PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR İLE TELEFONUNUZDAN PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN. HEMEN TIKLAYIN.

Evde Dikiş Yaparak Dikiş Dikerek Para Kazanma Yolları, Evde Dikiş İşi Yapma

Evde Dikiş İşi Yaparak Para Kazanma

Evde dikiş yaparak para kazanmak için iki yöntem bulunmaktadır. Evde dikiş yaparak para kazanmak için kendi dikiş işini kurarak kendi müşterilerini kendinin bulması veya bir firmanın dikiş işini yapması mümkündür. Evde terzilik yaparak para kazanma hakkında bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Siz de evde terzilik hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

Evde Dikiş Yaparak Para Kazanmak İçin Gözden Geçirilmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

Dikiş yaparak para kazanırken izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

 • Öncelikle dikiş becerisinin ne kadar iyi olduğunun farkına varması gereklidir.
 • Dikiş dikebilmek için gerekli ekipmanlara sahip olunup olunmadığına bakılması gereklidir.
 • Planlanan işin yapılabilmesi için işletme ruhsatına ihtiyaç olup olmadığı resmi kurumlardan öğrenilebilmektedir.
 • Yapılacak olan işe gün içerisinde ne kadar süre ayrılacağına karar verilmesi gereklidir.
 • Dikiş dikilecek olan alanın özel hazırlanması gereklidir.

Evde Dikiş Yaparak Para Kazanmak İçin İhtiyaç Duyulanlar Nelerdir?

Dikiş yaparak para kazanabilmek için gerek duyulanlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Öncelikle insanların görebileceği bir terzi kimliğinin olması gereklidir. Bu bir broşür, kartvizit veya evin camına koyulabilecek bir terzi tabelası olabilmektedir.
 • Hitab edilecek olan kesimin belirlenmesi gereklidir.
 • Dikiş işini ilerleyen zamanlarda nasıl bir duruma getirmek istediği yönünde hedeflerinin olması gereklidir.
 • Hangi dikim işlemi için ne kadar alacağı konusunda bir fiyat listesi çıkartmalıdır.
 • Çantada devamlı olarak ip ve iğne taşınması tavsiye edilmektedir.
 • İnsanlarla iletişimi iyi olan ve güler yüzlü kişiler bu işe daha uygundurlar.

Evden Dikiş İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşılabilir?

Dikiş işi veren firmalar şunlardır:

 • Evde dikiş yaparak para kazanmak için kuru temizlemecilerin terzilerinden olunabilmektedir. Çünkü gelen kıyafetlerin yırtılması veya müşteriye verilemeyecek bir hale gelmesi durumunda ilgili kıyafetlerin düzeltilmesi için dikiş dikecek birine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden kuru temizlemeciler ile ortak çalışılabilmektedir.
 • Kıyafet üretimi yapan küçük firmalar, üretimden kaynaklı olan sorunların düzeltilmesi için dikiş dikebilecek kişiler aramaktadırlar.
 • Giyim mağazaları ürünlerin söküklerini dikmek veya herhangi bir ürünü alan müşterinin boyuna göre ürünlerin boyunu ayarlatmak için dikiş dikebilen kişiler ile çalışmaktadırlar.

Evde Dikiş Yaparak Para Kazanmanın Avantajları Nelerdir?

Evde dikiş dikerek para kazanmanın artıları şöyledir:

 • Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber dikiş makineleri de gelişim göstermiştir ve dikiş dikmek artık daha kolay hale gelmiştir. Dolayısı ile manuel olarak dikiş dikmekle uğraşmak yerine, makine ile kısa süre içerisinde siparişleri tamamlayabilmek mümkündür.
 • Eski ile kıyaslandığında dikiş dikmek için kullanılan kumaşlar günümüzde daha dikişe gelen kumaşlar olmaktadır. Pamuklu ve yumuşak kumaşlar daha fazla tercih edildiği için bu kumaşlar ile dikiş dikmek daha kolaydır.
 • Günümüzde tekstil sektörü talebe karşı beklenen arzı oluşturamadığı için evlerde dikilmek üzere verilen işlerin sayısı pek de az değildir.
 • Ev ekonomisini canlandırabilmek için tercih edilebilecek işlerden biridir.

Evde Dikiş Yaparak Para Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evde dikiş yaparak para kazanmanın püf noktaları aşağıdadır:

 • Evde dikiş yaparak para kazanmak isteyenler eğer herhangi bir iş hayatı olmayanlar ise; ev içerisindeki sorumluluklarını aksatmayacak şekilde bu işi yapmaları gereklidir.
 • Verilen siparişleri zamanında yetiştirmek oldukça büyük önem taşımaktadır. Zamanında siparişleri teslim etmeleri halinde hem sipariş aldıkları kişilere güven vermiş olmaktadırlar hem de daha fazla sipariş alabilecek süreleri olmaktadır.
 • Dikiş makinesi ile dikiş dikme işlemi evde yapıldığı için ev içerisinde yaşayan diğer bireylerin ve özellikle çocukların dikiş makinesinden uzakta durmalarına ve zarar görmemelerine özen gösterilmesi gereklidir.
 • Odaklanma problemi yaşanmayan saatler hangi saatler ise o aralıkta dikiş dikilmelidir.
 • Çalışma ortamının temiz olmasına ve ipliklerin etrafa saçılmamasına özen gösterilmelidir.

Evde Buna Benzer Yapılabilecek İşler

Evde yapılabilecek pek çok iş yer alıyor. Bunlardan birisi düğmeleme işi olarak yer almakta. Dikiş işi gibi kolay bir iş olan düğme işi, bazı giysilerin düğmelenmesi için verilen bir iş oluyor. Bireyin yapması gerektiği şey düğmeleme yapıp ürünü paketlemek. Firmalar genellikle her ürün başına ücret ödemesi yapıyor. Buna göre kullanıcı kazanabileceği miktarı daha iyi hesaplayabilir. Kullanıcıların tercih edebileceği işlerden birisi paketleme işi olarak açıklanabilir. Bazı firmalar ürünlerin paketlenmesi için evlerde çalışmak isteyenlere paketler ve ürünler gönderiyor. Her paketleme başına ücret alan kişi bu şekilde para kazanabiliyor. Bu bez paketleme, giysi paketleme veya farklı bir şey paketleme olabilir.

Evden gelir elde etmenin yollarından birisi çeşitli el işi ürünleri geliştirip bunları satmak olarak açıklanabilir. El işi ürünler dantel olabilir, örgü olabilir veya farklı türde şeyler olabilir. Kişi bu işi yaparak hem kendini geliştiriyor, hem profesyonelleşip işi daha hızlı yapıyor hem de bu işten kazanç elde etmiş oluyor. El işi ürünler yapan insanlar hobisini paraya dökebilir. Evden yapılabilecek daha pek çok farklı iş bulunuyor. Bunlardan birisi de internetten kazanç elde etmek olarak açıklanabilir. İnternet üzerinden kazanç elde etmek için çeşitli yollardan birisini seçen kişi bu fırsattan da yararlanmayı tercih edebilir.

Yoruma kapalı.