PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Saçlarımı Satmak İstiyorum! Saçımı Nereye Satabilirim? Saç Alan Yerler Nereler?

Uzun yıllardır popüler olan konulardan birisi saç satmaktır. Bazı kişiler bu olayı gayet doğal karşılaşa da, birçok kişinin şu anda şaşırdığını düşünüyorum. Evet, saç satmak diye bir olay vardır. Saçlarınızı gayet iyi rakamlara, saç alan kişilere satabilirsiniz. Tabi ki her saç satılacak diye bir durum söz konusu değildir. Saç satmanın bazı kriterleri vardır. Saçlarınızın bakımlı olması ve uzun olması en önemli kriterler arasında yer almaktadır.

Oldukça ilginç bir gelir kapısı olan saç satmaya talep; peruk şirketleri, saç uzatma firmaları ve bazı koleksiyoncular tarafından gelmektedir. Özellikle peruk üreten firmalar ve saç uzatma üzerine çalışan yerler uzun ve bakımlı saçlara rağbet göstermektedir. Uygun olan bu saçları gram hesabı üzerinden satın almaktadır.

Tabi ki saçlarınızı satabilmeniz için bazı kriterler vardır. Bu kriterlere uyduğunuz takdirde saçlarınızı satabilirsiniz. Aynı zamanda saçın durumuna göre fiyat aralıkları da değişmektedir.

Saç Satma Kriterleri

  • Öncelikli olarak saçlarınızın uzun olması gerekmektedir. Saç alımı yerler genellikle 30 cm ve üzerindeki saçlara talep gösterirler. Saçlarınız ne kadar uzunsa o kadar iyidir.
  • Saçların doğal olması önemlidir. Saç boyası kullanılmamış olması gerekmektedir. Kına konusunda bazı firmalar sorun çıkarmamaktadır.
  • Saçlarınızın sağlıklı, canlı ve parlak olması gerekir. Kırılgan, mat ve bakımlı olmayan saçlarınızı satamazsınız.
  • Saçlarınızın rengi önemlidir. Fakat burada renk derken doğal renginden bahsediyoruz. Ne kadar az bulunan bir renge sahipse saçlarınız o kadar değerlidir.

Saçın Değerini Etkileyen Faktörler

  • İlk olarak saç uzunluğu gelmektedir. Saçlar ne kadar uzun ise değeri o kadar fazladır.
  • Saçların doğal bir yapıda olması önemli bir kriterdir. Bazı firmalar boyalı ve kınalı saçları alıyor olsa bile bunlar çok fazla para etmemektedir.
  • Saçların düz, dalgalı ve kıvırcık olması değerini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.
  • Saç telinin kalınlığı yine değeri etkileyen önemli faktörler arasındadır.
  • Saçların rengi değeri etkilemektedir. Siyah saçların değeri daha azken, açık renkli saçların değeri siyaha göre çok daha fazladır.
  • Saçların genel durumu; yani yıpranmış, mat, canlı, kırılmış vb. durumlar saçın değerini etkileyen önemli unsurlardandır.

Saçın Değeri Nasıl Öğrenilir?

Bunun için saç alımı yapan firmalar ile iletişim kurmanız en doğru olanıdır. Saçın değerini etkileyen birçok farklı kriter vardır. Bunlardan en önemlilerini yukarıda yazdık. Saçınız değerlendirilir ve bir kilogram fiyatı belirlenir. Kestiğiniz saçlar ne kadar çıkarsa bu kilogram fiyatına oranlanır ve değeri net olarak belirlenmiş olur.

Günümüzde saçların kilogram fiyat aralığı 1200-2000 TL arasında değişmektedir. Örnek olarak 300 gram bir saç teslim ettiyseniz alacağınız rakam 360-600 TL arasındadır. Fakat bu değeri etkileyen bazı faktörler vardır. Eğer saçlarınızın yapısı ve rengi aranan ve nadir bulunan türdense kilogram fiyatları 10000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu nedenle doğru yeri bularak iletişim kurmak önemlidir.

Saçımı Nasıl Satabilirim?

Dediğimiz gibi bunun için firmalar ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Peruk firmaları, saç uzatma firmaları ve bazı kuaförler saçları satın alabilmektedir. Öncelikli olarak tavsiyemiz çevrenizde bulunan kuaförler ile iletişime geçmenizdir. Eğer çevrenizdeki kuaförler saç alımı yapıyorlarsa direk olarak bunlara satabilirsiniz. Zaten büyük peruk ve saç uzatma şirketlerinin anlaşmalı olduğu kuaförler vardır ve alımları bu kuaförler aracılığı ile yapmaktadır.

Saçlarınızı alabilecek bazı firmaları aşağıda listeledik. Eğer talep olursa bu listeye yeni firmalar ekleyeceğiz ve izin verenlerin telefon numaralarını paylaşacağız.

İzmir Konak Peruk: Konak Mahallesi, 904. Sok., No: 43, 35250, Konak/İzmir
Lider Peruk: Konak Mahallesi, Eşrefpaşa Caddesi, No: 260, Konak/İzmir
Matmazel Peruk: Kızılay Mahallesi, İzmir 1 Caddesi, Ülkealan Pasajı, Necip Bey Apt, No: 22/7, Çankaya/Ankara
Rönesans Peruk: Kızılay Mahallesi, Menekşe-1 Sok., Ümit Apt., No: 6/2, 06440, Çankaya/Ankara
Ankara Peruk: Barbaros Mahallesi, Tunalı Hilmi Cad., No:57, Daire: 96, Çankaya/Ankara
Prenses Peruk: Kızılay Mahallesi, İzmir 1 Cad., İzmir Apt., No:20/18, Kat:5, Çankaya/Ankara
Tunalı Peruk: Barbaros Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Çelikler İş Merkezi, No: 91, Çankaya/Ankara
Eminem Peruk: Şirinevler Mahallesi, Eski Londra Asf Cad., No:6, D: 224, Bahçelievler/İstanbul
Bahçelievler Gül Peruk: Şirinevler Mahallesi, Mareşal Çakmak Cad., Nil Sokak, Yeşim Apt. No:10 Bahçelievler/İstanbul
Özgüller Peruk Akademi: Yenişehir Mah., 10. Sok., Mutlu Apt., No: 2/B, Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş

Diğer firmalar ile alakalı net bir yorum yapamayacağız ama Özgüller Peruk Akademi birçok farklı yerde anlaşmalı kuaförlere sahiptir. Aynı zamanda kargo ile gönderim kabul etmektedir. Burası ile iletişime geçebilirsiniz.

Yoruma kapalı.