PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Popeyes Çalışma Şartları ve Maaşları

TAB Gıda altında faaliyetlerini sürdüren Popeyes, müşterilerine farklı şekillerde hazırlanmış tavukları sunmaktadır. Ülkemizdeki faaliyetlerine ilk olarak 2007 yılında başlayan şirket, o tarihten itibaren hızla yaygınlaşmıştır. Şuanda 40’tan fazla il içerisinde toplamda 200 civarında şubesi bulunmaktadır. Buna bağlı olarak, söz konusu şubelerde çalışan personel sayısı oldukça fazladır. Büyümeye devam eden Popeyes, bu alanda her geçen gün yeni şubeler açmaktadır ki bu da ekstra personel alımı anlamına gelmektedir. İş arayanlar için burasının önemli bir alternatif olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Popeyes Çalışma Şartları

Popeyes, genellikle AVM’lerin içerisinde yer almaktadır. Bundan dolayı da sınırlı bir alan içerisinde çalışılması gerekiyor. Bu durum çalışma anlamında bazen personelleri zorlasa da işin kolay olmasına ve çalışanların çok fazla yorulmamasına neden olmaktadır. Bazı dönemlerde ciddi yoğunluklar olabilmekte ve çalışanlar uzun süre ayakta kalabilmektedir. Böyle anlarda, tempolu çalışma noktasında zorlanacak kişiler, işlerin aksamasına neden olacağı için şirket tarafından işe alınmamaktadır. Dolayısıyla da çalışan kişilerin dayanıklı olması ve tempolu çalışabilmesi gerekiyor.

Çalışma saatleri ise kişilerin durumuna göre değişmektedir. Part time olarak burada çalışacak kişilerin çalışma saatleri, şube müdürü tarafından belirlenmektedir. Bu süreç, çalışmak isteyen kişinin durumu da dikkate alınarak yapılmaktadır. Full time olarak çalışacak kişiler için ise vardiya sistemi uygulanmaktadır. Bu tür kişiler, gün içinde en az 8 saat çalışmak zorundadır. Yoğunluk ya da personel eksikliğine bağlı olarak bazı zamanlarda bu sürenin biraz daha uzaması mümkündür. Çalışacak kişilerin böyle durumlar için esnek olması istenmektedir.

Haftada 6 gün çalışan personellerin işe yeni başladıklarında yıllık izni bulunmamaktadır. Yıllık izin hakkı kazanılması için kişilerin en az 1 yıl çalışması gerekiyor. Bu şartı sağlayan çalışanlara 14+2 gün yıllık izin verilmekte ve çalışanlar bunu istedikleri zaman kullanabilmektedir.

Popeyes Çalışma Pozisyonları

Popeyes’teki personellerin rütbesi, sınavlarla belirlenmektedir. İşe yeni başlayan kişilere ekip üyesi denilmektedir. Bu kişiler 3 ay sonra 100 sorudan oluşan bir sınava girmektedir. Bu sınavda tavukların hazırlanması, marine edilmesi ve gramajları hakkında sorular sorulmaktadır. Bu sınavda 80 ve üzerinde net yapan personeller ekip üyeliğinden servis uzmanlığına yükselmektedir. Servis uzmanları, tavukların hazırlanmasında görev almaktadır.

Şirkette 6 aydan fazla çalışanlar yine bir başka sınava girerek supervisor olabilmektedir. Supervisor, şubenin sorumlusu ve denetçisidir. Bir anlamda müdürden sonraki en yetkili kişisi olarak tanımlanabilir. 1 yıldır şirkette çalışanlar ise yine sınava girerek vardiya müdürü olabilir. Böylece sadece vardiyaların hazırlanmasında görev alır ve bir anlamda ayak işlerinden kurtulmuş olur.

Popeyes Maaşları

Popeyes, çalışanlarının maaşını zamana yatırma noktasında oldukça hassastır. Ödenen maaşlar ise çalışanların pozisyonlarına göre değişkenlik gösterir. İşe yeni başlayan ekip üyesine asgari ücret ödenirken, servis uzmanı bu ücretin %5 daha fazlasını alır. Supervisor pozisyonundaki personeller %25 daha fazla kazanırken, vardiya müdürü ise %80 daha fazla maaş almaktadır.

Maaşlar genel olarak bu şekilde olup, çalışanları teşvik için prim uygulaması da yapılmaktadır. Bunun dışında çalışanlarına vardiyasına bağlı olarak günde 1 öğün yemek verilmektedir.

Popeyes İş Başvurusu

Popeyes’te çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapacağı iki farklı kanal bulunmakta olup bunların ilki internet iken diğeri ise direkt şubeye giderek başvuru yapılmasıdır. Fakat iş başvurusu yapan kişilerin mutlaka yetkili birisi ile yüz yüze görüşmesi gerekiyor. Yapılacak değerlendirme sonucunda başvurunun kabul edilip edilmeyeceği belli olacaktır. Başvuru kabul edilirse; nüfus cüzdanı fotokopisi, sabıka kaydı, sağlık raporu, fotoğraf ve diploma gibi belgeler istenecektir.

Popeyes’te Hangi İş Alanları Mevcut?

Popeyes, çıtır tavuk konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak bizleri karşılıyor. Türkiye’de pek çok şubesi bulunmasıyla birlikte iş başvuruları da bu firmada yoğunlaşmış durumda. Bu firmada iş yapan her bir personel kendi alanında görev alıyor. Popeyes’te çalışan bir kişi yapmış olduğu alandaki sorumluluklara sahip olarak bu alanda çalışmalar gerçekleştirir. Eğer vasıfsız bir personel olarak Popeyes’in herhangi bir şubesine başvuru yapılıyor ise bu konuda yapılabilecek pek çok pozisyon bulunuyor. Tabii o pozisyonda bir açık var ise bu şekilde işe alım yapılıyor. Bunlardan birisi kasiyerlik olarak karşımıza çıkmakta. Kasiyer olarak görev alan bir personel müşterilerin siparişlerini alarak bu siparişleri mutfağa yönlendirir.

Popeyes’te yapılabilecek bir diğer iş garsonluk olarak bizlerin karşısına çıkmakta. Garsonluk, müşteri sipariş verdikten sonra oturma alanına geçince ve sonrasında sipariş hazır olunca bu siparişin müşteriye verilmesini sağlıyor. Kısacası sipariş hazır olduğunda garson siparişi masaya gönderiyor. Bunun yanı sıra bir diğer iş alanı temizlik görevlisi olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Temizlik konusunda görev alan bir personel çevre temizliğinden sorumlu. Yer temizliği, tezgah temizliği ve bulaşık temizliği gibi pek çok temizlik görevi bulunuyor. Bunun yanı sıra adrese teslim sipariş gönderen kuryeler de bu konuda iş yapan personeller olarak bizleri karşılıyor.

Popeyes müdür maaşı

Popeyes firmasında çalışanlara genelde asgari ücretin üzerinde ücret ödenmektedir. Bu gibi kurumsal firmalar personellerine ayrıca prim ödemesi, fazla mesai, ulusal bayramlar ve resmi tatillerde çalışılan günler için fazladan ödemeler yapmaktadır. Tabii ki mağaza müdürlerinin alacağı ücret diğer çalışanların aldığı ücretten fazla olacaktır. Ancak gerek merkez birimlerinde çalışan müdürler gerekse mağaza müdürleri aldıkları maaşları paylaşmazlar.

Bu gibi müdür kadrosunda çalışanların maaşlarını sadece genel merkezde bulunan yöneticiler bilirler. Ancak bizim burada verebileceğimiz bilgi popeyes mağaza müdürlerinin asgari ücretin çok çok üzerinde maaş aldıklarını söylemek olacaktır.

Popeyes vardiya müdürü maaşı

Popeyes vardiya müdürü maaşı da yukarıdaki paragrafta yaptığımız açıklamada belirttiğimiz üzere genel merkez tarafından bilinmekte olup bizim bu konuda net bir bilgiye sahip olmamız mümkün değildir. Ancak vardiya amirleri ya da vardiya müdürlerinin maaşlarının diğer çalışanlardan daha fazla olduğunu, diğer çalışanların ise asgari ücretin üzerinde maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Popeyes part time maaş

Popeyes kurumsal bir firma olup bünyesinde part time yani kısmi zamanlı olarak personeller de istihdam etmektedir. Part time çalışan personellerin ücretleri çalışılan saat üzerinden hesaplanmaktadır. Yasalarımıza göre her bir 7,5 saatlik çalışma bir günlük tam çalışmaya eşittir. Buna kıyasla, part time yani kısmi zamanlı istihdam edilen personellerin maaşları da çalışılan saat üzerinden hesap edilebilir.

Yoruma kapalı.