PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Instagram’da Nasıl Satış Yapılır? Instagram’da Para Kazanma

Instagram’da Nasıl Satış Yapılır? Instagram’da Para Kazanma

Instagram’dan satış yapabilmek için öncelikle bir profil oluşturulmalıdır. Instagram’dan para kazanmak için nasıl bir yol izleneceği belirlenmelidir ve buna göre profil düzenlemesi yapılmalıdır.

Instagram’da Satış Yapabilmek İçin Takipçi Kitlesi Nasıl Genişletilir?

Instagram’da takipçi kitlesini arttırmak için yapılması gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

 • Takipçi kitlesini geliştirebilmek amacı ile görüntü kalitesi yüksek olan ve karşı taraf için ilgi çekici gelebilecek olan görüntülerin ve videoların paylaşılması gereklidir. Kitap satışı yapılacak ise kitabın kapak fotoğrafı, herhangi bir konu ile ilgili eğitim videosu çekilecek ise videonun en önemli kısımlarından oluşan 15 saniyelik bir video paylaşımı yapılmalıdır.
 • İnsanların Instagram’da takip edebilmesi ve oluşturulan içerik amacına göre içeriğe katkı sağlayabilmesi için onları harekete geçirecek bir mesaj veya video hazırlanması gereklidir.
 • Paylaşımlar düzenli ve sürekli hale getirilmelidir.
 • Sadece satış amaçlı paylaşımlar yapılmamalıdır. Aksine kullanıcıların da düşünüldüğünü göstermek amacı ile özel gün kutlamalarının yanı sıra bilgilendirici içerikler de paylaşılmalıdır.
 • İnandırıcı ve samimi olmaya özen gösterilmesi gereklidir.
 • Takipçiler ile iletişim halinde olunması daha fazla takipçiye ulaşılabilmesini ve kullanıcıların olumlu bir izlenime kapılmasını sağlamaktadır.

Instagram’dan Para Kazanabilmek İçin Uygulanacak Yöntemler Nelerdir?

Instagram’dan gelir elde edebilmek için izlenebilecek yöntemler aşağıda belirtilmiştir:

 • Diğer markaların reklamlarının yapılması ile yani sponsorlu yayınlar ile para kazanabilmek mümkündür.
 • Başkalarının ürünlerini satarak, her satıştan belirli oranda bir kar elde edebilmek mümkündür.
 • Afiş fotoğrafları, resimler, çizimler, animasyonlar, videolar ve diğer sanal ürünlerin satışı Instagram üzerinden yapılabilmektedir.
 • Kişinin kendisinin ürettiği veya herhangi bir tedarikçiden satın aldığı ürünlerin satışını yapabilmesi mümkündür.
 • Direkt nakliye yöntemi ile ürün eline geçmeden bir tedarikçi firmanın ürününü alıcıya yönlendirebilmesi mümkündür.

Instagram’da Ürün Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’da ürün satışı yapabilmek için uygulanması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Instagram’da ürün satabilmek için öncelikle satışı olan ürünlerin doğru açıdan, kaliteli fotoğraflarının çekilmesi ve bu fotoğrafların paylaşılması gereklidir.
 • İlgi çekici fotoğrafların yanı sıra videolar da oldukça rağbet görmektedir. 15 saniyelik ve satılan ürünün önemli özelliklerinin vurgulandığı ürün videoları ile satış desteklenebilmektedir.
 • İnsanların sayfayı güvenilir bulması için diğer müşterilerden gelen geri dönüşlere yer verilmesi gereklidir. Kullanıcı yorumları ve kullanıcıların ürünleri kullanırken çektikleri videolar paylaşılabilmektedir.
 • Ürünlerin belirli bir hashtag ile paylaşılması durumunda kullanıcılar da aldıkları ürünlerin paylaşımlarını aynı hashtag ile yapmaktadırlar. Bu sayede en etkili paylaşımların seçilerek bir kolaj halinde sunulması mümkün olmaktadır.

Instagram’da Bir Ürünü Satabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram’da ürün satarken bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • İyi ve etkili bir WOM yapılmalıdır. Yani satılacak olan ürünün insanlar tarafından kulaktan kulağa yayılmasına yardımcı olabilmek amacı ile o ürünlerin hikayelerini sunmak gereklidir. Satıcının bu işe başlama hikayesi, şirket kültürünün hikayesi, ürünün çıkış noktası gibi insanların ilgilerini çekebilecek konulara değinilmelidir.
 • Belirli bir hedef kitle belirlenmesi ve bu hedef kitlenin özelliklerinin oldukça iyi tespit edilmesi gereklidir.
 • Hedef kitleye yönelik özgün bir görsel dile sahip içerikler paylaşılmalıdır.
 • Instagram üzerinden yapılan satış oranlarına bakıldığında; %72 oranında tüketici Instagram’dan gördüğü bir ürünü almaya karar verirken, %38 oranında tüketici ise Instagram’dan ürün almaktadır. Dolayısı ile satış için bir web sitesi sahibi olunsa dahi Instagram üzerinden de bu ürünlerin satışlarının olduğunun belirtilmesi gereklidir.
 • Instagram’dan para kazanmak için kullanıcıları da satışı yapılacak olan ürün ile ilgili paylaşım yapmaya teşvik etmek gereklidir.
 • İnsanlar influencerların kullandıkları, anlattıkları, tanıttıkları ürünleri öncelikli olarak tercih etmektedirler. Dolayısı ile bir influencer ile ortaklık kurarak, kendisinin ilgili ürünü paylaşması istendiğinde bu durum satışları olumlu etkileyebilmektedir.

Instagram’da Hizmet Sunarak Para Kazanmak İçin İpuçları Nelerdir?

Instagram’dan hizmet karşılığı para kazanabilmek için tavsiyeler aşağıdadır:

 • Daha önceden yapılmış olan işlerin Instagram’da paylaşılması gereklidir. Bir nevi portfolyo niteliği taşıyan bir profile sahip olunmalıdır.
 • Büyük markaların politikalarını ve güncel fikirlerini takip etmek gereklidir. Ayrıca hedef kitlenin de işleri takip edilmelidir.
 • Hizmet verilecek olan konu ile ilgili bir problem tanımladıktan sonra bu problemin çözümü ile ilgili 15 saniyelik video çekimleri yapılmalıdır.
 • Hizmet verilen konu ile ilgili problemler yaşayan kişilere ulaşmaya çalışılmalıdır. Hatta bu kişiler arasında belirli şartlarda bir yarışma düzenleyerek, kazanan kişiye kısa süreli ücretsiz bir danışmanlık hizmeti verilebilmektedir. Bu daha büyük bir kitleye ulaşılabilmesini sağlamaktadır.

Reklam Alarak Instagram’da Para Kazanmak İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram’da reklam karşılığı para kazanabilmek için ipuçları şöyledir:

 • Instagram’da reklam karşılığı para kazanabilmek için belirli bir takipçi sayısına sahip olunması gereklidir. Çünkü firmalar daha fazla kişiye ulaşabileceğini düşünerek çok takipçili kişilere reklam vermektedirler.
 • Herhangi bir firma ile reklam iş birliği yapılmalıdır.
 • İş birliği yapılan firmanın ilgili ürününün avantajlı yönleri ile beraber kullanımı, takipçileri cezbedecek şekilde sunulmalıdır.
 • Takipçilerin reklam alan kişi aracılığı ile ilgili ürünü almaya karar vermesi, reklam veren tarafın satışlarını arttırmaktadır. Reklam alan kişi ise ürünü tanıttığı için belirli bir miktarda para kazanmaktadır.

Instagram’dan Para Kazanan Kişi Örnekleri

Instagram’dan kazanç sağlayan kişilerden bazıları şunlardır:

 • Theresa Nguyen; ev yapımı slime videoları paylaşarak 228 video ile 747.000 takipçiye ulaşmış biridir. Online olarak slime satışı yapmaktadır ve bu satışlardan ayda 3.000 dolar gelir elde etmektedir.
 • Instagram’dan para kazanmak amacı ile hesap açmamasına rağmen para kazanmaya başlayan Sara Tasker; yaşam tarzı fotoğrafları ile ve marka iş birlikleri ile yıl içerisinde ortalama 120.000 euro gelir elde etmektedir.
 • Nütrisyonel terapist ve freelance yazar olan Jeena Farmer’ın 3.361 takipçisi bulunmaktadır ve tek bir gönderi paylaşmak için markalardan 50 euro ile 100 euro arası bir ücret talep etmektedir.

Instagram’da Para Kazanmanın Avantajları

Instagram’da gelir elde etmek için pek çok yöntem bulunuyor. Kullanıcıların uygulayabileceği yöntemlerden birisi Instagram’da satış yapmak olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Butik hesabı olarak da bilinen bu hesaplar yapmış oldukları satışlar neticesinde para kazanabiliyor. Bu da onlar için pek çok ayrıcalık vaat ediyor. Instagram’da satış ile ilgilenen bir kişinin elde edeceği avantajlardan birisi müşteri kitlesinin arttırılması olacak. Eğer sayfa müşteri memnuniyetini arttırırsa bu durumda daha çok müşteriye tavsiye edilebilecek ve daha büyük kitlelere ulaşarak daha hızlı büyüyebilecek. Bu da kullanıcılar için yeni ayrıcalıkları doğuran bir durum olmakta. Bunlardan birisi sayfanın takipçi sayısının hızlı bir şekilde artması olarak açıklanabilir.

Instagram’da para kazanan bir kişinin elde etmiş olduğu avantajlardan birisi daha çok gelir elde etmesi olarak açıklanabilir. Özellikle kullanıcı müşteri memnuniyeti kazanıp müşteri kitlesi yakaladıysa bu kitleyi daha çok büyütmek amacıyla çeşitli kampanyalar düzenleyebilir ve piyasada daha etkili rol alabilir. Bu da sayfa sahibinin daha fazla kazanç elde etmesi konusunda etkili bir girişim olur. Instagram’da satış yapmanın sunmuş olduğu bir diğer ayrıcalık sayfa sahibinin kendini bu konuda geliştirme imkanının oluşu. Kullanıcılar böyle bir imkan sayesinde pazarlama konusunda kendini geliştirerek daha başarılı bir şekilde ticaret içerisine atılabiliyor. Bu piyasada bazen hatalar olabilir. Önemli olan hatalardan ders almaya çalışmak.

Yoruma kapalı.