Evde Pasta Yaparak Para Kazanma

0
Evde Pasta Yaparak Para Kazanma
Evde Pasta Yaparak Para Kazanma

Evde Pasta Yaparak Para Kazanma

Evde pasta yaparak para kazanmak maliyeti olan bir iştir. Çünkü pasta yapabilmek için sipariş verilen pastaya bağlı olarak çeşitli malzemeler gereklidir. Evde pasta yaparak para kazanmak isteyenlerin maliyet hesabı yaparak, maliyetin üzerine kar ekleyerek pasta satması gereklidir.

Evde pasta yaparak nasıl para kazanılır diye soracak olursanız, öncelikle yaş pasta mı yapacaksınız kuru pasta mı yapacaksınız onu bir değerlendirmek gerek. Eğer yaş pasta yapacaksanız şehir dışı satışınız biraz zor olur çünkü kargo ile göndermek gerek, pastanız nakliye esnasında zarar görecektir.

Kuru pasta satışında ise yaptığınız kuru pastayı şehir dışına göndermeniz daha kolay olur, güzel bir paketleme ile internetten bulduğunuz müşterilere pasta satışı yaparak para kazanabilirsiniz.

Ayrıca özel günler için pastalar yapıp çevrenize satabilirsiniz.

Yine bir fikir olarak sizlere şunu tavsiye edebiliriz, yakın civarlardaki pastanelerle anlaşıp yaptığınız pastaları onlara satabilmeniz de mümkündür. Yeter ki siz pasta yapmak konusundaki hünerlerinizi gösterin.

Evde Pasta Yaparak Kimlere Satış Yapılabilmektedir?

Pasta satışı yapılabilecek olanlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Pastanelere pasta satışı yapılabilmektedir.
  • Sosyal medya üzerinden kişiye özel pasta satışları yapılabilmektedir.
  • Özel günler için evden müşteri bularak pasta satışı yapılabilmektedir.

Evde Yapılan Pastanın Satılabilmesi İçin Tanıtım Nasıl Yapılır?

Pasta tanıtımı için yapılabilecekler aşağıda belirtilmiştir:

  • Broşür hazırlanarak başta arkadaş çevresi olmak üzere çevredeki kişilere dağıtılabilmektedir.
  • Sosyal medya hesapları aktif bir şekilde kullanılarak reklam yapılabilmektedir.
  • Evde pasta yaparak para kazanmak isteyenler blog sayfasından tanıtım yapılabilmektedir.
  • YouTube kanalı açarak hem pasta yapımı ile ilgili videolar çekilebilmektedir hem de satış için tanıtım yapılabilmektedir.
BUNU KAÇIRMAYIN :   Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Maliyeti ve Kazancı

Evde Pasta Yaparak Ne Kadar Para Kazanılmaktadır?

Pasta yapımından kazanılan para değerlendirildiğinde; eğer kendi müşterilerini kendisi bulan biri ise aylık 5.000 TL’ye kadar para kazanabilmesi mümkündür. Bunun için düzenli bir müşteri kitlesi edinmesi gereklidir. Ancak bir pastane ile ortak çalışıyor ise bu durumda aylık 2.000 TL’ye kadar para kazanabilmektedir.

Pastaların piyasa fiyatlarına bakıldığında ise; 6 ile 8 kişilik yaş pastaların fiyatları ortalama 30 TL ile 60 TL arası değişebilmektedir. Kuru pastalarda ise kilogram fiyatları 15 TL ile 50 TL arası değişebilmektedir. Kendi pastalarını satanlar piyasa fiyatlarına göre kendilerine bir fiyat belirleyerek satış yapabilmektedirler.

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Pasta yapımı için gerekli malzemeler aşağıdadır:

  • Hassas ölçüm yapabilecek olan bir mutfak terazisi olması gereklidir. Orta kalite bir terazi de yeterli gelebilmektedir.
  • Çırpıcı ve karıştırıcı görevi gören bir blender gereklidir.
  • Hamurun yoğurulabileceği bir hamur yoğurma kabı gereklidir.
  • Merdane ve oklava gerekmektedir.
  • Hamur açma tahtasına sahip olunmalıdır.
  • Yapılmak istenen şekle göre şekil verici kalıplar gereklidir.
  • Farklı boylarda ve şekillerde pişirme tepsisi ile kek kalıbı gereklidir.
  • Krema pompası gereklidir.
  • Hamurları kesebilmek için üretilmiş olan özel makas gereklidir.
  • Mutfak robotu pasta yapımı için gereklidir.

Yaş Pasta Maliyet Analizi Nasıl Yapılır?

Yaş pasta maliyetinin ayrıntıları şunlardır:

  • Evde pasta yaparak para kazanmak için maliyet hesaplamak gerekir ise; standart bir çikolatalı yaş pasta için 4 yumurta gereklidir ve bunun da 2 TL maliyeti olmaktadır.
  • 4 yemek kaşığı toz şeker yani 72 gram şekerin maliyeti 35 kuruştur.
  • 160 gram pudra şekerinin maliyeti 2.75 TL’dir.
  • 20 TL, 243 gram tereyağına harcanmaktadır.
  • 2 su bardağı un 60 kuruş tutmaktadır.
  • 3 yemek kaşığı kakao için 85 kuruş harcanmaktadır.
  • 1 paket kabartma tozu 50 kuruşa denk gelmektedir.
BUNU KAÇIRMAYIN :   Eşek Çiftliği Nasıl Kurulur? Eşek Sütü Üretimi

Kreması hariç toplamda 18.25 TL maliyeti olmaktadır. Pastanın kreması için yapılan harcamalar ise şöyledir:

  • 4 TL ile 3 su bardağı süt harcanmaktadır.
  • 100 gram çikolata 10 TL tutmaktadır.
  • 5 yemek kaşığı toz şeker için 44 kuruş harcanmaktadır.
  • 10 kuruş harcama 4 yemek kaşığı kakao içindir.
  • 2 yemek kaşığı unun 2 kuruş maliyeti bulunmaktadır.
  • 2 yemek kaşığı buğday nişastasının 30 kuruş harcaması olmaktadır.
  • 1 yumurta sarısı 50 kuruşa denk gelmektedir.
  • 3 yemek kaşığı tereyağı için 11.20 TL harcanması gereklidir.

Evde pasta yaparak para kazanmak isteyenler krema için toplamda 24.87 TL harcama yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here