştığınız takdirde mutlaka size geri dönüş yapan müşterileriniz olacaktır. Ürünlerinizi internetten satışa sunarken insanlara cazip gelen alışveriş kolaylıkları sunabilirsiniz. Bu alanda en çok tercih edilen seçeneklerden biri kapıda ödeme kolaylığıdır.

Evde Yapılabilecek Farklı İşler

Evde sabun satmak güzel bir iş olarak kullanıcıları karşılıyor olsa da bunun yanı sıra farklı işler de tercih edilebilir. Bunlardan birisi organik reçel yapımı olarak bizleri karşılıyor. Organik reçel üretimi, kullanıcıların tercih edebileceği bir yöntem olmakta. Günümüzde halen ev ortamında reçel üreten pek çok ev hanımı bulunuyor. Bu işi paraya dökerek kazanç elde etmek güzel bir fikir olabilir. Evde yapılabilecek bir diğer iş eğitmenlik olarak yer alıyor. İnsanlar, öğrencileri eve çağırarak hocalık yapabilir. Matematik, İngilizce, Fransızca, Türkçe, Din Bilgisi, Fizik veya Coğrafya gibi herhangi bir konuda ders verebilir. Yalnızca okula gidenlere değil aynı zamanda yazılım geliştirme, oyun programlama, SEO eğitimi veya masa tenisi oynama gibi konularda da eğitim verilebilir.

Bir diğer konu karşımıza ev yemekleri yapmak olarak çıkıyor. Ev yemekleri ile uğraşmak birçok kişi için güzel bir tercih olabiliyor. Ev yemekleri yaparak firmaya veya bireysel müşteriye satış yapılabilir. Bazı firmalar veya bireysel müşteriler toplu yemek siparişi vererek organizasyonlar için böyle bir istekte bulunabiliyor. Bu da büyük kazançlar anlamına geliyor. Karşımıza çıkan bir diğer iş bebek bakıcılığı olabiliyor. Bazı kadınlar dışarı çıktığında bebeğine bakması için birine emanet etmek isteyebilir. Bebek bakıcılığı yaparak bu işi kazanca dönüştürmek mümkün oluyor.

Yoruma kapalı.